Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przed XIX sesją Rady Miasta Gdańska

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 29 lutego 2016 22:17

altW najbliższy czwartek, 3 marca, odbędzie się XIX sesja Rady Miasta Gdańska. Tym razem najważniejsze tematy będą dotyczyły finansów – zgłoszone zostaną dwa projekty uchwał, które mają na celu zmianę poprzednich uchwał: o Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Miasta Gdańska (na lata 2016-2045) oraz o budżecie Miasta Gdańska na 2016 rok.Jeżeli chodzi o uchwałę dotyczącą Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Gdańska, w projekcie nowej uchwały zwiększone zostały planowane dochody finansowe pochodzące m.in. z dotacji z Unii Europejskiej i z budżetu państwa. Dodano również nowe przedsięwzięcia m.in. modernizację ulicy Długiej i ulicy Długiego Targu. Prawdopodobnie jeszcze w 2016 roku ogłoszony zostanie konkurs architektoniczny na rewaloryzację tego terenu. Dokumentacja projektowa zwycięzcy konkursu ma powstać w 2017 roku.


W projekcie uchwały dotyczącej budżetu Miasta Gdańska na rok 2016 wprowadzono zmiany względem poprzedniej uchwały – o przychodach oraz o wydatkach w ramach budżetu miasta.


Na najbliższej sesji poddany głosowaniu zostanie także projekt uchwały dotyczącej dofinansowania instytucji kulturalnych – Teatru Wybrzeże, Opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Nadbałtyckiego Centrum Kultury, Muzeum Narodowego w Gdańsku. Fundusze przeznaczone zostaną na realizację wspólnych projektów kulturalnych Gdańska i województwa pomorskiego, które zrealizowane zostaną przez wyżej wymienione instytucje kultury.


Pozostałe uchwały, które zostaną przedstawione na XIX sesji Rady Miasta, dotyczyć będą: nadania regulaminu Straży Miejskiej w Gdańsku, podjęcia współpracy Gminy Miasta Gdańska z Gminą Cedry Wielkie, Gminą Suchy Dąb i Gminą Miejską Pruszcz Gdański w celu realizacji projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe", określenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w 2016 roku, aktualizacji założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe miasta Gdańska, zmiany uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu korzystania z cmentarzy komunalnych w Gdańsku.

Karolina Rabiej


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież