Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Debata na trzy głosy...

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 29 lutego 2016 22:45

Druga "Debata na trzy głosy" na antenach Radia Gdańsk,TVP 3 Gdańsk oraz w internecie - tym razem o umowach śmieciowych. Program pod redakcją Pawła Zbierskiego moderowali Jacek Naliwajek z RG i Wojciech Suleciński z TVP.Według prezesa Pracodawców Pomorza, b. szefa Centrostalu SA i kombinatu Polsrebro, Zbigniewa Canowieckiego umowy śmieciowe mogą kojarzyć się z wywożeniem śmieci, choć są zajęcia sezonowe lub tymczasowe gdy ich elastyczność ma zalety. Piotr Duda, lider "S", nie uważał, że umowy śmieciowe są zbędne w gospodarce, ale zwracał uwagę, że tworzą relacje, które wielu zatrudnionych pozbawiają uprawnień wynikających z umów o pracę, np. wynagrodzenia za urlop, świadczeń z funduszu socjalnego i prawa płatnych zwolnień lekarskich. Dr hab. Monika Tomaszewska, b. gdańska radna z PO, profesor UG, członkini rady nadzorczej spółki szpitalnej, zwracała uwagę na długoterminowe konsekwencje zatrudnienia śmieciowego dla sprawności systemu ubezpieczeń społecznych. Natomiast Stanisław Szultka, dyr. zarządzający Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, zgodnie z liberalną terapią, którą Instytut aplikuje na każde schorzenie uznał, że rynek - i demografia - lepiej rozstrzyga w sprawach umów niż instytucje państwa, z którymi instytut bez odrazy kooperuje.


Dyskutantom nie udało się ustalić, skąd wzięły się w polskim pejzażu społeczno-gospodarczym umowy śmieciowe, choć tło historyczne próbował szkicować Zbigniew Canowiecki, co nie dziwi, bo był już dyrektorem ważnej firmy w czasach późnego Gierka. Szukający pierwszych umów śmieciowych Piotr Duda mógłby trafić na ważne ślady u niemieckich wydawców prasy regionalnej, którzy rękoma polskich menedżerów sugerowali dziennikarzom zakładanie fabryk tekstów. Metodę udoskonalił b. prezes TVP, Juliusz Braun, który hurtem wyekspediował setki pracowników twórczych do agencji pracy tymczasowej, siebie z tego grona jednak wykluczając.


W programie aktywnie uczestniczyła publiczność oraz internauci. Kolejna debata za miesiąc.

(gg)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież