Wręczono nagrody w pierwszej edycji konkursu "Pro bono Poloniae" » W sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej podczas uroczystej gali wręc... „8 tygodni do zdrowia” » „8 tygodni do zdrowia” to tytuł programu profilaktyczno-treningowego przygotowanego przez Akademię N... Prof. Gwizdała złożył mandat Rektora Uniwersytetu Gdańskiego » Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, prof. UG z dniem 28 września 2020 r. na ręce Przewodniczącego Rady Uni... „Sieci”: Dlaczego Kreml boi się Polski » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” o postrzeganiu Polski przez Rosję pisze publicysta Marek Budz... Srebrny jubileusz Rënk-u » Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk świętowało 25-lecie istnienia.- Nasz rynek istni... Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Stoczniowiec przegrał pierwsze derby Pomorza
niedziela, 27 września 2020 19:18
Stoczniowiec przegrał pierwsze derby Pomorza
Do 34 minuty Stoczniowiec prowadził z KH Energą Toruń. Po
Lechia rozbiła Podbeskidzie
sobota, 26 września 2020 18:42
Lechia rozbiła Podbeskidzie
Dobrze gra się w tym sezonie Lechii z beniaminkami. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krystynie Górskiej
czwartek, 24 września 2020 09:50
Wspomnienie o Krystynie Górskiej
Kiedy w 2012 roku przygotowywałem się do spotkania z Krystyną

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Debata na trzy głosy...

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 29 lutego 2016 22:45

Druga "Debata na trzy głosy" na antenach Radia Gdańsk,TVP 3 Gdańsk oraz w internecie - tym razem o umowach śmieciowych. Program pod redakcją Pawła Zbierskiego moderowali Jacek Naliwajek z RG i Wojciech Suleciński z TVP.Według prezesa Pracodawców Pomorza, b. szefa Centrostalu SA i kombinatu Polsrebro, Zbigniewa Canowieckiego umowy śmieciowe mogą kojarzyć się z wywożeniem śmieci, choć są zajęcia sezonowe lub tymczasowe gdy ich elastyczność ma zalety. Piotr Duda, lider "S", nie uważał, że umowy śmieciowe są zbędne w gospodarce, ale zwracał uwagę, że tworzą relacje, które wielu zatrudnionych pozbawiają uprawnień wynikających z umów o pracę, np. wynagrodzenia za urlop, świadczeń z funduszu socjalnego i prawa płatnych zwolnień lekarskich. Dr hab. Monika Tomaszewska, b. gdańska radna z PO, profesor UG, członkini rady nadzorczej spółki szpitalnej, zwracała uwagę na długoterminowe konsekwencje zatrudnienia śmieciowego dla sprawności systemu ubezpieczeń społecznych. Natomiast Stanisław Szultka, dyr. zarządzający Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, zgodnie z liberalną terapią, którą Instytut aplikuje na każde schorzenie uznał, że rynek - i demografia - lepiej rozstrzyga w sprawach umów niż instytucje państwa, z którymi instytut bez odrazy kooperuje.


Dyskutantom nie udało się ustalić, skąd wzięły się w polskim pejzażu społeczno-gospodarczym umowy śmieciowe, choć tło historyczne próbował szkicować Zbigniew Canowiecki, co nie dziwi, bo był już dyrektorem ważnej firmy w czasach późnego Gierka. Szukający pierwszych umów śmieciowych Piotr Duda mógłby trafić na ważne ślady u niemieckich wydawców prasy regionalnej, którzy rękoma polskich menedżerów sugerowali dziennikarzom zakładanie fabryk tekstów. Metodę udoskonalił b. prezes TVP, Juliusz Braun, który hurtem wyekspediował setki pracowników twórczych do agencji pracy tymczasowej, siebie z tego grona jednak wykluczając.


W programie aktywnie uczestniczyła publiczność oraz internauci. Kolejna debata za miesiąc.

(gg)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież