KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta... Rok 2019 na pomorskich drogach: mniej wypadków, ale więcej ofiar śmier... » W roku 2019 na pomorskich drogach spadła liczba wypadków względem roku 2018, ale niestety było więce... Pomorski NFZ zamknął rok 2019 » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ ostatecznie podsumował wydatki poniesione w roku 2019 na świadczenia... Konwencja wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy: mobilizacja elektoratu » Konwencja wyborcza ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy w warszawskiej Hali Expo w ... Korty SKT dla... SKT - klęska Karnowskiego » Podczas niejawnego posiedzenia Sąd Okręgowy w Gdańsku ujawnił w księdze wieczystej prawo Sopockiego ...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
niedziela, 16 lutego 2020 20:22
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
Hokeiści LOTOS-u PKH przegraną zakończyli rundę zasadniczą Polski ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
August von Brandis
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Debata na trzy głosy...

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 29 lutego 2016 22:45

Druga "Debata na trzy głosy" na antenach Radia Gdańsk,TVP 3 Gdańsk oraz w internecie - tym razem o umowach śmieciowych. Program pod redakcją Pawła Zbierskiego moderowali Jacek Naliwajek z RG i Wojciech Suleciński z TVP.Według prezesa Pracodawców Pomorza, b. szefa Centrostalu SA i kombinatu Polsrebro, Zbigniewa Canowieckiego umowy śmieciowe mogą kojarzyć się z wywożeniem śmieci, choć są zajęcia sezonowe lub tymczasowe gdy ich elastyczność ma zalety. Piotr Duda, lider "S", nie uważał, że umowy śmieciowe są zbędne w gospodarce, ale zwracał uwagę, że tworzą relacje, które wielu zatrudnionych pozbawiają uprawnień wynikających z umów o pracę, np. wynagrodzenia za urlop, świadczeń z funduszu socjalnego i prawa płatnych zwolnień lekarskich. Dr hab. Monika Tomaszewska, b. gdańska radna z PO, profesor UG, członkini rady nadzorczej spółki szpitalnej, zwracała uwagę na długoterminowe konsekwencje zatrudnienia śmieciowego dla sprawności systemu ubezpieczeń społecznych. Natomiast Stanisław Szultka, dyr. zarządzający Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, zgodnie z liberalną terapią, którą Instytut aplikuje na każde schorzenie uznał, że rynek - i demografia - lepiej rozstrzyga w sprawach umów niż instytucje państwa, z którymi instytut bez odrazy kooperuje.


Dyskutantom nie udało się ustalić, skąd wzięły się w polskim pejzażu społeczno-gospodarczym umowy śmieciowe, choć tło historyczne próbował szkicować Zbigniew Canowiecki, co nie dziwi, bo był już dyrektorem ważnej firmy w czasach późnego Gierka. Szukający pierwszych umów śmieciowych Piotr Duda mógłby trafić na ważne ślady u niemieckich wydawców prasy regionalnej, którzy rękoma polskich menedżerów sugerowali dziennikarzom zakładanie fabryk tekstów. Metodę udoskonalił b. prezes TVP, Juliusz Braun, który hurtem wyekspediował setki pracowników twórczych do agencji pracy tymczasowej, siebie z tego grona jednak wykluczając.


W programie aktywnie uczestniczyła publiczność oraz internauci. Kolejna debata za miesiąc.

(gg)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież