Krzyż dziękczynny FMW na Ołtarzu Ojczyzny » Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś... Piotr Duda: W walce o wolność, godność, Boga i rodzinę na brać górnicz... » Z Piotrem Dudą, przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S. Górski- „Wyjeż... Jacek Zdrojewski: Wytarte kolana Czarzastego » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Nagroda dla widowiska Poland: First to Fight » Multimedialne widowisko plenerowe POLAND: FIRST TO FIGHT, będące koprodukcją Muzeum II Wojny Światow... Koncert według twórczości Jacka Kaczmarskiego "Świadectwo" w Gdyni » W Gdyni 13 grudnia br. w kościele oo. franciszkanów przy ul. Ujejskiego, odbędzie się koncert wg. Ja... Refleksje o ludziach ogromnej wiary, pięknych życiorysach » 70 osób reprezentujących różne środowiska i odmienne światopoglądy wzięło udział w 15 debatach panel... Daniel Obajtek: Naturalny wybór - przyszłość Polski » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen rozmawia Marek Formela- Panie Prezesie, po co Wam Energa?Da... Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz » Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwudniowa wycieczka prezydent Gdańska... Tablice z 21 postulatami MKS mają swoje miejsce w Sali BHP nie w ECS » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uznaje za niedopuszczalne blokowanie przez Europejskie Centrum So... Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO » Pomorscy politycy PO - Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek wojewód...
Reklama
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
środa, 11 grudnia 2019 21:33
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwu ...
Trefl w Warszawie bez seta i punktów
sobota, 14 grudnia 2019 22:37
Trefl w Warszawie bez seta i punktów
Siatkarze Trefla po raz pierwszy w tym sezonie nie zdołali wygrać w ...
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:52
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon będą grać z logiem Energi na ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 09 grudnia 2019 16:08
Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
Ostatnie tygodnie roku już tradycyjnie przynoszą wzmożony ruch w ga ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Debata na trzy głosy...

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 29 lutego 2016 22:45

Druga "Debata na trzy głosy" na antenach Radia Gdańsk,TVP 3 Gdańsk oraz w internecie - tym razem o umowach śmieciowych. Program pod redakcją Pawła Zbierskiego moderowali Jacek Naliwajek z RG i Wojciech Suleciński z TVP.Według prezesa Pracodawców Pomorza, b. szefa Centrostalu SA i kombinatu Polsrebro, Zbigniewa Canowieckiego umowy śmieciowe mogą kojarzyć się z wywożeniem śmieci, choć są zajęcia sezonowe lub tymczasowe gdy ich elastyczność ma zalety. Piotr Duda, lider "S", nie uważał, że umowy śmieciowe są zbędne w gospodarce, ale zwracał uwagę, że tworzą relacje, które wielu zatrudnionych pozbawiają uprawnień wynikających z umów o pracę, np. wynagrodzenia za urlop, świadczeń z funduszu socjalnego i prawa płatnych zwolnień lekarskich. Dr hab. Monika Tomaszewska, b. gdańska radna z PO, profesor UG, członkini rady nadzorczej spółki szpitalnej, zwracała uwagę na długoterminowe konsekwencje zatrudnienia śmieciowego dla sprawności systemu ubezpieczeń społecznych. Natomiast Stanisław Szultka, dyr. zarządzający Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, zgodnie z liberalną terapią, którą Instytut aplikuje na każde schorzenie uznał, że rynek - i demografia - lepiej rozstrzyga w sprawach umów niż instytucje państwa, z którymi instytut bez odrazy kooperuje.


Dyskutantom nie udało się ustalić, skąd wzięły się w polskim pejzażu społeczno-gospodarczym umowy śmieciowe, choć tło historyczne próbował szkicować Zbigniew Canowiecki, co nie dziwi, bo był już dyrektorem ważnej firmy w czasach późnego Gierka. Szukający pierwszych umów śmieciowych Piotr Duda mógłby trafić na ważne ślady u niemieckich wydawców prasy regionalnej, którzy rękoma polskich menedżerów sugerowali dziennikarzom zakładanie fabryk tekstów. Metodę udoskonalił b. prezes TVP, Juliusz Braun, który hurtem wyekspediował setki pracowników twórczych do agencji pracy tymczasowej, siebie z tego grona jednak wykluczając.


W programie aktywnie uczestniczyła publiczność oraz internauci. Kolejna debata za miesiąc.

(gg)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież