Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje... Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich » Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich - tak wynika z pierwszych sondażowych wynikó...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
niedziela, 28 czerwca 2020 16:17
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
Po raz kolejny w tym sezonie Lechia musiała gonić wynik. Od początk ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Jak uczniowie widzą emocje - gala programu „Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!”

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
niedziela, 06 marca 2016 22:50

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku rozdano nagrody w konkursie plastycznym programu „Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!”.„Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!” to pilotażowy program edukacyjno-profilaktyczny ograniczający zjawisko przemocy i agresji na terenie szkoły. Konkurs plastyczny był pierwszym etapem programu „Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!”. W drugim etapie prowadzone będą zajęcia profilaktyczne i edukacyjne, a w trzecim odbędzie się konkurs międzyszkolny. Głównym celem konkursu plastycznego była aktywizacja uczniów w ramach ekspresji wyrazu nabytej wiedzy podczas cyklu warsztatów ukierunkowanej na poznanie emocji i ich właściwą identyfikację.


alt- Stanowisko dyrektora objęłam niedawno i przechodząc do szkoły zauważyłam, że zjawisko przemocy i agresji gdzieś się przewija - powiedziała Bożena Zgłobicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 w Gdańsku, współorganizator programu i konkursu. - Uznałam, że trzeba podjąć działania w tym zakresie i stąd pomysł na ten program. Program został stworzony przy współpracy trzech podmiotów: policji, poradni psychologiczno-pedagogicznej i szkół. Do pilotażowej, pierwszej edycji zostało zaproszonych dziesięć szkół. Sprawdzamy jak to działa, czy z tego coś wynikło. Widzę, że jest poprawa. Nasze dzieci są zdecydowanie spokojniejsze, radzą sobie z emocjami, umieją te emocje nazywać, wiedzą jak sobie z nimi radzić, uczą się komunikacji empatycznej. Jest to program, który przynosi duże, pozytywne rezultaty. Myślę, że jeżeli będzie kontynuowany to dzieci, które będą szły do gimnazjum będą zupełnie inaczej funkcjonowały.


Uczestnikami konkursu byli uczniowie 10 gdańskich szkół podstawowych biorących udział w pilotażu programu (SP24, SP48, SP57, SP16, SP70, SP18, SP84, SP87, SP14, SP15). Zadaniem każdego z uczniów było przedstawienie w jednej pracy plastycznej 4 emocji: radości, smutku, strachu i złości. We wszystkich szkołach łącznie narysowano ponad 1000 prac, 100 z nich (po 10 z każdej szkoły) zostało zakwalifikowanych do II etapu. Zadaniem jury II etapu był wybór 3 prac (nominowanych) z dziesiątki przesłanej przez każdą szkołę oraz wskazanie wśród nich laureata. W jury II etapu zasiadali: Emilia Lodzińska – Radna Miasta Gdańska (przewodnicząca jury), Sława Wyrzwicka - edukator ECS, Kinga Pyrek – psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Gdańsku.

Nagrodzeni
SP14: laureat - Klaudia Kosińska, nominowani - Jacek Niedziela, Joanna Filarska,    
SP15: laureat - Marcin Dykowski, nominowani - Zuzanna Tylingo, Seweryn Pupek,    
SP16: laureat - Zuzanna Mazur, nominowani - Bartek Kałduński, Natalia Skalasińska,     
SP18: laureat - Oliwia Kłos, nominowani - Aleksandra Tyrpa, Martyna Dmowska,    
SP24: laureat - Matylda Lieder, nominowani - Patrycja Kosior, Zofia Pior-Kucińska,    
SP48: laureat - Zuzanna Bułakowska, nominowani - Carmen Skudro, Nina Zastawny,    
SP57: laureat - Łukasz Górski i Nikodem Krauze, nominowani - Filip Posochow, Piotr Jaszewski,
SP70: laureat - Alina Laurentowicz, nominowani - Antonina Zagórska, praca zbiorowa,
SP84: laureat - Agata Popek, nominowani - Wiktoria Wysiecka, Karol Ochociński,
SP87: laureat - Maja Mykita, nominowani - Weronika Wedekind, Kacper Żychowicz,


altWyróżnienia poza konkursem:
SP70 – Natalia Jarosiewicz, SP84 – Jakub Sokołowski.


altW trakcie gali odbyła się projekcja krótkiej formy filmowej, w której dzieci w wieku 6-7 lat wypowiadały się na temat emocji, uczuć - ich smaku oraz tego czy smutek jest dobry czy zły.


Na gali z krótkim programem wystąpili młodzi artyści ze Stowarzyszenia Teatralnego „Ingenium”, którzy zaśpiewali kilka utworów ze swoich spektakli "Okruchy życia" i "Trudne pytania".


altWśród gości byli m.in. poseł na Sejm RP – Ewa Lieder, Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku - podinsp. Artur Mędrzycki, gen. w st. spoczynku Krzysztof Zgłobicki – pionier profilaktyki w gdańskiej Policji, Radna Miasta Gdańska – Emilia Lodzińska, Z-ca dyrektora Wydziału Społecznego UM Gdańsk – Mariola Paluch, dyrektor PPP1 – Anna Olczak, Kierownik GCPU – Radosław Nowak, Mariola Smoleń – trener komunikacji bez przemocy, dyrektorzy szkół podstawowych w Gdańsku, członkowie zespołów zadaniowych programu.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież