”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ... Jerzy Barzowski: Struk wpływom z podatku CIT nie wierzy, a drogi czeka... » Z radnym Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Art... Ostrożny pomorski budżet » Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk nie dowierza rządowi i zapowiadanym w projekcie b...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
wtorek, 03 grudnia 2019 21:44
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
Trzeci mecz z rzędu wygrali hokeiści LOTOS-u PKH. Gdańszczanie wygr ...
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
środa, 04 grudnia 2019 19:18
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
Przez 50 minut Lechia nie mogła znaleźć sposobu na Zagłębie i wyd ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Jak uczniowie widzą emocje - gala programu „Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!”

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
niedziela, 06 marca 2016 22:50

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku rozdano nagrody w konkursie plastycznym programu „Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!”.„Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!” to pilotażowy program edukacyjno-profilaktyczny ograniczający zjawisko przemocy i agresji na terenie szkoły. Konkurs plastyczny był pierwszym etapem programu „Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!”. W drugim etapie prowadzone będą zajęcia profilaktyczne i edukacyjne, a w trzecim odbędzie się konkurs międzyszkolny. Głównym celem konkursu plastycznego była aktywizacja uczniów w ramach ekspresji wyrazu nabytej wiedzy podczas cyklu warsztatów ukierunkowanej na poznanie emocji i ich właściwą identyfikację.


alt- Stanowisko dyrektora objęłam niedawno i przechodząc do szkoły zauważyłam, że zjawisko przemocy i agresji gdzieś się przewija - powiedziała Bożena Zgłobicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 w Gdańsku, współorganizator programu i konkursu. - Uznałam, że trzeba podjąć działania w tym zakresie i stąd pomysł na ten program. Program został stworzony przy współpracy trzech podmiotów: policji, poradni psychologiczno-pedagogicznej i szkół. Do pilotażowej, pierwszej edycji zostało zaproszonych dziesięć szkół. Sprawdzamy jak to działa, czy z tego coś wynikło. Widzę, że jest poprawa. Nasze dzieci są zdecydowanie spokojniejsze, radzą sobie z emocjami, umieją te emocje nazywać, wiedzą jak sobie z nimi radzić, uczą się komunikacji empatycznej. Jest to program, który przynosi duże, pozytywne rezultaty. Myślę, że jeżeli będzie kontynuowany to dzieci, które będą szły do gimnazjum będą zupełnie inaczej funkcjonowały.


Uczestnikami konkursu byli uczniowie 10 gdańskich szkół podstawowych biorących udział w pilotażu programu (SP24, SP48, SP57, SP16, SP70, SP18, SP84, SP87, SP14, SP15). Zadaniem każdego z uczniów było przedstawienie w jednej pracy plastycznej 4 emocji: radości, smutku, strachu i złości. We wszystkich szkołach łącznie narysowano ponad 1000 prac, 100 z nich (po 10 z każdej szkoły) zostało zakwalifikowanych do II etapu. Zadaniem jury II etapu był wybór 3 prac (nominowanych) z dziesiątki przesłanej przez każdą szkołę oraz wskazanie wśród nich laureata. W jury II etapu zasiadali: Emilia Lodzińska – Radna Miasta Gdańska (przewodnicząca jury), Sława Wyrzwicka - edukator ECS, Kinga Pyrek – psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Gdańsku.

Nagrodzeni
SP14: laureat - Klaudia Kosińska, nominowani - Jacek Niedziela, Joanna Filarska,    
SP15: laureat - Marcin Dykowski, nominowani - Zuzanna Tylingo, Seweryn Pupek,    
SP16: laureat - Zuzanna Mazur, nominowani - Bartek Kałduński, Natalia Skalasińska,     
SP18: laureat - Oliwia Kłos, nominowani - Aleksandra Tyrpa, Martyna Dmowska,    
SP24: laureat - Matylda Lieder, nominowani - Patrycja Kosior, Zofia Pior-Kucińska,    
SP48: laureat - Zuzanna Bułakowska, nominowani - Carmen Skudro, Nina Zastawny,    
SP57: laureat - Łukasz Górski i Nikodem Krauze, nominowani - Filip Posochow, Piotr Jaszewski,
SP70: laureat - Alina Laurentowicz, nominowani - Antonina Zagórska, praca zbiorowa,
SP84: laureat - Agata Popek, nominowani - Wiktoria Wysiecka, Karol Ochociński,
SP87: laureat - Maja Mykita, nominowani - Weronika Wedekind, Kacper Żychowicz,


altWyróżnienia poza konkursem:
SP70 – Natalia Jarosiewicz, SP84 – Jakub Sokołowski.


altW trakcie gali odbyła się projekcja krótkiej formy filmowej, w której dzieci w wieku 6-7 lat wypowiadały się na temat emocji, uczuć - ich smaku oraz tego czy smutek jest dobry czy zły.


Na gali z krótkim programem wystąpili młodzi artyści ze Stowarzyszenia Teatralnego „Ingenium”, którzy zaśpiewali kilka utworów ze swoich spektakli "Okruchy życia" i "Trudne pytania".


altWśród gości byli m.in. poseł na Sejm RP – Ewa Lieder, Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku - podinsp. Artur Mędrzycki, gen. w st. spoczynku Krzysztof Zgłobicki – pionier profilaktyki w gdańskiej Policji, Radna Miasta Gdańska – Emilia Lodzińska, Z-ca dyrektora Wydziału Społecznego UM Gdańsk – Mariola Paluch, dyrektor PPP1 – Anna Olczak, Kierownik GCPU – Radosław Nowak, Mariola Smoleń – trener komunikacji bez przemocy, dyrektorzy szkół podstawowych w Gdańsku, członkowie zespołów zadaniowych programu.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież