Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Jak uczniowie widzą emocje - gala programu „Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!”

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
niedziela, 06 marca 2016 22:50

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku rozdano nagrody w konkursie plastycznym programu „Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!”.„Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!” to pilotażowy program edukacyjno-profilaktyczny ograniczający zjawisko przemocy i agresji na terenie szkoły. Konkurs plastyczny był pierwszym etapem programu „Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!”. W drugim etapie prowadzone będą zajęcia profilaktyczne i edukacyjne, a w trzecim odbędzie się konkurs międzyszkolny. Głównym celem konkursu plastycznego była aktywizacja uczniów w ramach ekspresji wyrazu nabytej wiedzy podczas cyklu warsztatów ukierunkowanej na poznanie emocji i ich właściwą identyfikację.


alt- Stanowisko dyrektora objęłam niedawno i przechodząc do szkoły zauważyłam, że zjawisko przemocy i agresji gdzieś się przewija - powiedziała Bożena Zgłobicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 w Gdańsku, współorganizator programu i konkursu. - Uznałam, że trzeba podjąć działania w tym zakresie i stąd pomysł na ten program. Program został stworzony przy współpracy trzech podmiotów: policji, poradni psychologiczno-pedagogicznej i szkół. Do pilotażowej, pierwszej edycji zostało zaproszonych dziesięć szkół. Sprawdzamy jak to działa, czy z tego coś wynikło. Widzę, że jest poprawa. Nasze dzieci są zdecydowanie spokojniejsze, radzą sobie z emocjami, umieją te emocje nazywać, wiedzą jak sobie z nimi radzić, uczą się komunikacji empatycznej. Jest to program, który przynosi duże, pozytywne rezultaty. Myślę, że jeżeli będzie kontynuowany to dzieci, które będą szły do gimnazjum będą zupełnie inaczej funkcjonowały.


Uczestnikami konkursu byli uczniowie 10 gdańskich szkół podstawowych biorących udział w pilotażu programu (SP24, SP48, SP57, SP16, SP70, SP18, SP84, SP87, SP14, SP15). Zadaniem każdego z uczniów było przedstawienie w jednej pracy plastycznej 4 emocji: radości, smutku, strachu i złości. We wszystkich szkołach łącznie narysowano ponad 1000 prac, 100 z nich (po 10 z każdej szkoły) zostało zakwalifikowanych do II etapu. Zadaniem jury II etapu był wybór 3 prac (nominowanych) z dziesiątki przesłanej przez każdą szkołę oraz wskazanie wśród nich laureata. W jury II etapu zasiadali: Emilia Lodzińska – Radna Miasta Gdańska (przewodnicząca jury), Sława Wyrzwicka - edukator ECS, Kinga Pyrek – psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Gdańsku.

Nagrodzeni
SP14: laureat - Klaudia Kosińska, nominowani - Jacek Niedziela, Joanna Filarska,    
SP15: laureat - Marcin Dykowski, nominowani - Zuzanna Tylingo, Seweryn Pupek,    
SP16: laureat - Zuzanna Mazur, nominowani - Bartek Kałduński, Natalia Skalasińska,     
SP18: laureat - Oliwia Kłos, nominowani - Aleksandra Tyrpa, Martyna Dmowska,    
SP24: laureat - Matylda Lieder, nominowani - Patrycja Kosior, Zofia Pior-Kucińska,    
SP48: laureat - Zuzanna Bułakowska, nominowani - Carmen Skudro, Nina Zastawny,    
SP57: laureat - Łukasz Górski i Nikodem Krauze, nominowani - Filip Posochow, Piotr Jaszewski,
SP70: laureat - Alina Laurentowicz, nominowani - Antonina Zagórska, praca zbiorowa,
SP84: laureat - Agata Popek, nominowani - Wiktoria Wysiecka, Karol Ochociński,
SP87: laureat - Maja Mykita, nominowani - Weronika Wedekind, Kacper Żychowicz,


altWyróżnienia poza konkursem:
SP70 – Natalia Jarosiewicz, SP84 – Jakub Sokołowski.


altW trakcie gali odbyła się projekcja krótkiej formy filmowej, w której dzieci w wieku 6-7 lat wypowiadały się na temat emocji, uczuć - ich smaku oraz tego czy smutek jest dobry czy zły.


Na gali z krótkim programem wystąpili młodzi artyści ze Stowarzyszenia Teatralnego „Ingenium”, którzy zaśpiewali kilka utworów ze swoich spektakli "Okruchy życia" i "Trudne pytania".


altWśród gości byli m.in. poseł na Sejm RP – Ewa Lieder, Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku - podinsp. Artur Mędrzycki, gen. w st. spoczynku Krzysztof Zgłobicki – pionier profilaktyki w gdańskiej Policji, Radna Miasta Gdańska – Emilia Lodzińska, Z-ca dyrektora Wydziału Społecznego UM Gdańsk – Mariola Paluch, dyrektor PPP1 – Anna Olczak, Kierownik GCPU – Radosław Nowak, Mariola Smoleń – trener komunikacji bez przemocy, dyrektorzy szkół podstawowych w Gdańsku, członkowie zespołów zadaniowych programu.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież