Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jak uczniowie widzą emocje - gala programu „Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!”

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
niedziela, 06 marca 2016 22:50

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku rozdano nagrody w konkursie plastycznym programu „Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!”.„Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!” to pilotażowy program edukacyjno-profilaktyczny ograniczający zjawisko przemocy i agresji na terenie szkoły. Konkurs plastyczny był pierwszym etapem programu „Gdzie przemoc i nuda – tam nic się nie uda!”. W drugim etapie prowadzone będą zajęcia profilaktyczne i edukacyjne, a w trzecim odbędzie się konkurs międzyszkolny. Głównym celem konkursu plastycznego była aktywizacja uczniów w ramach ekspresji wyrazu nabytej wiedzy podczas cyklu warsztatów ukierunkowanej na poznanie emocji i ich właściwą identyfikację.


alt- Stanowisko dyrektora objęłam niedawno i przechodząc do szkoły zauważyłam, że zjawisko przemocy i agresji gdzieś się przewija - powiedziała Bożena Zgłobicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 w Gdańsku, współorganizator programu i konkursu. - Uznałam, że trzeba podjąć działania w tym zakresie i stąd pomysł na ten program. Program został stworzony przy współpracy trzech podmiotów: policji, poradni psychologiczno-pedagogicznej i szkół. Do pilotażowej, pierwszej edycji zostało zaproszonych dziesięć szkół. Sprawdzamy jak to działa, czy z tego coś wynikło. Widzę, że jest poprawa. Nasze dzieci są zdecydowanie spokojniejsze, radzą sobie z emocjami, umieją te emocje nazywać, wiedzą jak sobie z nimi radzić, uczą się komunikacji empatycznej. Jest to program, który przynosi duże, pozytywne rezultaty. Myślę, że jeżeli będzie kontynuowany to dzieci, które będą szły do gimnazjum będą zupełnie inaczej funkcjonowały.


Uczestnikami konkursu byli uczniowie 10 gdańskich szkół podstawowych biorących udział w pilotażu programu (SP24, SP48, SP57, SP16, SP70, SP18, SP84, SP87, SP14, SP15). Zadaniem każdego z uczniów było przedstawienie w jednej pracy plastycznej 4 emocji: radości, smutku, strachu i złości. We wszystkich szkołach łącznie narysowano ponad 1000 prac, 100 z nich (po 10 z każdej szkoły) zostało zakwalifikowanych do II etapu. Zadaniem jury II etapu był wybór 3 prac (nominowanych) z dziesiątki przesłanej przez każdą szkołę oraz wskazanie wśród nich laureata. W jury II etapu zasiadali: Emilia Lodzińska – Radna Miasta Gdańska (przewodnicząca jury), Sława Wyrzwicka - edukator ECS, Kinga Pyrek – psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Gdańsku.

Nagrodzeni
SP14: laureat - Klaudia Kosińska, nominowani - Jacek Niedziela, Joanna Filarska,    
SP15: laureat - Marcin Dykowski, nominowani - Zuzanna Tylingo, Seweryn Pupek,    
SP16: laureat - Zuzanna Mazur, nominowani - Bartek Kałduński, Natalia Skalasińska,     
SP18: laureat - Oliwia Kłos, nominowani - Aleksandra Tyrpa, Martyna Dmowska,    
SP24: laureat - Matylda Lieder, nominowani - Patrycja Kosior, Zofia Pior-Kucińska,    
SP48: laureat - Zuzanna Bułakowska, nominowani - Carmen Skudro, Nina Zastawny,    
SP57: laureat - Łukasz Górski i Nikodem Krauze, nominowani - Filip Posochow, Piotr Jaszewski,
SP70: laureat - Alina Laurentowicz, nominowani - Antonina Zagórska, praca zbiorowa,
SP84: laureat - Agata Popek, nominowani - Wiktoria Wysiecka, Karol Ochociński,
SP87: laureat - Maja Mykita, nominowani - Weronika Wedekind, Kacper Żychowicz,


altWyróżnienia poza konkursem:
SP70 – Natalia Jarosiewicz, SP84 – Jakub Sokołowski.


altW trakcie gali odbyła się projekcja krótkiej formy filmowej, w której dzieci w wieku 6-7 lat wypowiadały się na temat emocji, uczuć - ich smaku oraz tego czy smutek jest dobry czy zły.


Na gali z krótkim programem wystąpili młodzi artyści ze Stowarzyszenia Teatralnego „Ingenium”, którzy zaśpiewali kilka utworów ze swoich spektakli "Okruchy życia" i "Trudne pytania".


altWśród gości byli m.in. poseł na Sejm RP – Ewa Lieder, Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku - podinsp. Artur Mędrzycki, gen. w st. spoczynku Krzysztof Zgłobicki – pionier profilaktyki w gdańskiej Policji, Radna Miasta Gdańska – Emilia Lodzińska, Z-ca dyrektora Wydziału Społecznego UM Gdańsk – Mariola Paluch, dyrektor PPP1 – Anna Olczak, Kierownik GCPU – Radosław Nowak, Mariola Smoleń – trener komunikacji bez przemocy, dyrektorzy szkół podstawowych w Gdańsku, członkowie zespołów zadaniowych programu.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież