Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wszyscy Radni Prezydenta, czyli 41 spotkanie z mieszkańcami

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 12 czerwca 2013 20:50

12 czerwca 2013 roku o godzinie 17:00 przy nowobudowanej szkole podstawowej odbyło się spotkanie zatrudnionego przez gdańszczan na stanowisku prezydenta, pana Pawła Adamowicza, z mieszkańcami dzielnicy Kokoszki.Impreza ta nazwana została 41 spotkaniem, ale ze spotkaniem niewiele miała wspólnego. Show pana Adamowicza po zwyczajowym powitaniu miał charakter występu jednego aktora, a od występu takich uznanych gwiazd kabaretu jak Jerzy Kryszak, Cezary Pazura czy Maciej Stuhr, oprócz poziomu artystycznego, różnił się wianuszkiem urzędników magistratu oraz radnych służących za parawan poczynań funkcjonariusza publicznego.

W swoim monologu pan Adamowicz chwalił się rozbudową mającej status drogi krajowej więc niezależnej od samorządu ulicy Kartuskiej. Roztaczał wizje dalszych planów rozbudowy jak tylko otrzymamy środki z Unii Europejskiej, nie wspominając jednak, że aby je wykorzystać trzeba też mieć wkład własny zadłużonego już ponad ustawowe minimum miasta.


Roztaczał też wizję funkcjonowania budowanej szkoły z basenem, boiskiem i salą gimnastyczną z zatrudnieniem managera do tej wizji włącznie. Miejmy nadzieję, ze będzie lepszy niż managerowie zatrudnieni do obsługi stadionu… Mówił, że do tej szkoły będą uczęszczać dzieci z miejscowej parafii św. Brata Alberta zapominając jednak, tym razem o sąsiednim Kiełpinie Górnym, gdzie ma jedną ze swoich siedmiu gdańskich nieruchomości.


Chwalił też poczynania Rady Dzielnicy Kokoszki, której dokonań nie zauważają sami mieszkańcy. Jedyną zauważalną rzeczą w podległej radzie jest większa liczba kobiet niż mężczyzn, którzy jednak według słów pana Adamowicza nie czują się dyskryminowani.

Warto wspomnieć nieobecność na spotkaniu podległych pracowników panów Lisickiego i Bojanowskiego. Czyżby bali się niechęci mieszkańców, a może szukają już innego pracodawcy?...

Prezydent Miasta z właściwą sobie werwą, kiedy czuje się bezpieczny, przejmując całkowicie zabawę na siebie dokonał wmurowania aktu erekcyjnego nowej szkoły. Zabawnym momentem stała się chwila, kiedy stwierdzając, iż zostało jeszcze trochę betonu kazał obecnym radnym miasta złapać za kielnię i dorzucić. Radni, w założeniu mający władzę wyznaczającą kierunek działań prezydenta, ochoczo, jak co dzień, wykonali jego polecenie. Nie przeszkadzały im nawet okrzyki z grona zebranych mieszkańców szydzące z ich zachowania.

Po zatopieniu szkatuły z aktem erekcyjnym, ten betonowy klocek został uniesiony przez dźwig kratownicowy i ponad pozbawionymi kasków ochronnych głowami mieszkańców został przeniesiony na właściwy plac budowy.

Po tej uroczystości pan Adamowicz zakończył oficjalną część i unikając bezpośredniej rozmowy z mieszkańcami schował się w kręgu kamer i reporterów całkowicie odcinającym go od ludzi, którzy na tym osiedlu złożonym głównie z domków jednorodzinnych chcieli zadać mu pytania o to dlaczego drastycznie wzrosną im niebawem opłaty za śmieci, dlaczego nic nie robi ze wzrostem poziomu hałasu po rozbudowie węzła Karczemki, dlaczego podlegli mu urzędnicy odrzucają prośby mieszkańców o naprawę ulicy Goplańskiej rozjeżdżonej podczas tej budowy.

Na te pytania nie uzyskali odpowiedzi, ale w zamian za to mogli bezpiecznie raczyć się darmowymi kiełbaskami i zupą w towarzystwie funkcjonariuszy policji i straży miejskiej. Bezpiecznie, bo wszystkich ich chroniła wynajęta prywatna firma ochroniarska.

mac71

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #7 mac71 2013-06-18 04:22
Cytuję sasiad:
Bylem tam!Niezla hucpa!Gosc sobie robi z ludzi jaja,ciekawe info z ta nieruchomoscia czy to jedna z dzialek o ktorych wsoimina w oswiadczeniu?

Na czerwcowej mieszka tata parafianina. Swoją drogą ks. Rozmus mógl się upomnieć o Goplańską podczas Pasterki zeszorocznej.
Cytować
 
 
-1 #6 mac71 2013-06-18 04:18
Cytuję mieszkaniec:
Niedouczony autorze, po pierwsze ul.Kartuska nie ma od kilku lat statusu drogi krajowej. Po wtóre zbudowana nowa Trasa W-Z była w całości zbudowana z budżetu miasta oraz funduszy unijnych, które magistrat na nią zdobył. Może kiedyś będziesz jeszcze dobrym i rzetelnym dziennikarzem. Na razie dno i 3 metry mułu.

mieszkańcu... status drogi krajowej z Kartuskiej zdjęto do węzla Karczemki, powyżej aż do ronda w Żukowie to DK 7, a sam węzel Karczemki to skrzyżowanie DK 6 / DK 7 i nie zmienią tego żadne lamenty ani Twoje ani znanego orędownika składania życzeń za pieniądze rzecznika Adamowicza. A co z resztą problemów z artykulu dodając jeszcze hasla Lisickiego z tzw "konsultacji", że śmieci do lasów wywożą mieszkańcy domków jednorodzinnych ... Pozdrawiam
Cytować
 
 
+1 #5 mieszkaniec 2013-06-14 10:10
Niedouczony autorze, po pierwsze ul.Kartuska nie ma od kilku lat statusu drogi krajowej. Po wtóre zbudowana nowa Trasa W-Z była w całości zbudowana z budżetu miasta oraz funduszy unijnych, które magistrat na nią zdobył. Może kiedyś będziesz jeszcze dobrym i rzetelnym dziennikarzem. Na razie dno i 3 metry mułu.
Cytować
 
 
-1 #4 Libero 2013-06-13 20:50
Ty, Brawo Gdańsk, dostałeś już parę groszy dotacji? Pyta hodowca lemingów. Odpowiedź niekonieczna
Cytować
 
 
+2 #3 Brawo Gdańsk 2013-06-13 16:01
Ale artykuł, frustracja portalu osiągnęła apogeum. Ale to tylko dobrze dla Gdańska. Fajnie, że Gdańskim rządzi Adamowicz a nie sfrustrowany duet nieudaczników Formela-Jaworski z ich przydupasem mac71
Cytować
 
 
-2 #2 sasiad sasiada 2013-06-13 13:28
widyialem tam inspektora Rusika incogutomno gdzbz on yajal sie miastem to pzsji niektore bz sie wydluzyly
Cytować
 
 
-1 #1 sasiad 2013-06-13 08:06
Bylem tam!Niezla hucpa!Gosc sobie robi z ludzi jaja,ciekawe info z ta nieruchomoscia czy to jedna z dzialek o ktorych wsoimina w oswiadczeniu?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież