Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Taksówka z magistratu – służbowo czy rodzinnie

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 13 czerwca 2013 17:07

Wiosna, a Sopot i Warszawa są pechowe dla samorządowców z PO, którzy ciągle są przekonani o tym, że za racji piastowanej „służebnej” funkcji mogą liczyć na „darmowe obiadki”.


Oto pewnej majowej niedzieli kulinarna pasja zawiodła prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z żoną i córkami do sopockiego lokalu "U Kucharzy" . Opozycja: „to karygodne”. Rzecznik prezydenta: „to spotkanie służbowe w niedzielę”.


 „U Kucharzy” to też nazwa lokalu w centrum stolicy. W tejże stolicy ważą się losy Hanny Gronkiewicz-Waltz, wiceszefowej PO, która ostatnio podpadła niechęcią do zapłacenia za bilet wstępu. Była prezes NBP ma widać niechęć do rozstania się z bilonem, a „wredny” strażnik Ogrodu Wilanowskiego nie chciał wpuścić Hanny Gronkiewicz-Waltz, bo ta nie miała biletu wstępu za… 5 złotych. Strażnik zareagował tak jak, powinien, czyli zapytał o bilet. 


Zbieranie podpisów pod referendum za jej odwołaniem przebiega więc nadzwyczaj sprawnie – już podpisało się ponad 130 tys. mieszkańców W-wy. Zdaniem Julii Pitery - to efekt zaangażowania urodziwych hostess.


Z kolei wizytę prezydenta Adamowicza  wraz z rodziną w restauracyjnym ogródku w Sopocie odnotował portal NaMonciaku. Nie mamy wątpliwości, iż prezydent za obiad zapłacił.  Po posiłku gdański włodarz zadzwonił po kierowcę. Szofer czekał bowiem nieopodal na prezydencki znak na awaryjnych światłach, nim grupa się nie posili. Limuzyna odwiozła rodzinę prezydenta z powrotem do Gdańska. Czy służbowa „taksi” ujeżdżana przez prezydenta z kierowcą na koszt gdańszczan to praktyka normalna? W swej wartości bowiem zupełnie wymierna. Zapytaliśmy wiec czy ten oryginalny sposób użytkowania służbowej limuzyny doczeka się formalnego uznania. Być może prezydent poczuje się do uregulowania należności za przejazd służbową Skodą Superb z kierowcą? Sam bowiem chwalił się ostatnio na blogu niezmierną zapobiegliwością w gospodarowaniu finansami. „Publicznym” był bowiem samochód, a obiad z rodziną - prywatny…


- Samochód służbowy, jak wskazuje samo określenie, ma służyć do służbowych celów. Nie zaś do wyjazdów prywatnych, czy na partyjne spotkania. Kontrola wykorzystywania pojazdu leży w zakresie kompetencji kontrolnych rady miasta. Powinna więc zająć się tematem komisja rewizyjna – uważa Kazimierz Koralewski, radny PiS.


Zatem poprosiliśmy o odpowiedź czy ten oryginalny sposób użytkowania służbowej limuzyny doczekał się formalnego uregulowania, a jeśli tak to kto pokrywa koszta użytkowania "publicznego" auta w prywatnym czasie? Należność za przejazd z Gdańska do Sopotu i z powrotem to li tylko sto zł.
- A więc tak: prezydent był w Sopocie umówiony z prezydentem Karnowskim. Jak najbardziej służbowo. Mimo że to niedziela była, ale prezydenci mają to do siebie, że pracują także w dni dla innych wolne. A skoro już miał do Sopotu jechać zabrał ze sobą rodzinę – wyjaśnił nasze wątpliwości Antoni Pawlak, rzecznik Prezydenta Miasta Gdańska.


Okazuje się, że prezydenci, jak ludzie wolnych zawodów, pracują siedem dni w tygodniu i włączają w zajęcia rodzinę, a gdyby tydzień liczył dni osiem – pracowaliby osiem. Na zdjęciach z obiadu w sopockiej restauracji prezydenta Jacka Karnowskiego nie widać…
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #2 ledwozyw 2013-06-14 14:14
nadgodziny dla szofera Adams zapłaci własnymi czy kaze policzyć blacharskiej w budzecie?Winko zonce smakowalo?
Cytować
 
 
0 #1 Chłop Pańszczyźniany 2013-06-13 20:42
Taaak. Pracuje w niedzielę. Córki - nieletnie!!!! i żona też? Jak można je zaprzęgać do kierata???
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież