Znamy posłów z Gdańska i senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta... Wyborczy finisz - Chmiel obłudnie pod bramą TVP Gdańsk, Biedroń kręci ... » Wybory na finiszu. Przed bramą TVP 3 Gdańsk przypomniała o sobie posłanka PO Małgorzata Chmiel. Ogło...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
niedziela, 13 października 2019 16:47
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
Bardzo udane było weekendowe granie dla hokeistek Stoczniowca. Podopi ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Rewolucja w kontroli biletów?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 19 lipca 2015 14:33

Zapytany na Facebooku przez jednego z gdańszczan, Jędrzeja Włodarczyka, o to czy jest możliwość unowocześnienia kontroli biletów, jak chociażby w Amsterdamie, gdzie przy wejściach zamontowane są bramki i skanery biletów, prezydent miasta, Paweł Adamowicz odpowiedział przychylnie. Adamowicz obiecał, że takie lub podobne rozwiązanie zostanie wdrożone w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego.Skąd pomysł na rewolucję? Albo chociaż częściową modernizację? Przede wszystkim z frustracji gdańskich pasażerów. Większość z nich porusza się komunikacją korzystając z karty miejskiej. Część z nich nie nosi przy sobie dowodu zakupu biletu okresowego i nie musi pamiętać do kiedy ma ważny bilet. Dodatkowo przecież automaty biletowe nie znajdują się na każdym przystanku, więc nie ma możliwości sprawdzenia daty w każdym miejscu.
Żeby uniknąć ewentualnego stresu podczas kontroli najpierw wypadałoby zastosować rozwiązanie, które stosuje Warszawa czy – żeby daleko nie szukać – Gdynia, czyli czytniki kart w każdym ze środków transportu. W Gdańsku także można sprawdzić ważność swojej karty, ale sięgając do kieszeni lub po laptopa. Jednak przecież nie wszyscy mają smartfony czy inne urządzenia, które pozwolą im mobilnie sprawdzić do kiedy ma się bilet. Czytniki są ogromnym ułatwieniem.


Wielkim fanem ułatwień jest Jędrzej Włodarczyk, przewodniczący zarządu dzielnicy Siedlce. Na Facebooku zapytał prezydenta Pawła Adamowicza co sądzi o wspomnianym wyżej rozwiązaniu z Amsterdamu. - W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych chcemy w całym Gdańskim Obszarze Metropolitalnym właśnie takie rozwiązanie znaleźć, wdrożyć i sfinansować - odpowiedział prezydent. Należy też wspomnieć, że amsterdamska karta miejska działa również w Hadze czy Rotterdamie, czyli na zasadzie tego, nad czym wciąż się w Trójmieście pracuje, czyli jednym biletem dla wszystkich rodzajów transportu.


Sam ZIT jest jednak w kropce. Wszystko wynika z faktu, że trudno o porozumienie i wybranie najlepszej koncepcji unowocześniania systemu kontroli biletów. Wszystko jest wciąż na wstępnym etapie projektowania. Samorządowcy od lat próbują znaleźć złoty środek, który uprościłby system biletowy w metropolii oraz element kontroli opłat za przejazdy. Póki co jednak należy skupić się na wprowadzeniu w życie zintegrowanego biletu dla całej metropolii, a dopiero później systemu jego kontroli. Nie wszystko da się zrobić jednocześnie. Głównie ze względu na ograniczenia finansowe.

goch


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież