Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał » Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Europejskiej, nie zwalnia Magdalen... Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz...
Reklama
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
środa, 22 stycznia 2020 15:55
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Euro ...
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
poniedziałek, 20 stycznia 2020 12:05
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
Pavels Steinbors i Michał Nalepa – jedni z najlepszych zawodników ...
Rubin minimalnie lepszy od Lechii - wynik
wtorek, 21 stycznia 2020 17:07
Rubin minimalnie lepszy od Lechii - wynik
W drugim meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji Lec ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Rewolucja w kontroli biletów?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 19 lipca 2015 14:33

Zapytany na Facebooku przez jednego z gdańszczan, Jędrzeja Włodarczyka, o to czy jest możliwość unowocześnienia kontroli biletów, jak chociażby w Amsterdamie, gdzie przy wejściach zamontowane są bramki i skanery biletów, prezydent miasta, Paweł Adamowicz odpowiedział przychylnie. Adamowicz obiecał, że takie lub podobne rozwiązanie zostanie wdrożone w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego.Skąd pomysł na rewolucję? Albo chociaż częściową modernizację? Przede wszystkim z frustracji gdańskich pasażerów. Większość z nich porusza się komunikacją korzystając z karty miejskiej. Część z nich nie nosi przy sobie dowodu zakupu biletu okresowego i nie musi pamiętać do kiedy ma ważny bilet. Dodatkowo przecież automaty biletowe nie znajdują się na każdym przystanku, więc nie ma możliwości sprawdzenia daty w każdym miejscu.
Żeby uniknąć ewentualnego stresu podczas kontroli najpierw wypadałoby zastosować rozwiązanie, które stosuje Warszawa czy – żeby daleko nie szukać – Gdynia, czyli czytniki kart w każdym ze środków transportu. W Gdańsku także można sprawdzić ważność swojej karty, ale sięgając do kieszeni lub po laptopa. Jednak przecież nie wszyscy mają smartfony czy inne urządzenia, które pozwolą im mobilnie sprawdzić do kiedy ma się bilet. Czytniki są ogromnym ułatwieniem.


Wielkim fanem ułatwień jest Jędrzej Włodarczyk, przewodniczący zarządu dzielnicy Siedlce. Na Facebooku zapytał prezydenta Pawła Adamowicza co sądzi o wspomnianym wyżej rozwiązaniu z Amsterdamu. - W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych chcemy w całym Gdańskim Obszarze Metropolitalnym właśnie takie rozwiązanie znaleźć, wdrożyć i sfinansować - odpowiedział prezydent. Należy też wspomnieć, że amsterdamska karta miejska działa również w Hadze czy Rotterdamie, czyli na zasadzie tego, nad czym wciąż się w Trójmieście pracuje, czyli jednym biletem dla wszystkich rodzajów transportu.


Sam ZIT jest jednak w kropce. Wszystko wynika z faktu, że trudno o porozumienie i wybranie najlepszej koncepcji unowocześniania systemu kontroli biletów. Wszystko jest wciąż na wstępnym etapie projektowania. Samorządowcy od lat próbują znaleźć złoty środek, który uprościłby system biletowy w metropolii oraz element kontroli opłat za przejazdy. Póki co jednak należy skupić się na wprowadzeniu w życie zintegrowanego biletu dla całej metropolii, a dopiero później systemu jego kontroli. Nie wszystko da się zrobić jednocześnie. Głównie ze względu na ograniczenia finansowe.

goch


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież