Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańskie paradoksy: basen prywatny, reklama miejska

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 lipca 2015 17:50

Nowa szkoła w Gdańsku Kokoszkach wybudowana została z pieniędzy budżetowych, zarządza nią jednak prywatny podmiot i mimo, że zakończył się niedawno dopiero pierwszy rok szkolny w nowej placówce wzbudza ona wiele kontrowersji. Najnowsze związane są z basenem. Operatorem basenu jest prywatna spółka, ale miasto zapewnia jej akcję marketingową.Chodzi o to, że na stronach miejskich pojawiły się ogłoszenia, które zachęcają do wykupienia zajęć na basenie, m.in. przez zakłady pracy czy osoby prywatne. Obecnie korzystać można z niego za darmo.
- Przez wakacje korzystać można nieodpłatnie, w okresie testowania, czy wszystko na basenie funkcjonuje poprawnie. Po wakacjach basen przejdzie w zarządzanie prywatnej spółki, która będzie na nim zarabiała. Dla uczniów poszczególnych klas tej szkoły wyznaczono 1 godzinę tygodniowo, w ramach lekcji WF-u kiedy odbywać się będzie nauka pływania. Nie określono do końca, czy będą to tylko klasy 0-3 gdzie dzieci będą się uczyć pływać, czy też będą mogły z basenu korzystać dzieci ze starszych klas – powiedział nam Piotr Gierszewski, gdański radny PiS.


altObawy rodziców dzieci uczęszczających do szkoły na Kokoszkach nie są bezpodstawne. Przywołują oni m.in. opłaty za obiady, które wielokrotnie przewyższają opłaty w innych placówkach na terenie Gdańska. Rodzice obawiają się, że za basen tez trzeba będzie słono zapłacić.


Piotr Gierszewski przypomina, że szkoła została wybudowana z pieniędzy budżetowych, a zysk z użytkowania basenu trafi do prywatnej kieszeni.
- Dziwne i kuriozalne jest to, że w akcję promocyjną zajęć na basenie zaangażowało się miasto. Gdyby to był obiekt miejski to taki byłby wręcz obowiązek, ale przecież wpływy z zajęć zasilą prywatną spółkę. Ciekawe, że nie promuje się tak zajęć na innych basenach szkolnych, tych należących do miasta. Wychodzi na to, że miasto namawia własnych mieszkańców do zasilania kieszeni prywatnej spółki, że mamy do czynienie z pozyskiwaniem funduszy od gdańszczan dla prywatnej firmy – dodał Piotr Gierszewski.

Jerzy Domski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież