Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
poniedziałek, 20 stycznia 2020 12:05
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
Pavels Steinbors i Michał Nalepa – jedni z najlepszych zawodników ...
Lechia wygrał sparing z Greuther Fuerth
poniedziałek, 20 stycznia 2020 21:50
Lechia wygrał sparing z Greuther Fuerth
Pierwszy sparing podczas obozu w tureckim Belek rozegrała Lechia. Pod ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdańskie paradoksy: basen prywatny, reklama miejska

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 lipca 2015 17:50

Nowa szkoła w Gdańsku Kokoszkach wybudowana została z pieniędzy budżetowych, zarządza nią jednak prywatny podmiot i mimo, że zakończył się niedawno dopiero pierwszy rok szkolny w nowej placówce wzbudza ona wiele kontrowersji. Najnowsze związane są z basenem. Operatorem basenu jest prywatna spółka, ale miasto zapewnia jej akcję marketingową.Chodzi o to, że na stronach miejskich pojawiły się ogłoszenia, które zachęcają do wykupienia zajęć na basenie, m.in. przez zakłady pracy czy osoby prywatne. Obecnie korzystać można z niego za darmo.
- Przez wakacje korzystać można nieodpłatnie, w okresie testowania, czy wszystko na basenie funkcjonuje poprawnie. Po wakacjach basen przejdzie w zarządzanie prywatnej spółki, która będzie na nim zarabiała. Dla uczniów poszczególnych klas tej szkoły wyznaczono 1 godzinę tygodniowo, w ramach lekcji WF-u kiedy odbywać się będzie nauka pływania. Nie określono do końca, czy będą to tylko klasy 0-3 gdzie dzieci będą się uczyć pływać, czy też będą mogły z basenu korzystać dzieci ze starszych klas – powiedział nam Piotr Gierszewski, gdański radny PiS.


altObawy rodziców dzieci uczęszczających do szkoły na Kokoszkach nie są bezpodstawne. Przywołują oni m.in. opłaty za obiady, które wielokrotnie przewyższają opłaty w innych placówkach na terenie Gdańska. Rodzice obawiają się, że za basen tez trzeba będzie słono zapłacić.


Piotr Gierszewski przypomina, że szkoła została wybudowana z pieniędzy budżetowych, a zysk z użytkowania basenu trafi do prywatnej kieszeni.
- Dziwne i kuriozalne jest to, że w akcję promocyjną zajęć na basenie zaangażowało się miasto. Gdyby to był obiekt miejski to taki byłby wręcz obowiązek, ale przecież wpływy z zajęć zasilą prywatną spółkę. Ciekawe, że nie promuje się tak zajęć na innych basenach szkolnych, tych należących do miasta. Wychodzi na to, że miasto namawia własnych mieszkańców do zasilania kieszeni prywatnej spółki, że mamy do czynienie z pozyskiwaniem funduszy od gdańszczan dla prywatnej firmy – dodał Piotr Gierszewski.

Jerzy Domski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież