„Środa z profilaktyką” w pomorskim NFZ » W środę, 23 października, w ramach cyklicznej akcji „Środa z profilaktyką” w godzinach od 10 do 14 n... W tygodniku „Sieci”: Triumf i ostrzeżenie » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dziennikarze i publicyści analizują wyniki wyborów parlamentarnych... Zmarł Waldemar Świerkowski » 16 października zmarł Waldemar Świerkowski, wieloletni dyrektor należącej do RSW Prasa Książka Ruch... Zmarł Tadeusz Jabłoński » W nocy z 15 na 16 października, tydzień przed swoimi 100. urodzinami zmarł Tadeusz Jabłoński, pisarz... Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ...
Reklama
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
czwartek, 17 października 2019 19:03
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery l ...
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
piątek, 18 października 2019 19:44
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
Huśtawkę nastrojów przeżywali kibice w hali Olivia. Ostatecznie fa ...
Emocjonujące derby na remis
niedziela, 20 października 2019 15:57
Emocjonujące derby na remis
Ponad sto minut trwały niedzielne derby Trójmiasta – sytuacji bram ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdańskie paradoksy: basen prywatny, reklama miejska

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 lipca 2015 17:50

Nowa szkoła w Gdańsku Kokoszkach wybudowana została z pieniędzy budżetowych, zarządza nią jednak prywatny podmiot i mimo, że zakończył się niedawno dopiero pierwszy rok szkolny w nowej placówce wzbudza ona wiele kontrowersji. Najnowsze związane są z basenem. Operatorem basenu jest prywatna spółka, ale miasto zapewnia jej akcję marketingową.Chodzi o to, że na stronach miejskich pojawiły się ogłoszenia, które zachęcają do wykupienia zajęć na basenie, m.in. przez zakłady pracy czy osoby prywatne. Obecnie korzystać można z niego za darmo.
- Przez wakacje korzystać można nieodpłatnie, w okresie testowania, czy wszystko na basenie funkcjonuje poprawnie. Po wakacjach basen przejdzie w zarządzanie prywatnej spółki, która będzie na nim zarabiała. Dla uczniów poszczególnych klas tej szkoły wyznaczono 1 godzinę tygodniowo, w ramach lekcji WF-u kiedy odbywać się będzie nauka pływania. Nie określono do końca, czy będą to tylko klasy 0-3 gdzie dzieci będą się uczyć pływać, czy też będą mogły z basenu korzystać dzieci ze starszych klas – powiedział nam Piotr Gierszewski, gdański radny PiS.


altObawy rodziców dzieci uczęszczających do szkoły na Kokoszkach nie są bezpodstawne. Przywołują oni m.in. opłaty za obiady, które wielokrotnie przewyższają opłaty w innych placówkach na terenie Gdańska. Rodzice obawiają się, że za basen tez trzeba będzie słono zapłacić.


Piotr Gierszewski przypomina, że szkoła została wybudowana z pieniędzy budżetowych, a zysk z użytkowania basenu trafi do prywatnej kieszeni.
- Dziwne i kuriozalne jest to, że w akcję promocyjną zajęć na basenie zaangażowało się miasto. Gdyby to był obiekt miejski to taki byłby wręcz obowiązek, ale przecież wpływy z zajęć zasilą prywatną spółkę. Ciekawe, że nie promuje się tak zajęć na innych basenach szkolnych, tych należących do miasta. Wychodzi na to, że miasto namawia własnych mieszkańców do zasilania kieszeni prywatnej spółki, że mamy do czynienie z pozyskiwaniem funduszy od gdańszczan dla prywatnej firmy – dodał Piotr Gierszewski.

Jerzy Domski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież