Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... 50 tysięcy złotych kary dla „Solidarności” » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Święto Straży Granicznej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 01 czerwca 2013 15:36

Obchody święta Straży Granicznej po raz pierwszy odbyły się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Międzynarodowych Targów Gdańskich „AmberExpo”. Licznych przedstawicieli urzędów, firm i instytucji, współdziałających na co dzień ze Strażą Graniczną, powitał kontradmirał SG Piotr Stocki, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.W swoim przemówieniu nawiązał on do istoty służby jaką sprawuje Straż Graniczna na 500 km odcinku brzegowym Bałtyku, od Świnoujścia do Krynicy Morskiej. Dysponując  dwoma dywizjonami w Świnoujściu i Gdańsku, głównie strzeże państwowej granicy. Kontroluje, czy statki pływają zgodnie z przepisami i czy przewożą ładunki zgodne z deklaracjami.


alt


Funkcjonariusze Straży Granicznej obsługują również Międzynarodowy Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, prowadząc na nim graniczną kontrolę i zwalczając przypadki przestępczości. Systematycznie prowadzi się również odpowiednie szkolenia, zgodnie z wymogami Unii Europejskiej. MOSG współpracuje ze szkołami, zwłaszcza z tymi, które mają klasy o profilu służby w Straży Granicznej, jak np. w Elblągu i Żukowie.


altWażnym punktem uroczystych obchodów było wręczenie odznaczeń i aktów mianowań. Na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej prezydent RP Bronisław Komorowski nadał medale Za Długoletnią Służbę. Srebrny medal z rąk wicewojewody pomorskiego otrzymali m.in. kmdr SG Roman Słowiński, zastępca komendanta MOSG i ppłk SG Janusz Śliwiński, komendant Placówki SG w Krynicy Morskiej. Medalem brązowym udekorowano m.in. mjr. SG Jarosława Manikowskiego, komendanta Placówki SG w Łebie.


alt


Z okazji Święta Straży Granicznej 14 osób otrzymało srebrne i brązowe medale Za Zasługi dla Straży Granicznej, które za wybitne zasługi dla formacji nadał im Minister Spraw Wewnętrznych. Srebrny medal odebrał Andrzej Baczewski, Okręgowy Inspektor Rybołówstwa Morskiego w Gdyni, Marek Długosz, dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni oraz Andrzej Królikowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.


alt
Jedenastu funkcjonariuszy MOSG otrzymało Odznakę Straży Granicznej, nadaną przez Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Dominika Tracza, który przesłał również specjalne podziękowanie dla funkcjonującego przy MOSG Koła PTTK „Fregata 2000”.


W uznaniu zasług dla Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG przewodniczący Zarządu Oddziałowego przy MOSG, chor. sztab. SG Maciej Węsierski, wręczył kontradm. SG Piotrowi Stockiemu Medal za Zasługi.


altOprawę artystyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod batutą kapelmistrza kpt. SG Jarosława Rywalskiego. Towarzyszyła jej solistka Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, Natalia Zabrzeska-Nieć, która zaśpiewała utwory znanych wykonawców, także wspólnie z solistą Orkiestry MOSG, bsm. sztab. SG Tomaszem Winczewskim. Wystąpili również uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Łęczu. Dzieci z najmłodszych klas zaprezentowały specjalnie przygotowany na uroczystość program artystyczny, a na zakończenie razem z solistami zaśpiewały utwór „Na Strażnicy”.


altWśród zaproszonych gości obecni byli m.in. wicewojewoda pomorski Michał Owczarczak, arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski, wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń oraz przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież