Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dwa Teatry w Sopocie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 31 maja 2013 20:56

Spotkania z gwiazdami i twórcami, warsztaty, wystawy, koncerty i recitale, ale przede wszystkim spektakle teatru telewizji i słuchowiska radiowe. Od soboty do poniedziałku w Sopocie potrwa Festiwal „Dwa Teatry”.Festiwal zainauguruje projekcja „Idąc rakiem" Teatru Miejskiego w Gdyni według Güntera Grassa w reżyserii Krzysztofa Babickiego (1.06, godz. 10.30), następnie zobaczymy rejestrację przedstawienia „Ciała obce” Teatru Wybrzeże na podstawie sztuki Julii Holewińskiej i w reżyserii Kuby Kowalskiego (1.06, godz. 12.30). O godz. 14.30 odbędzie się projekcja „Trzech sióstr” Antoniego Czechowa w reż. Agnieszki Glińskiej. O godz. 16.30 obejrzymy komedię Juliusza Machulskiego „Matka brata mojego syna”. O 18.00 w prezentacji pozakonkursowej zobaczymy „Kontrapunkt” Sławomira Mrożka w reż. Władimira Mirzojewa.


W niedzielę, 2 czerwca, polecamy „Saksofon” Wiesława Myśliwskiego, na podst. jego książki „Traktat o łuskaniu fasoli” w reż. Izabelli Cywińskiej, oraz „Iluzje” Iwana Wyrypajewa  w reż. Agnieszki Glińskiej a także „Tango” Sławomira Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego (2.06., godz. 17.30).
W poniedziałek, 3 czerwca, warto obejrzeć „Braci Karamazow” w reż. Janusza Opryńskiego, a także „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Reżyser tego spektaklu Marcin Wrona obsadził Magdalenę Cielecką w roli pani Dulskiej.

Uzupełnieniem projekcji będzie prezentowany w Teatrze na Plaży w sobotę 1 czerwca blok spektakli Teatru TV „Pamięci Joanny Bogackiej” (m.in, „H.” według Hamleta w reżyserii Jana Klaty z Teatru Wybrzeże) oraz spektakle i słuchowiska na podstawie sztuk Aleksandra Fredry z okazji 220. rocznicy urodzin (spektakle „Mąż i żona”, „Pierwsza lepsza”, „Zemsta” oraz „Dożywocie” zobaczyć można w niedzielę 2 czerwca w Teatrze na Plaży; słuchowiska „Pan Jowialski”, „Śluby panieńskie” oraz „Zemsta” wysłuchać można w sobotę 1 czerwca w Dworku Sierakowskich).

Ale Festiwal Dwa Teatry to przecież także słuchowiska radiowe. Można ich będzie posłuchać w sali nr 4 sopockiego Multikina. W sobotę posłuchać można m.in. słuchowiska „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Jerzego Stuhra (1.06, godz. 11), „Raportu Piłata” Janusza Głowackiego w reżyserii Janusza Kukuły (1.06, godz. 16:45). W niedzielę natomiast czeka na nas „Mapa i terytorium” Michela Houellebecqa w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej (2.06, godz. 11.15), „Medea” Eurypidesa przygotowana przez Waldemara Modestowicza (2.06, godz. 15.15) oraz „Łóżka” Wojciecha Fułka w reżyserii Janusza Kukuły (2.06, godz. 16:15). W poniedziałek zaplanowano następujące słuchowiska: „Prorok Ilja" Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Pawła Łysaka (3.06, godz. 12), „Zabić motyla” Zbigniewa Wojnarowskiego w reż. Jana Warenyci (3.06, godz. 16.25). Po każdym z konkursowych spektakli odbędzie się spotkanie z jego twórcami na foyer Multikina, obok wejścia do sali nr 4.

W tym roku prezentowany będzie tylko jeden spektakl na żywo - „Szekspir Forever!” Teatru Polskiego w Warszawie w reżyserii i wykonaniu Andrzeja Seweryna - pokaz 2 czerwca, godz. 19 na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie oraz 3 czerwca, godz. 17 w Teatrze Miejskim w Gdyni. Obowiązują na niego bezpłatne wejściówki do nabycia w Centrum Festiwalowym (Hotel Rezydent w Sopocie).

Miłośników natomiast spotkań z aktorami informujemy, że odbywać się one będą w Państwowej Galerii Sztuki. 2 czerwca o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie z Ignacym Gogolewskim, o godz. 13.00 z Kingą Preis, tego samego dnia, ale o godz. 15.00 będziemy mogli zadać kilka pytań  Magdalenie Zawadzkiej.

W poniedziałek, 3 czerwca o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie z Martą Lipińską, o godz. 14.30 z Adamem Woronowiczem a o godz. 16.00 z Piotrem Adamczykiem.

Dwa zespoły jurorów oceniają w odrębnych konkursach spektakle telewizyjne i słuchowiska radiowe, przyznając Grand Prix dla najlepszego przedstawienia Teatru Telewizji i Teatru Polskiego Radia. Przyznawane są także nagrody indywidualne w wielu zawodowych kategoriach. W jury radiowym zasiadają: Magdalena Zawadzka, Paweł Huelle, prof. Jerzy Limon, Leszek Możdżer i Józef Opalski. Spektakle telewizyjne oceniać będą: Barbara Borys-Damięcka, Kinga Preis, Jacek Cieślak, Michał Komar i Paweł Łysak. W tym roku w konkursie radiowym znalazło się 17 słuchowisk, a w kategorii telewizyjnej 15 - bardzo zróżnicowanych gatunkowo - spektakli.

Od 2006 roku przyznawana jest Wielka Nagroda Festiwalu Dwa Teatry za wybitne osiągnięcia aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej. Dotychczasowymi laureatami tej prestiżowej nagrody byli: Gustaw Holoubek, Danuta Szaflarska, Wiesław Michnikowski, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Jerzy Trela, Anna Seniuk i Jerzy Stuhr. W tym roku Wielką Nagrodą uhonorowani zastaną: Anna Polony i Ignacy Gogolewski.

Festiwal zwieńczy uroczysta gala, podczas której poznamy laureatów Grand Prix i pozostałych nagród konkursu Teatru Telewizji oraz Teatru Polskiego Radia. Transmisję z gali oglądać będzie można w TVP Kultura, ponieważ wejście na galę obowiązywać będzie tylko na zaproszenia.

Wstęp na pokazy konkursowe jak i wszystkie imprezy towarzyszące jest bezpłatny.
(UA)


altDWA TEATRY - SOPOT 2013 (1 - 3.06.2013)

PROGRAM

Spektakle Teatru TV
MULTIKINO, sala nr 2 - ul. Bohaterów Monte Cassino 63, Sopot

Sobota, 1 czerwca
godzina 10.30 - Günter Grass IDĄC RAKIEM (92') reż. Krzysztof Babicki
godzina 12.30 - Julia Holewińska CIAŁA OBCE (103') reż. Kuba Kowalski
godzina 14.30 - Antoni Czechow TRZY SIOSTRY (102') reż. Agnieszka Glińska
godzina 16.30 - Juliusz Machulski MATKA BRATA MOJEGO SYNA (76') reż. Juliusz Machulski
godzina 18.00 - Sławomir Mrożek KONTRAKT (80') reż. Władimir Mirzojew, ROSSIJA KULTURA (poza konkursem)

Niedziela, 2 czerwca
godzina 11.00 - Wiesław Myśliwski SAKSOFON (75') (na podst. TRAKTATU O ŁUSKANIU FASOLI) reż. Izabella Cywińska
godzina 12.30 - Iwan Wyrypajew ILUZJE (78') reż. Agnieszka Glińska
godzina 14.00 - TRZY RAZY FREDRO (105') Aleksander Fredro: ŚWIECZKA ZGASŁA (33') reż. Jerzy Stuhr; ZRZĘDNOŚĆ I PRZEKORA (30') reż. Mikołaj Grabowski; NIKT MNIE NIE ZNA (40') reż. Jan Englert
godzina 16.00 - Andrzej Bart BEZDECH (76') reż. Andrzej Bart
godzina 17.30 - Sławomir Mrożek TANGO (107') reż. Jerzy Jarocki
godzina 19.30 - Aleksy Słapowski INNY NIŻ WSZYSCY (60') reż. Dmitrij Nikołajew, ROSSIJA KULTURA (poza konkursem)

Poniedziałek, 3 czerwca
godzina 10.00 - Fiodor Dostojewski BRACIA KARAMAZOW (151') reż. Janusz Opryński
godzina 12.45 - Amanita Muskaria DAILY SOUP (85') reż. Małgorzata Bogajewska
godzina 14.30 - Janosch CHOLONEK (115') reż. Mirosław Neinert, Robert Talarczyk
godzina 16.45 - Gabriela Zapolska MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ (87') reż. Marcin Wrona
godzina 18.30 - Ludmiła Ulicka TA DAMA PIKOWA (50') reż. Piotr Sztejn, ROSSIJA KULTURA (poza konkursem)

Słuchowiska Teatru Polskiego Radia
MULTIKINO - ul. Bohaterów Monte Cassino 63, SOPOT

Sobota, 1 czerwca 2013
11:00 - DWAJ PANOWIE N., pozakonkursowa prezentacja fotocastu Piotra Paczuskiego do słuchowiska Janusza Kukuły 42'
11:55 - Gabriela Zapolska ICH CZWORO 114', reż. Jerzy Stuhr, Polskie Radio Kraków
14:00 - Radio Rossija na Dwóch Teatrach - Iwan Wyrypajew TLEN 60' reż. Dmitrij Nikolajew
15:15 - Aleksander Fredro NIE UCHODZI, NIE UCHODZI, CZYLI DAMY I HUZARY 76', reż. Maciej Wojtyszko. Program I Polskiego Radia (prezentacja w systemie Dolby Pro Logic 2)
16:45 - Janusz Głowacki RAPORT PIŁATA 30', reż. Janusz Kukuła, Radio Gdańsk S.A.
17:30 - Heinrich von Kleist MARKIZA O. 40', reż. Jan Buchwald, Program I Polskiego Radia

Niedziela, 2 czerwca 2013
10:00 - Borys Akunin MEWA 60', reż. Igor Gorzkowski, Program II Polskiego Radia
11:15 - Michel Houellebecq MAPA I TERYTORIUM 45', reż. Agnieszka Lipiec-Wróblewska, Program III Polskiego Radia
12:15 - Stanisław Wyspiański WESELE (AKT II) 87', reż. Andrzej Seweryn, Polskie Radio Kraków
14:00 - Radio Rossija na Dwóch Teatrach - Brian Friel JAŁTAŃSKA GRA (według DAMY Z PIESKIEM Antoniego Czechowa) 56', reż. Dmitrij Nikolajew
15:15 - Eurypides MEDEA 46', reż. Waldemar Modestowicz, Teatr Polskiego Radia (prezentacja w systemie Dolby Pro Logic 2)
16:15 - Wojciech Fułek ŁÓŻKA 45', reż. Janusz Kukuła, Program III Polskiego Radia
17:15 - Helmut Kajzar SEN O KRÓLU DAWIDZIE 52', reż. Henryk Baranowski, Teatr Polskiego Radia

Poniedziałek, 3 czerwca 2013
10:00 - Włodzimierz Kowalewski POWRÓT DO BREITENHEIDE 50', reż. Marek Markiewicz, Polskie Radio Olsztyn
11:00 - Wasilij Grossman WSZYSTKO PŁYNIE 46', reż. Darek Błaszczyk, Teatr Polskiego Radia
12:00 - Tadeusz Słobodzianek PROROK ILJA 64', reż. Paweł Łysak, Program II Polskiego Radia
13:15 - Maria Brzezińska MACEWY Z PAPIERU I WIATRU 28', reż. Maria Brzezińska, Polskie Radio Lublin
14:00 - Radio Rossija na Dwóch Teatrach - Iwan Turgieniew WIOSENNE WODY 60', reż. Wiera Malyszewa
15:15 - Janusz Głowacki MECZ 53', reż. Janusz Zaorski, Program I Polskiego Radia (prezentacja w systemie Dolby Pro Logic 2)
16:25 - Zbigniew Wojnarowski ZABIĆ MOTYLA 46', reż. Jan Warenycia, Teatr Polskiego Radia
17:25 - Janusz Korczak SENAT SZALEŃCÓW 44', reż. Janusz Kukuła, Program I Polskiego Radia


Prezentacje konkursowe w kategorii słuchowisk i spektakli telewizyjnych
MULTIKINO - ul. Bohaterów Monte Cassino 63, SOPOT
01.06. SOBOTA, 02.06. NIEDZIELA, 03.06. PONIEDZIAŁEK
sala nr 4 - prezentacje radiowe, sala nr 2 - prezentacje telewizyjne
Prowadzenie - Tomasz Żółtowski
Pozakonkursowe prezentacje słuchowisk i spektakli rosyjskich oraz pokaz impresji filmowej Piotra Paczuskiego pt. "DWAJ PANOWIE N."
(Szczegóły w planach projekcji spektakli i przesłuchań słuchowisk)

Spotkania z twórcami spektakli konkursowych Teatru TV i Teatru PR bezpośrednio po projekcjach i przesłuchaniach.
Teatr PR - MULTIKINO, Teatr TV - klub "VERSALKA" - Sopot
Prowadzenie części radiowej: Maria Kańska i Paweł Petkowski
Prowadzenie części telewizyjnej: Joanna Puzyna - Chojka i Barbara Świąder - Puchowska

Na pokazy i przesłuchania konkursowe oraz imprezy towarzyszące - wstęp wolny.
Na spektakl "SZEKSPIR FOREVER!" obowiązują bezpłatne wejściówki, które odbierać można w miejscu spektaklu w dniu poprzedzającym imprezę i na godzinę przed jej rozpoczęciem (w miarę wolnych miejsc). Liczba miejsc ograniczona.

UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU
połączone z wręczeniem Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2013" ANNIE POLONY i IGNACEMU GOGOLEWSKIEMU.
Prowadzenie: Magdalena Emilianowicz i Grzegorz Kwiecień
Piosenki ze spektaklu "MP4" z Teatru Powszechnego w Warszawie. Scenariusz i reżyseria - Mariusz Benoit. Wykonawcy - Krzysztof Szczepaniak, Paulina Komenda, Mateusz Weber, Piotr Piksa, Maria Pawłowska, Paulina Korthals, Katarzyna Hołtra, Monika Janeczek, Adam Fidusiewicz, Aleksandra Radwan.
01.06. SOBOTA, godz. 19.45 - Scena na Skwerze Kuracyjnym (przed wejściem na Molo), SOPOT
Transmisja telewizyjna całości w Programie TVP Kultura - godzina 20.00
Skrócona wersja w Programie TVP 2, 2 czerwca, godzina 23.50
Retransmisja całości - TV POLONIA, 2 czerwca, godzina 22.55 i 4.50

Gala wręczenia nagród i zakończenie Festiwalu
(impreza zamkniętą)
Sheraton Hotel Sopot, ul. Powstańców Warszawy 10
03.06. PONIEDZIAŁEK, godz. 19.45
Transmisja całości w TVP Kultura - godzina 20.00
Retransmisja (skrócona wersja)) w Programie 1 TVP, godzina 23.00
i TVP POLONIA, 4 czerwca, godzina 14.55

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

WARSZTATY TEATRALNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Studio kameralne Radia Gdańsk SA, ul. Grunwaldzka 18, GDAŃSK
Prowadzenie: reżyser Waldemar Modestowicz i pisarz Tomasz Maciej Trojanowski
01.06. SOBOTA, godzina 13.00 - 15.00

PAMIĘCI JOANNY BOGACKIEJ
Teatr Na Plaży, Aleja Franciszka Mamuszki 2, SOPOT

01.06. SOBOTA
godzina 11.00
Ingmar Bergman
MALOWIDŁO NA DRZEWIE (53') prod. 1973
Reżyseria - Stanisław Hebanowski

godzina 12.30
Stanisław Ignacy Witkiewicz
SZEWCY (122') prod.1985
Reżyseria - Marcel Kochańczyk

godzina 15.00
H (wg HAMLETA Williama Szekspira) (90') prod. Narodowy Instytut Audiowizualny 2006
Reżyseria - Jan Klata

Prowadzenie: prof. Jan Ciechowicz

FREDRO W TEATRZE POLSKIEGO RADIA
Dworek Sierakowskich - ul. Czyżewskiego 12, SOPOT

01.06. SOBOTA
godzina 11.00
PAN JOWIALSKI (131') premiera 12 stycznia 1949
Reżyseria - Aleksander Zelwerowicz

godzina 13.30
ŚLUBY PANIEŃSKIE (76') premiera Program II Polskiego Radia , 19 czerwca 1993
Reżyseria - Wojciech Markiewicz

godzina 15.15
ZEMSTA (107')  premiera Program II Polskiego Radia, 18 września 2002
Reżyseria - Janusz Kukuła

Prowadzenie: Krzysztof Sielicki

OD SŁUCHOWISKA DO ARS ACUSTICA. I Z POWROTEM?
Spotkanie z Jerzym Tuszewskim z okazji 85. rocznicy prapremiery pierwszego oryginalnego słuchowiska radiowego.
Dworek Sierakowskich - ul. Czyżewskiego 12, SOPOT
01.06. SOBOTA
godzina 17.30
Prowadzenie: Wacław Tkaczuk

FREDRO W TEATRZE TV
Teatr Na Plaży, Aleja Franciszka Mamuszki 2, SOPOT
Prowadzenie: Tomasz Miłkowski

02.06. NIEDZIELA

godzina 12.30
MĄŻ I ŻONA (80') prod. 1973
Reżyseria - Bohdan Korzeniewski

godzina 14.00
PIERWSZA LEPSZA (42') prod. 1980
Reżyseria - Andrzej Łapicki

godzina 15.00
ZEMSTA (99') - prod. 1994
Reżyseria - Olga Lipińska

godzina 17.00
DOŻYWOCIE (73') prod. 2001
Reżyseria - Wojciech Pszoniak


SPEKTAKL TEATRALNY
"SZEKSPIR FOREVER!"
Spektakl Teatru Polskiego w Warszawie.
Autor - William Szekspir, przekład - Piotr Kamiński, reżyseria i inscenizacja - Andrzej Seweryn, scenariusz - Piotr Kamiński, Jerzy Klesyk.
Koncepcja artystyczna i wykonanie - Andrzej Seweryn
02.06. NIEDZIELA, godz. 19.00 - Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, ul. Bohaterów Monte Cassino 30, SOPOT.
03.06. PONIEDZIAŁEK, godz. 17.00 - Teatr Miejski w Gdyni, ul. Bema 26, GDYNIA


RECITALE
Studio koncertowe im. Janusza Hajduna, Radio Gdańsk SA, ul. Grunwaldzka 18, GDAŃSK
02.06. NIEDZIELA
godzina 19.00 - EVGEN MALINOVSKIY
godzina 21.30 - ELŻBIETA WOJNOWSKA

spotkania z Gwiazdami Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2013"
Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2, SOPOT
Prowadzenie: Barbara Świąder - Puchowska i Joanna Puzyna - Chojka

02.06. NIEDZIELA,
godzina 12.00 - 13.00 IGNACY GOGOLEWSKI
godzina 13.30 - 14.30 KINGA PREIS
godzina 15.00 - 16.00 MAGDALENA ZAWADZKA

03.06. PONIEDZIAŁEK
godzina 13.00 - 14.00 MARTA LIPIŃSKA
godzina 14.30 - 15.30 ADAM WORONOWICZ
godzina 16.00 - 17.00 PIOTR ADAMCZYK


DZIEŃ Z REPORTAŻEM RADIOWYM
Studio kameralne Radia Gdańsk SA, ul. Grunwaldzka 18, GDAŃSK
Prowadzenie: Irena Piłatowska

02.06. NIEDZIELA
godzina 10.00
Nina Andrycz - czwarty wymiar życia - Wojciech Markiewicz (Studio Reportażu i Dokumentu PR SA)

godzina 11.00
Opowieść prowincjonalna - Cezary Galek (Radio Zachód Zielona Góra))

godzina 12.00
Droga do Poturzyna - Czesława Borowik (Radio Lublin)

godzina 13.00
MALAJKA - Hanna Wilczyńska -Toczko (Radio Gdańsk)

godzina 14.00
Orzeł i reszka - Żaneta Walentyn i Michał Słobodzian (Radio PiK z Bydgoszczy)


WYSTAWA "PAMIĄTKI FREDROWSKIE"
przygotowana przez Dom Komedii Aleksandra Fredry
Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2, SOPOT, 1 - 3 czerwca


Składy jury XIII Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2013"

JURY RADIOWE
1. Magdalena Zawadzka - aktorka
2. Paweł Huelle - pisarz
3. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, teatrolog
4. Leszek Możdżer - kompozytor, pianista jazzowy, producent muzyczny
5. Józef Opalski - teatrolog, muzykolog, literaturoznawca, publicysta, reżyser teatralny

JURY TELEWIZYJNE
1. Barbara Borys - Damięcka - reżyser teatralny i telewizyjny
2. Kinga Preis - aktorka
3. Jacek Cieślak - dziennikarz, krytyk teatralny
4. Michał Komar - scenarzysta, krytyk filmowy, autor sztuk teatralnych, wydawca, publicysta
5. Paweł Łysak - reżyser teatralny

Komitet Organizacyjny podjął też decyzję o przyznaniu dorocznej Wielkiej Nagrody Festiwalu dwojgu aktorom za wybitne osiągnięcia artystyczne w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej. W roku 2013 Nagrodą tą uhonorowani zostaną Anna Polony oraz Ignacy Gogolewski. Fundatorem Nagrody jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

W tym roku po raz pierwszy Festiwal zaistnieje na portalach społecznościowych. Jest już profil na Facebook i Twitter.

W związku z przypadającą w tym roku 220. rocznicą urodzin hrabiego Aleksandra Fredry Teatr Polskiego Radia i Teatr Telewizji przedstawią podczas Festiwalu swoje najwybitniejsze realizacje archiwalne fredrowskich komedii. Będzie też można zobaczyć okolicznościową wystawę przygotowaną przez Dom Komedii Aleksandra Fredry.


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież