W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

VII Światowe Dni Bajki w Ostródzie - GALERIA - aktualizacja

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
niedziela, 02 czerwca 2013 09:44

Gazeta Gdańska zawitała na VII Światowe Dni Bajki w Ostródzie. To spektakularne wydarzenie o bezprecedensowej skali, jedyne miejsce na świecie, gdzie międzynarodowość, wielokulturowość i anturaż fantazji przenikają się na każdej płaszczyźnie. Magia bajki i wspólnej zabawy wzmacnia relacje międzyludzkie, łączy pokolenia, narody i kultury.


GALERIA

Ta wielobarwna i niezwykła impreza była również swoistą ozdobą I Międzynarodowego Kiermaszu „W życiu jak w bajce” dedykowanego przede wszystkim dzieciom i światowi bajki.


altGłówne imprezy i atrakcje podczas VII Światowych Dni Bajki rozgrywały się w Centrum Targowo-Konferencyjnym DEMUTH ARENA OSTRÓDA oraz placówkach i obiektach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych na terenie Ostródy, Olsztyna i miejscowości satelitarnych. Parady postaci bajkowych, konkursy (również o charakterze międzynarodowym) literackie, artystyczne, teatralne, taneczne, koncerty, festiwale, zawody sportowe, turnieje, prezentacje gier i zabaw różnych narodów, wystawy rękodzieł, bicie rekordów, „Spotkanie z Afryką”, pokazy i imprezy z udziałem gości specjalnych, osób medialnych i celebrytów, III Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Bajka w przestrzeni naukowej i edukacyjnej”, „Wieczór Ambasadorski”, Wieczór Ukraiński i Przyjaciół ze Wschodu - to zaplanowane atrakcje na VII Światowe Dni Bajki, wszystkie po to, by łączyć pokolenia, narody i kultury.


Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się 1 czerwca, poprzedzone paradą postaci bajkowych. Wiele poprzebieranych uczniów ostródzkich szkół pod opieka również poprzebieranych nauczycieli przemaszerowało przez miasto docierając do hali targowo-konferencyjnej. Tutaj nastąpił kulminacyjny moment trzydniowej imprezy. 


altDo licznie zebranych osób przemówiła Anna Wasilewska, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, która na czas trwania imprezy przekazała dzieciom insygnia władzy w postaci piernikowych kluczy do miasta. Wyraziła życzenie, aby dzieci były największym szczęściem rodziców, a oni aby mieli do swoich pociech dużo cierpliwości.


Włodzimierz Michał Brodiuk, starosta powiatu ostródzkiego życzył mieszkańcom życia w bajkowym powiecie, ze stolicą w Ostródzie.  - Niech dla was ta bajka trwa po wsze czasy. Bawcie się i uśmiechajcie do siebie na co dzień, bo jest to nam w życiu bardzo potrzebne.


Władysław Tracz ze spółki Demuth Alfa wyraził nadzieję, że impreza będzie cykliczna i będzie o niej mówiła cała Polska.
Andrzej Ryński, wiceprzewodniczący sejmiku warmińsko-mazurskiego (SLD). Członek Komisji Kultury i Edukacji, Członek Komisji Strategii Rozwoju: - Politycy są od opowiadania bajek, o czym musicie się państwo często przekonywać. Ostródzie gratuluję,że ma takie nowe znakomite centrum wystawiennicze, a województwu gratuluje, że ma tak znakomitych ludzi z inicjatywą. Życzę też wszystkim uczestnikom, aby wasze wszystkie życiowe zdarzenia kończyły się dobrze, czyli tak jak w bajce. A one bajki są nam niezmiernie potrzebne w życiu. 


Krzysztof Raczkowski, prezes zarządu Komplementariusza „Demuth Alfa”  sp. z o.o. powitał gości wyrażając też swoje zadowolenie z pierwszej edycji Międzynarodowego Kiermaszu „W życiu jak w bajce”. - Z wielką radością gościmy tę wyjątkową, rodzinną imprezę w murach naszego nowego i nowoczesnego obiektu usytuowanego w letniej stolicy Warmii i Mazur. Jako gospodarze imprezy, jesteśmy dumni, że wydarzenie zostało objęte wieloma prestiżowymi patronatami. Wspierają nas m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Kurator Oświaty oraz Polski Komitet ds. UNESCO. 


alt


Leszek Baranowski, prezes zarządu W-MS „Bajka” i menedżer projektu powiedział, że po raz pierwszy impreza ta odbywa się na terenie najnowocześniejszego w Polsce obiektu – Centrum Targowo-Konferencyjnego Arena Ostróda, które dysponuje 20 tys. m kwadr. nowoczesnej powierzchni wystawienniczej. Na trzy dni cała ta przestrzeń zamienia się w zaczarowany świat pełen dziecięcych marzeń i zabaw.


altPodczas trzydniowej imprezy swoje produkty oferowała Grupa Partnerska Gniazdo Warmińskie, która skupia rękodzielników i producentów wytwarzających produkty lokalne z 12 gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Ręcznie wytwarzane, według własnych wzorów i pomysłów, z tradycyjnych surowców, wysokiej jakości wyroby ze znakiem Marki Lokalnej były bogatą ofertą dla uczestników bajkowego święta.


altPodczas imprezy kilkakrotnie zaprezentowali się młodzi zapaśnicy z Zapaśniczego Klubu Sportowego przy Morskim Oddziale Straży Granicznej w Gdańsku. Pod okiem trenera Norberta Serba, absolwenta AWFiS Gdańsk, w centrum hali na rozłożonych matach zapaśniczych pokazali różne ćwiczenia w ramach rozgrzewki, a także stosowane podczas walki. Duża uwagę spośród 30 zawodników wśród widzów skupiały cztery zapaśniczki, które wykazywały się nie mniejszą walecznością niż chłopcy.


altOdbył się pochód, trzy najciekawiej przebrani uczniowie trzech szkół zostali nagrodzeni pucharami. Wyróżniono też dwa największe stoiska targowe należące do PKO BP oraz do reklamującego się turystycznie Ekwadoru.


altNa zewnątrz hali można było podziwiać bojowe wozy strażackie, a także obejrzeć strażaków w akcji gaszenia pożaru samochodu osobowego.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież