”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ... Jerzy Barzowski: Struk wpływom z podatku CIT nie wierzy, a drogi czeka... » Z radnym Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Art... Ostrożny pomorski budżet » Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk nie dowierza rządowi i zapowiadanym w projekcie b...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
wtorek, 03 grudnia 2019 21:44
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
Trzeci mecz z rzędu wygrali hokeiści LOTOS-u PKH. Gdańszczanie wygr ...
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
środa, 04 grudnia 2019 19:18
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
Przez 50 minut Lechia nie mogła znaleźć sposobu na Zagłębie i wyd ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Hevelka - Festiwal piwa ze znakiem jakości

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
sobota, 27 czerwca 2015 22:17

Przez dwa dni miłośnicy i koneserzy piwa przez kilkanaście godzin opanowywali Amber Expo. Okazją była Hevelka - Festiwal Piw Rzemieślniczych by Stary Browar Kościerzyna.W ostatni weekend czerwca, na dwa dni, hala Amber Expo zamieniła się w największy pub z dobrym piwem w Polsce! Organizatorzy zadbali o to, aby program wydarzenia był atrakcyjny zarówno dla osób na co dzień związanych z branżą browarniczą, jak i dla wielbicieli złocistego trunku, którzy chcą poznać tajemnice warzenia piwa oraz skosztować nowych smaków.


altaltalt
- Pomysł festiwalu został zaczerpnięty z tego co się dzieje w Polsce - przyznał Tomasz Brzostowski, Browar Brodacz, wraz z Wojciechem Styborem pomysłodawca Festiwalu Hevelka. - Festiwale piwne są w całym kraju - w Warszawie, w Krakowie, we Wrocławiu, w Poznaniu. W Gdańsku ostatnio był 10 lat temu z tego co się dowiedzieliśmy. Postanowiliśmy, że skoro tam to się cieszy dużą popularnością i tam się buduje ta kultura picia fajnego, dobrego to chcemy to też zrobić tutaj, że chcemy, żeby tutaj też rosło, żeby nasz rynek trójmiejski był jak największy, żeby obfitował w piwa rzemieślnicze. Co to jest piwo rzemieślnicze? To przede wszystkim produkt wysokiej jakości. Zazwyczaj o niedużej skali zasięgu w porównaniu do ogromnych koncernów piwowarskich. To piwo bezkompromisowe. Nie zwracamy za bardzo uwagi na koszty. Pozwalamy sobie na dużą swobodę. Wkładamy w to całe serce. To jest nasza pasja. To nie jest tylko biznes. Każde piwo jest inne. Większość piw spotykanych w sklepach to jest jeden styl piwa. Różni się ekstraktem, może troszkę chmielem, chmieleniem, ale wciąż jest to nic nadzwyczajnego. My staramy się, aby dodawać różnych chmieli, różnych słodów, żeby wpływać na barwę, na smak, na aromat. Możemy używać owoców, warzyw, przypraw różnego rodzaju.


altaltFestiwal był nie tylko spotkaniem branżowym, ale wielką, otwartą imprezą dla mieszkańców Polski i gości zagranicznych. Był okazją do próbowania piw różnych browarów w miłej atmosferze, z towarzyszeniem konferansjera i muzyki na żywo. W trakcie imprezy odbywały się prezentacje poszczególnych browarów na scenie, a także pokazy warzenia piwa z poradami ekspertów. Generalnie rzemieślnicy na co im kreatywność pozwoli to mogą wykonać.


- Na festiwalu prezentujemy się jako browar restauracyjny - powiedział Tomasz Biegański, piwowar Brovarni Hotelu Gdańsk. - Przygotowaliśmy nasze najlepsze piwa z oferty czyli piwo specjalne, piwo w stylu American IPA które uwarzyliśmy z Andrzejem Pustelnikiem. To piwo bardzo bogate w aromat ananasa, marakui, czarnej porzeczki, którą wyczuł nas szef kuchni Piotr Żelich, mango oraz delikatna goryczka niezalegającego czerwonego grejpfruta. Kolejny piwem serwowanym na naszym stoisku z nalewaka jest pszenica w stylu Hefeweizen, nasze piwo, które zdobyło w zeszłym roku pierwsze miejsce na Festiwalu Birofilia. Mamy również klasycznego lagera czyli Brovarnia Jasne - piwo w hołdzie dla Jana Heweliusza. W zanadrzu mamy również piwo Starogdańskie czyli klasyczny schwarzbier, który w 2011 roku zyskał miano najlepszego piwa ciemnego w Polsce.


alt- Na tej imprezie mamy wszystko co nietypowe - wyznał Marek Skrętny, dyrektor Marketingu Browaru Amber. - Prezentujemy wszystko to co jest poza naszą standardową ofertą, którą można spotkać w sklepach. Z nalewaka mamy najnowszą pozycję z serii "Po godzinach" piwo w stylu American India Pale Ale . Również z nalewaków mamy  "Złote Lwy" w wersji niefiltrowanej, niepasteryzowanej. Podobnie "Piwo Żywe", "Koźlaka", "Amber Czarny Bez", które właśnie teraz ma swoją doroczną premierę. Mamy "Ambera Chmielowego", "Grand Imperial Portera". Łącznie czynnych jest siedem kranów oraz prezentujemy całą ofertę naszych piw butelkowych. Największym zainteresowaniem cieszy się piwo z serii "Po godzinach - AIPA". To jeden z hitów tego festiwalu.


altNa festiwalu było 25 wystawców z piwem, w tym 22 browary osobiście i cydry. Zaprezentowano ponad 150 piw. W ciągu dwóch dni Festiwal Piw Rzemieślniczych odwiedziło około 10 tysięcy gości.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież