Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

„Solidarność”: Nie dla ideologii śmierci

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 11 lutego 2021 11:28

Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” przyjął stanowisko wobec wypowiedzi posłanki SLD z Gdyni prof. Joanny Senyszyn, która w publicznej, telewizyjnej dyskusji wywodziła: “Rodzą się dzieci z bezmózgowiem, bezczaszkowiem. Jeśli takie dzieci będą się teraz rodzić to wielka szkoda, że nie ma prawa o eutanazji, bo lepiej byłoby takie dziecko za pomocą zastrzyku pozbawić życia niż pozwolić, żeby w męczarniach konało, w konwulsjach i bólu”.


Wypowiedzi kwalifikują się do oceny przez Radę Doskonałości Naukowej oraz Senat UG, który wnioskował o nadanie tytułu profesorskiego Joannie Senyszyn. W ocenie członków ZRG NSZZ „Solidarność” wypowiedzi posłanki, byłej dziekan Wydziału Zarządzania UG, to ordynarna prowokacja.


Stanowisko Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” ws. wypowiedzi telewizyjnej profesor Joanny Senyszyn

Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „S” wyraża swoje głębokie oburzenie z powodu słów wypowiedzianych przez posłankę na Sejm RP, a także nauczyciela akademickiego, profesora, Joannę Senyszyn, która opowiedziała się w programie TVP Info za zabijaniem dzieci urodzonych z tzw. wadami eugenicznymi. Posługiwanie się językiem i argumentacją, podobnymi do bolszewickich i nazistowskich ideologów, to ordynarna prowokacja, obliczona na eskalację emocji, niegodna osoby z tytułem profesorskim, która dla młodych ludzi powinna być autorytetem i przykładem. NSZZ „S” od zawsze przeciwstawiała się działaniom sprzecznym z prawem naturalnym do życia zapisanym w Konstytucji RP. Szkoda, że ci, którzy tak chętnie wykorzystują zapisy Konstytucji traktują to w sposób wybiórczy i koniunkturalny.

Taka postawa i sposób myślenia, jakie prezentuje Pani Joanna Senyszyn, musi zasługiwać na jednoznaczne potępienie. Nie możemy godzić się na upowszechnianie ideologii śmierci. Brak reakcji może powodować, że ponownie zatriumfują ideologie, takie jak nazistowska i komunistyczna, choć wydawało się, że przeszły one już do historii.

Krzysztof Dośla, przewodniczący ZRG NSZZ „Solidarność”, Gdańsk 8 lutego 2021 r.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież