Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nowy teatr w Sopocie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 19 lipca 2015 14:35

„Impro Atak!” to nowa propozycja na improwizacyjnej mapie Polski. Sopocki Teatr Impro postanowił wpisać się w coraz popularniejszy nurt aktorsko-kabaretowy. Spektakle można oglądać w sopockiej PFK przy ul. Moniuszki.Teatr improwizacyjny ma w naszym kraju już całkiem niezłą historię, bo istnieje od około piętnastu lat. Jednak dopiero od kilku zaczyna rosnąć w siłę. Zapewne spora tu zasługa popularyzacji stand-upu. Zrobił również mocny krok jakościowy. Publiczność przyciąga natomiast niepowtarzalność tego rodzaju występów, bo to tak naprawdę ona jest odpowiedzialna za sporą część programu. W przypadku „Impro Atak!” jest też pewien niuans. Widzowie nie tylko podsuwają pomysły w trakcie występu, ale także przed jego rozpoczęciem. Tego typu zagrywki nie tylko budują lepszą więź między sceną a widownią, ale także dają bezpieczny rodzaj interaktywności. Nie musimy się obawiać, że aktorzy wyciągną nas na scenę. Bo tak naprawdę już to zrobili, wyciągając od nas pomysły.


Dzięki temu w trakcie występu mamy multum kuriozalnych rozwiązań, gagów i sytuacji. Bo dzięki zbitce pomysłów rzucany przez publiczność możemy zobaczyć na przykład posła na wakacjach w zakrystii znajdującej się w irańskim hipermarkecie. Tu jest wszystko możliwe. Nie ma barier.


Piątka aktorów z Łodzi proponuje najbardziej klasyczne formy impro-występu. Jest „freeze” (scenka przerywana na komendę „stop” i kolejny gracz zajmuje pozę poprzednika, kontynuując historię), „dyrygent” (improwizowana opowieść kontynuowana przez osobę wskazaną w dowolnym momencie przez prowadzącego), „kwestie z kieszeni” (scenki, podczas których korzystają ze zdań zapisanych na kartkach przez widzów) czy „gatunki filmowo-teatralne” (odgrywanie opowieści w wybranych konwencjach filmowych lub teatralnych). Dodają do tego nieco mniej popularne „wywiad-ręce” (wywiad dziennikarski z bohaterem, któremu rąk użycza schowana za nim improwizatorka), czy „barman”, gdzie kolejni klienci wyśpiewują barmanowi swoje problemy.


Jednak publiczność musi pamiętać o tym, że prowadzący występ Jacek Stefanik będzie stronił od kontekstów polityczno-religijnych. To bardzo bezpieczne dla wykonawcy, jednak często może być nudnawe dla publiczności. Widzowie kabaretowi, a zwłaszcza stand-upu, mają bardzo duży dystans do rzeczywistości i takie rzeczy im nie przeszkadzają. Widać to chociażby podczas występów trójmiejskiego Abordażu czy kiedyś W Gorącej Wodzie Kompani.


Całość wypada całkiem przyjemnie dzięki swojej wspomnianej już różnorodności. Na pewno warto udać się do sopockiej PFK, żeby zapoznać się z łódzką formacją zwłaszcza w kontekście planowanego na listopad „musicalu improwizowanego”.

goch


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież