Zmarła Krystyna Chojnowska-Liskiewicz » W nocy z 12 na 13 czerwca w wieku 84 lat zmarła Krystyna Chojnowska-Liskiewicz – najwybitniejsza pol... W tygodniku „Sieci”: Plan zemsty » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” o nowej rzeczywistości w Polsce, którą planuje urządzić opozy... Jerzy Barzowski: Wotum zaufania nie będzie » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Nagrody I Forum Morskiego Radia Gdańsk » Podczas czwartkowej gali Forum Morskiego Radia Gdańsk ogłoszono wyniki konkursu Statek Roku. Nagroda... Komendant strażników wart 20 tys. zł miesięcznie! » Dyrektorzy podległych Urzędowi Miejskiemu w Gdańsku instytucji mimo roku pandemii nie mają powodów... Finał I Forum Morskiego Radia Gdańsk » Głównymi tematami Forum Morskiego, którego finał odbędzie się 10 i 11 czerwca, będą: morska energety... Umowa partnerstwa prywatno-publicznego dla Dolnego Miasta odtajniona » Miasto i deweloper, który w ramach umowy partnerstwa prywatno-publicznego ma zabudować Dolne Miasto ... Radni PiS: instytucje miejskie utrudniają nam wykonywanie mandatu radn... » Andrzej Skiba i Przemysław Majewski, Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska, uważają,... W tygodniku „Sieci”: Koperty Grodzkiego » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące zeznania świadków w śledztwie dotyczącym korupcyjny... PKN ORLEN największym mecenasem polskiego sportu i kultury » PKN ORLEN jako pierwszy w Polsce opublikował raport roczny za 2020 r. poświęcony działalności sponso...
Reklama
Komendant strażników wart 20 tys. zł miesięcznie!
czwartek, 10 czerwca 2021 17:07
Komendant strażników wart 20 tys. zł miesięcznie!
Dyrektorzy podległych Urzędowi Miejskiemu w Gdańsku instytucji
Zdunek Wybrzeże zdobyło tor lidera!
poniedziałek, 14 czerwca 2021 20:33
Zdunek Wybrzeże zdobyło tor lidera!
Niespodziankę, ale bardzo miłą dla swoich kibiców, sprawili
Lechia nie wykorzystała szansy na Puchary
niedziela, 16 maja 2021 18:32
Lechia nie wykorzystała szansy na Puchary
Korzystne wyniki na innych stadionach na nic zdały się Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł Andrzej Socha
piątek, 11 czerwca 2021 16:49
Odszedł Andrzej Socha
W wieku 71 lat odszedł od nas Andrzej Socha, wyjątkowy artysta

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowy teatr w Sopocie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 19 lipca 2015 14:35

„Impro Atak!” to nowa propozycja na improwizacyjnej mapie Polski. Sopocki Teatr Impro postanowił wpisać się w coraz popularniejszy nurt aktorsko-kabaretowy. Spektakle można oglądać w sopockiej PFK przy ul. Moniuszki.Teatr improwizacyjny ma w naszym kraju już całkiem niezłą historię, bo istnieje od około piętnastu lat. Jednak dopiero od kilku zaczyna rosnąć w siłę. Zapewne spora tu zasługa popularyzacji stand-upu. Zrobił również mocny krok jakościowy. Publiczność przyciąga natomiast niepowtarzalność tego rodzaju występów, bo to tak naprawdę ona jest odpowiedzialna za sporą część programu. W przypadku „Impro Atak!” jest też pewien niuans. Widzowie nie tylko podsuwają pomysły w trakcie występu, ale także przed jego rozpoczęciem. Tego typu zagrywki nie tylko budują lepszą więź między sceną a widownią, ale także dają bezpieczny rodzaj interaktywności. Nie musimy się obawiać, że aktorzy wyciągną nas na scenę. Bo tak naprawdę już to zrobili, wyciągając od nas pomysły.


Dzięki temu w trakcie występu mamy multum kuriozalnych rozwiązań, gagów i sytuacji. Bo dzięki zbitce pomysłów rzucany przez publiczność możemy zobaczyć na przykład posła na wakacjach w zakrystii znajdującej się w irańskim hipermarkecie. Tu jest wszystko możliwe. Nie ma barier.


Piątka aktorów z Łodzi proponuje najbardziej klasyczne formy impro-występu. Jest „freeze” (scenka przerywana na komendę „stop” i kolejny gracz zajmuje pozę poprzednika, kontynuując historię), „dyrygent” (improwizowana opowieść kontynuowana przez osobę wskazaną w dowolnym momencie przez prowadzącego), „kwestie z kieszeni” (scenki, podczas których korzystają ze zdań zapisanych na kartkach przez widzów) czy „gatunki filmowo-teatralne” (odgrywanie opowieści w wybranych konwencjach filmowych lub teatralnych). Dodają do tego nieco mniej popularne „wywiad-ręce” (wywiad dziennikarski z bohaterem, któremu rąk użycza schowana za nim improwizatorka), czy „barman”, gdzie kolejni klienci wyśpiewują barmanowi swoje problemy.


Jednak publiczność musi pamiętać o tym, że prowadzący występ Jacek Stefanik będzie stronił od kontekstów polityczno-religijnych. To bardzo bezpieczne dla wykonawcy, jednak często może być nudnawe dla publiczności. Widzowie kabaretowi, a zwłaszcza stand-upu, mają bardzo duży dystans do rzeczywistości i takie rzeczy im nie przeszkadzają. Widać to chociażby podczas występów trójmiejskiego Abordażu czy kiedyś W Gorącej Wodzie Kompani.


Całość wypada całkiem przyjemnie dzięki swojej wspomnianej już różnorodności. Na pewno warto udać się do sopockiej PFK, żeby zapoznać się z łódzką formacją zwłaszcza w kontekście planowanego na listopad „musicalu improwizowanego”.

goch


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież