Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radio Gdańsk z nową radą nadzroczą - kto wszedł?

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 29 kwietnia 2014 17:15

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, po trzech miesiącach od przesłuchania dziesięciu kandydatów, powołała wreszcie nową radę nadzorczą Radia Gdańsk, która rozpocznie swoja kadencję po walnym zgromadzeniu spółki.


Do nowego składu wybrano: Zbigniewa Jasiewicza, absolwenta AWFiS, działacza Ordynackiej, redaktora naczelnego TV Gdańsk, Jana Krefta, dziennikarza m.in. "Gazety Gdańskiej" i "Dziennika Bałtyckiego", autora wielu ważnych tekstów, wydawcę "Życia", dziś naukowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dorotę Sobieniecką-Kańską, b.szefową "Głosu Wybrzeża", felietonistkę i recenzentkę teatralna, kierowniczkę literacką Teatru Muzycznego, dyrektor Gdańskiego Klubu Biznesu, Andrzeja Trojanowskiego, dziennikarza, b.prezesa Radia Gdańsk w czasach jego rozbudowy, dziś dyrektora segmentu sportowego w gdańskim magistracie. Poza Sobieniecką pozostali członkowie byli też w składzie poprzedniej rady nadzorczej, której pracą kierował Jan Kreft. KRRiT nie powołała na kolejną kadencję mecenasa Donata Paliszewskiego.


Ustalenie nowego składu rady zajęło jej pięciu członkom ponad trzy miesiące. Za niespodziankę można uznać brak w tym zespole prof. Piotra Dominiaka i związanego z PSL byłego prezesa RG - Tomasza Krankowskiego. Sekretarzowi miejskiemu SLD w Gdańsku,Krzysztofowi Andruszkiewiczowi, przeszkodziło stanowisko KRRiT krytycznie oceniajace łączenie funkcji partyjnych z pracą w mediach publicznych. Z kolei krytyczne stanowisko rady na temat łaczenia funkcji w mediach publicznych konkurujących ze soba na tym samym rynku nie przeszkodziło KRRiT w powołaniu Zbigniewa Jasiewicza,dyrektora TV Gdańsk, aktywnego działacza Ordynackiej.


red.

 

Komentarze  

 
+1 #2 kowal 2014-05-04 20:59
Ordynacjka?co to za nowa partia jacys mowi masoni czy tylko sprytki od posad kto tym trzesie?
Cytować
 
 
+1 #1 pani danusia 2014-05-02 13:13
Andruszkiewicz do Radia Gdańsk?Zgroza to za rzadow tego kolegi zniknelo z kasy SLD ponad 3 tys zlotych i przewodniczacy udawal ze nie wie o co chodzi,ktos tam w warszawie widac nie dal sie oglupic i kolega krzysztof moze sobie poszukac normalnej pracy bo te garnitury ktore chce przymierzac sa dla niego niestosowne
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież