Talent w roli głównej » Centrum Rozwoju Talentów, jak sama nazwa wskazuje, stawia na pracę z talentami i mocnymi stronami. O... Piłkarski eksponat miesiąca w MIIWŚ » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z toczącymi się piłkarskimi zmaganiami na Mundialu w R... Strategia Lampedusy - PO z Wałęsą o Gdańsk » Jarosław Wałęsa, europoseł PO, b. poseł do Sejmu RP, kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesne... Zmarła Olga Krzyżanowska » W wieku 88 lat zmarła Olga Krzyżanowska polska polityk, działaczka społeczna, lekarka. Była posłanką... Prezesi prezydenta - gdański konwój dostatku » Bez pomocy posła Krzysztofa Brejzy (PO) "Gazeta Gdańska" ujawnia dobrobyt panujący w strefie gospoda... Waldemar Bartelik: Sport czy polityka - sukces rodzi się w głowie » Z Waldemarem Bartelikiem, byłym prezesem Energa SA, byłym reprezentantem Polski i zawodnikiem drużyn... Ksiądz motocyklista zginął w wypadku drogowym » Ksiądz Bogdan Pulczyński zginął w poniedziałek rano w wypadku drogowym na trasie Kłanino – Sulicice.... 10. urodziny Filii Gdańskiej WiMBP » Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku obchodziła 10. urodziny. W ci... Radio Gdańsk świętowało 73. urodziny » Radio Gdańsk ma 73 lata. Podczas urodzinowej gali w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna nagrodzon... Festyn z okazji 10-lecia Fundacji "Autyzm bez Tabu" » W dniu 30 czerwca Fundacja "Autyzm bez Tabu" organizuje Festyn rodzinny z okazji 10-lecia jej powsta...
Reklama
Strategia Lampedusy - PO z Wałęsą o Gdańsk
sobota, 23 czerwca 2018 14:15
Strategia Lampedusy - PO z Wałęsą o Gdańsk
Jarosław Wałęsa, europoseł PO, b. poseł do Sejmu RP, kandydatem P ...
Arka rozpoczyna sezon od sparingowego zwycięstwa
sobota, 23 czerwca 2018 14:50
Arka rozpoczyna sezon od sparingowego zwycięstwa
Po kilku dniach przygotowań, w tym badaniach i testach, odbył się p ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dzieje się w Gdańsku...
sobota, 16 czerwca 2018 13:45
Dzieje się w Gdańsku...
Rzeźbiarz Stanisław Gierada w Europejskim Centrum Solidarności, mal ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
czwartek, 01 maja 2014 18:42

Ulicami Warszawy, spod siedziby OPZZ, Świętokrzyską, Nowym Światem, do parku na Rozbracie przeszedł pierwszomajowy pochód polskiej lewicy, prowadzony przez Leszka Millera i Martina Schulza, szefa parlamentu europejskiego, kandydata lewicy na szefa komisji europejskiej. Wśród manifestantów byli także pomorscy socjaldemokraci, min. szef partii w regionie Jerzy Śnieg, sekretarz Mariusz Falkowski i szef sztabu wyborczego Franciszek Potulski.



Przed rozpoczęciem przemarszu odbył się wiec przed gmachem centrali związkowej, który otworzył szef centrali związkowej Jan Guz. Upomniał się o prawa pracownicze, obniżenie wieku emerytalnego, płace na poziomie europejskim i pracę dla Polaków.


alt


Martin Schulz poprosił  o poparcie swojej kandydatury w wyborach europejskich. - Każdy głos oddany na SLD zmieni Europę, uczyni ja otwartą na problemy zwykłych ludzi - powiedział przewodniczący PE. - Europa to najbogatszy kontynent, to niedopuszczalne, że 25 milionów kobiet i mężczyzn pozostaje bez pracy - podkreślił.


alt


alt


Z kolei Leszek Miller ogłosił program "Godne życie", składający się z trzech projektów ustaw: podniesienia minimalnej emerytury o 200 zł, ustalenie na 10 zł minimalnej płacy godzinowej, ograniczenie umów na czas określony. Przypomniał, że to lewica wprowadziła Polskę do UE i to lewica ma obowiązek zadbać, by standardy społeczne, socjalne, poziom opieki zdrowotnej, jakość edukacji przestała być traktowane jak towar na sprzedaż, a stały się atrybutem jakości państwa polskiego.


alt


Manifestacja w Warszawie zgromadziła kilkanaście tysięcy osób. Z Pomorza SLD wysłało 5 autobusów. Pojechali zarówno przedstawiciele zarządu wojewódzkiego partii - Małgorzata Ostrowska i Marek Formela - ale również przedstawiciele młodego pokolenia Tomasz Nowak, Karol Liszkiewicz, a też weterani pochodów Stefan Kożyczkowski, Władysław Łęczkowski. Obecny był też lider pomorskiej listy SLD do europarlamentu prof. Longin Pastusiak.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-7 #19 Filolozka sroszka 2014-05-04 13:04
Brawo Panowie nie na sie co wstydzić! Wojciechowski na prezia Oluś na vice no i Mejerowa czyli gpecowski triumwirat ....a no i jeszcze Pani Jola co nas tak wyzywala...-PAMIĘTAMY !

Heniu filolozka
Cytować
 
 
-4 #18 łotrzyk 2014-05-04 08:25
Wojciechowski henius na prezydenta,Olo Żubrys na wicka - jeden swietnie pisze donosy i zwalnia kuvharki,drugi załatwi kazdy biznesik
Cytować
 
 
+7 #17 pani danusia 2014-05-04 08:22
Do Jacka Kowalczyka: przez ostatnie dwa lata SLD w Gdańsku miało pomysły na 1 maja,raz to inicjatywa kolegi Kmieciaka i spotkanie pod tablica Brosta plus fajny przemarsz z flagami i ulotkami ulica Długa,a przed rokiem autobus promujacy dyskusje o bezplatnej komunikacji pomysl owiczesnego szefa partt kolegi Formeli,a jednoczesnie co roku inna grupa jezdzila do warszawy na manifestacje,kt ora sluzula calej lewicy.Dopiero w tym roku nic sie w Gdańsku nie wydarzyło i to jest temat do dyskusji nawet na korcie.
Cytować
 
 
+5 #16 kontrrewolucja 2014-05-04 07:50
Czy antypartyjny kandydat Marka F Waldemar Bartelik pojawił się na pochodzie ?
Cytować
 
 
+6 #15 krasnoludek 2014-05-03 20:47
Nie było kim składać kawiatów pod pominikiem, bo SLD w Gdańsku nie istnieje. Ci, którzy zniszczyli wszystko pojechali do Warszawki merdać ogonami. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia - dobra średnia tych z zawiasami... Quo vadis, gdańska lewico...?
Cytować
 
 
+3 #14 Jacek Kowalczyk 2014-05-03 20:16
Propozycja gry w tenisa nie do odrzucenia. Do zobaczenia na korcie!
Cytować
 
 
-3 #13 Komisarz 2014-05-03 14:41
Co racja to racja jak widać sdplowcy (czyli sługusy Pani Banach dużo paplaja ale mało robią prócz rozmów z TREP czyli palikociarnia w osobie pana Baucia). Widać rownież iż Gpec nie sponsorował wyjazdu sprzedawczykow w osobach Pani Meyer oraz Zubrysa....bo ich rownież zabrakło

Zainteresowany

Franek
Cytować
 
 
-5 #12 Karol 2014-05-03 14:28
Drogi Jacku naprawdę brakowało Twojej osoby...musimy na ten temat porozmawiać rywalizując na korcie tenisowym...zapraszam!

Karol L
Cytować
 
 
+3 #11 kontrrewolucja 2014-05-03 13:11
Jacek Kowalczyk: Synuś z Tesco nieobecny, podobnie jak sprzedawca kebabow. Srednia osob z wyrokami sadowymi bardzo niska, pewnie jakieś zebranie zdrajców partii, wywrotowcow, anty lewicowego elementu.
Cytować
 
 
+5 #10 Jacek Kowalczyk 2014-05-03 10:08
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=197132760329540&set=t.665133349&type=3&theater - 1 maja, 2011
Cytować