Minister Zalewska musi odejść dla dobra edukacji » Minister edukacji ma kolejnego przeciwnika. Po rodzicach i części nauczycieli praktyków oraz ZNP ter... Sesja z emocjami: budżet przyjęty, sprawa prałata Jankowskiego przełoż... » Głosowanie nad budżetem i sprawa honorowego obywatelstwa Gdańska ks. prałata Henryka Jankowskiego wz... Budżet Gdańska bez podatku Adamowicza » We wtorek sesja budżetowa w Gdańsku. Blisko miliard złotych to wpłaty obywateli miasta z tytułu PIT ... Znamy laureata III edycji konkursu EKO HESTIA SPA » W III edycji konkursu, zdaniem kapituły konkursu, najlepszy projekt zgłosiło miasto Inowrocław. Zwyc... Zmarła Jolanta Szczypińska » W sobotę w wieku 61 lat zmarła Jolanta Szczypińska. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości od wielu lat zm... SKT gra dalej - Karnowski fauluje » Na nadzwyczajnym walnym zebraniu Sopockiego Klubu Tenisowego przegłosowano jednogłośnie uchwałę o ko... Grzegorz Strzelczyk: Widmo dekarbonizacji: Szansa na klimatyczny ratun... » Z Grzegorzem Strzelczykiem, prezesem LOTOS Petrobaltic S.A., byłym radnym Rady Miasta Gdańska, rozma... Zbiórka odzieży dla potrzebujących » Samorząd Studencki Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych organizuje zbiórkę odzieży dla p... Mikołaj odwiedził Przedszkole Specjalne Nr 77 » Na brak atrakcji nie mogli narzekać podopieczni Przedszkola Specjalnego Nr 77 Dla Dzieci z Porażenie... Ksiądz Józef Wrycza, kapelan, patriota, przywódca ideowy konspiracji » Ksiądz ppłk. Józef Wrycza, więzień pruskiej twierdzy w Grudziądzu, kapelan armii gen. Hallera, jeden...
Reklama
 SKT gra dalej - Karnowski fauluje
niedziela, 09 grudnia 2018 12:38
 SKT gra dalej - Karnowski fauluje
Na nadzwyczajnym walnym zebraniu Sopockiego Klubu Tenisowego przegłos ...
Lechia w hicie zremisowała z Legią
niedziela, 09 grudnia 2018 19:16
Lechia w hicie zremisowała z Legią
Bezbramkowym wynikiem zakończył się hit 18. kolejki piłkarskiej ek ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stefan Stankiewicz – „nie jestem postępowy”
środa, 28 listopada 2018 11:05
Stefan Stankiewicz – „nie jestem postępowy”
Stefan Stankiewicz sam o sobie mówi, że jego malarstwo nie jest post ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Al Bano & Romina Power w ERGO Arenie
wtorek, 04 grudnia 2018 17:20
Al Bano & Romina Power w ERGO Arenie
Al Bano i Romina Power wystąpią razem na dwóch koncertach w Polsce, ...
XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej w Rumi
poniedziałek, 29 października 2018 14:16
XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej w Rumi
W sobotę 26 października br. zakończył się w Rumi jubileuszowy XX ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Pomorski SLD 1 maja w Warszawie

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
czwartek, 01 maja 2014 18:42

Ulicami Warszawy, spod siedziby OPZZ, Świętokrzyską, Nowym Światem, do parku na Rozbracie przeszedł pierwszomajowy pochód polskiej lewicy, prowadzony przez Leszka Millera i Martina Schulza, szefa parlamentu europejskiego, kandydata lewicy na szefa komisji europejskiej. Wśród manifestantów byli także pomorscy socjaldemokraci, min. szef partii w regionie Jerzy Śnieg, sekretarz Mariusz Falkowski i szef sztabu wyborczego Franciszek Potulski.



Przed rozpoczęciem przemarszu odbył się wiec przed gmachem centrali związkowej, który otworzył szef centrali związkowej Jan Guz. Upomniał się o prawa pracownicze, obniżenie wieku emerytalnego, płace na poziomie europejskim i pracę dla Polaków.


alt


Martin Schulz poprosił  o poparcie swojej kandydatury w wyborach europejskich. - Każdy głos oddany na SLD zmieni Europę, uczyni ja otwartą na problemy zwykłych ludzi - powiedział przewodniczący PE. - Europa to najbogatszy kontynent, to niedopuszczalne, że 25 milionów kobiet i mężczyzn pozostaje bez pracy - podkreślił.


alt


alt


Z kolei Leszek Miller ogłosił program "Godne życie", składający się z trzech projektów ustaw: podniesienia minimalnej emerytury o 200 zł, ustalenie na 10 zł minimalnej płacy godzinowej, ograniczenie umów na czas określony. Przypomniał, że to lewica wprowadziła Polskę do UE i to lewica ma obowiązek zadbać, by standardy społeczne, socjalne, poziom opieki zdrowotnej, jakość edukacji przestała być traktowane jak towar na sprzedaż, a stały się atrybutem jakości państwa polskiego.


alt


Manifestacja w Warszawie zgromadziła kilkanaście tysięcy osób. Z Pomorza SLD wysłało 5 autobusów. Pojechali zarówno przedstawiciele zarządu wojewódzkiego partii - Małgorzata Ostrowska i Marek Formela - ale również przedstawiciele młodego pokolenia Tomasz Nowak, Karol Liszkiewicz, a też weterani pochodów Stefan Kożyczkowski, Władysław Łęczkowski. Obecny był też lider pomorskiej listy SLD do europarlamentu prof. Longin Pastusiak.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
-7 #19 Filolozka sroszka 2014-05-04 13:04
Brawo Panowie nie na sie co wstydzić! Wojciechowski na prezia Oluś na vice no i Mejerowa czyli gpecowski triumwirat ....a no i jeszcze Pani Jola co nas tak wyzywala...-PAMIĘTAMY !

Heniu filolozka
Cytować
 
 
-4 #18 łotrzyk 2014-05-04 08:25
Wojciechowski henius na prezydenta,Olo Żubrys na wicka - jeden swietnie pisze donosy i zwalnia kuvharki,drugi załatwi kazdy biznesik
Cytować
 
 
+7 #17 pani danusia 2014-05-04 08:22
Do Jacka Kowalczyka: przez ostatnie dwa lata SLD w Gdańsku miało pomysły na 1 maja,raz to inicjatywa kolegi Kmieciaka i spotkanie pod tablica Brosta plus fajny przemarsz z flagami i ulotkami ulica Długa,a przed rokiem autobus promujacy dyskusje o bezplatnej komunikacji pomysl owiczesnego szefa partt kolegi Formeli,a jednoczesnie co roku inna grupa jezdzila do warszawy na manifestacje,kt ora sluzula calej lewicy.Dopiero w tym roku nic sie w Gdańsku nie wydarzyło i to jest temat do dyskusji nawet na korcie.
Cytować
 
 
+5 #16 kontrrewolucja 2014-05-04 07:50
Czy antypartyjny kandydat Marka F Waldemar Bartelik pojawił się na pochodzie ?
Cytować
 
 
+6 #15 krasnoludek 2014-05-03 20:47
Nie było kim składać kawiatów pod pominikiem, bo SLD w Gdańsku nie istnieje. Ci, którzy zniszczyli wszystko pojechali do Warszawki merdać ogonami. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia - dobra średnia tych z zawiasami... Quo vadis, gdańska lewico...?
Cytować
 
 
+3 #14 Jacek Kowalczyk 2014-05-03 20:16
Propozycja gry w tenisa nie do odrzucenia. Do zobaczenia na korcie!
Cytować
 
 
-3 #13 Komisarz 2014-05-03 14:41
Co racja to racja jak widać sdplowcy (czyli sługusy Pani Banach dużo paplaja ale mało robią prócz rozmów z TREP czyli palikociarnia w osobie pana Baucia). Widać rownież iż Gpec nie sponsorował wyjazdu sprzedawczykow w osobach Pani Meyer oraz Zubrysa....bo ich rownież zabrakło

Zainteresowany

Franek
Cytować
 
 
-5 #12 Karol 2014-05-03 14:28
Drogi Jacku naprawdę brakowało Twojej osoby...musimy na ten temat porozmawiać rywalizując na korcie tenisowym...zapraszam!

Karol L
Cytować
 
 
+3 #11 kontrrewolucja 2014-05-03 13:11
Jacek Kowalczyk: Synuś z Tesco nieobecny, podobnie jak sprzedawca kebabow. Srednia osob z wyrokami sadowymi bardzo niska, pewnie jakieś zebranie zdrajców partii, wywrotowcow, anty lewicowego elementu.
Cytować
 
 
+5 #10 Jacek Kowalczyk 2014-05-03 10:08
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=197132760329540&set=t.665133349&type=3&theater - 1 maja, 2011
Cytować