Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... Polowanie na Obajtka. Komu i dlaczego przeszkadza prezes PKN Orlen » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki... Radni PiS chcą sprawdzenia kosztów usług prawnych podmiotów zewnętrzny... » W związku z karą finansową w wysokości 1 mln zł, nałożoną przez Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora... „Republik Polen” – niemiecki plan mordu » Znajdujący się w Gdańsku-Wrzeszczu stadion Klubu Sportowego Gedania wraz z kościołem św. Stanisława ... Muzeum II Wojny Światowej - To już 4 lata » 6 kwietnia 2017 r. decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego powstał... Leszek Miller: Z szansy na realną opozycję Nowa Lewica nie skorzysta » Z Leszkiem Millerem, premierem (2001-04), organizatorem spotkania z członkami NZS w stołówce KC PZPR...
Reklama
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
czwartek, 08 kwietnia 2021 17:15
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za
Rybnickie
niedziela, 11 kwietnia 2021 14:16
Rybnickie
Miało być pewne zwycięstwo, a po ostatnim wyścigu gdańszczanie
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
sobota, 10 kwietnia 2021 20:22
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
Remisem 1:1 (1:1) zakończył się wyjazdowy mecz Lechii we

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pchli targ znalazł dom - stadion na Żabiance

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 30 kwietnia 2014 14:20

Choć władze Uniwersytetu Gdańskiego odmówiły zorganizowania "flumarku" na przynależnym do nich stadionie, organizator nie spoczął na laurach i już 10 maja na stadionie GOKF Żabianka, przy ulicy Subisława, mieszkańcy będą mieli możliwość rozstawienia swoich rzeczy w ramach odbywającego się pchlego targu.


Masz niepotrzebne rzeczy i przemawia przez ciebie chęć pożegnania się z nimi raz na zawsze, przy jednoczesnym powiększeniu zasobu gotówki? Już od 10 maja w Gdańsku na stadionie GOKF Żabianka, przy ul. Subisława, ruszy taka możliwość.


- Pchli targ zorganizowany w Olsztynie cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Taki sam chce zorganizować w Gdańsku - poinformował Jerzy Bis.


Początkowo możliwość zorganizowania "flumarku" dały władze Uniwersytetu Gdańskiego. Od 5 kwietnia, na przynależącym do nich stadionie, mieszkańcy mieli mieć możliwość sprzedaży rzeczy używanych, jednak pomysł został w ostatniej chwili odrzucony. Powód zmiany decyzji pozostał nieznany, choć pojawiły się głosy o doniesieniach oskarżających UG o chęć zorganizowania drugiego Stadionu Dziesięciolecia, czyli miejsca “pobytu” niesławnego Jarmarku Europa.


- Jedynymi sprzedającymi miały być osoby prywatne z używanymi rzeczami, a nie grupy zajmujące się handlem, w tym pirackimi rzeczami - oznajmił Bis w odpowiedzi na ruch władz uniwersytetu.


Mimo prowadzonych rozmów władze UG pozostały nieuległe. Wydawałoby się, że w Gdańsku zorganizowanie "flumarku" okaże się niemożliwe, jednak organizator nie stracił silnej woli i szukał dalej. Pozytywny odzew przyszedł od dyrektora stadionu GOKF, który wyraził zgodę na zorganizowanie pchlego targu. Ruszy on 10 maja i co sobotę umożliwi mieszkańcom pozbycie się niepotrzebnych rzeczy, od ubrań po meble, czyli jednym słowem wszystkiego, co może się przydać w domu innej osobie.


Warto wspomnieć, że wystawcy poniosą symboliczną opłatę targową w wysokości 1 zł i nie będą obciążeni dodatkowymi kosztami.


"Flumark" regulaminowo będzie funkcjonował w każdą sobotę w godzinach 9-15.


ŻS

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież