Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pchli targ znalazł dom - stadion na Żabiance

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 30 kwietnia 2014 14:20

Choć władze Uniwersytetu Gdańskiego odmówiły zorganizowania "flumarku" na przynależnym do nich stadionie, organizator nie spoczął na laurach i już 10 maja na stadionie GOKF Żabianka, przy ulicy Subisława, mieszkańcy będą mieli możliwość rozstawienia swoich rzeczy w ramach odbywającego się pchlego targu.


Masz niepotrzebne rzeczy i przemawia przez ciebie chęć pożegnania się z nimi raz na zawsze, przy jednoczesnym powiększeniu zasobu gotówki? Już od 10 maja w Gdańsku na stadionie GOKF Żabianka, przy ul. Subisława, ruszy taka możliwość.


- Pchli targ zorganizowany w Olsztynie cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Taki sam chce zorganizować w Gdańsku - poinformował Jerzy Bis.


Początkowo możliwość zorganizowania "flumarku" dały władze Uniwersytetu Gdańskiego. Od 5 kwietnia, na przynależącym do nich stadionie, mieszkańcy mieli mieć możliwość sprzedaży rzeczy używanych, jednak pomysł został w ostatniej chwili odrzucony. Powód zmiany decyzji pozostał nieznany, choć pojawiły się głosy o doniesieniach oskarżających UG o chęć zorganizowania drugiego Stadionu Dziesięciolecia, czyli miejsca “pobytu” niesławnego Jarmarku Europa.


- Jedynymi sprzedającymi miały być osoby prywatne z używanymi rzeczami, a nie grupy zajmujące się handlem, w tym pirackimi rzeczami - oznajmił Bis w odpowiedzi na ruch władz uniwersytetu.


Mimo prowadzonych rozmów władze UG pozostały nieuległe. Wydawałoby się, że w Gdańsku zorganizowanie "flumarku" okaże się niemożliwe, jednak organizator nie stracił silnej woli i szukał dalej. Pozytywny odzew przyszedł od dyrektora stadionu GOKF, który wyraził zgodę na zorganizowanie pchlego targu. Ruszy on 10 maja i co sobotę umożliwi mieszkańcom pozbycie się niepotrzebnych rzeczy, od ubrań po meble, czyli jednym słowem wszystkiego, co może się przydać w domu innej osobie.


Warto wspomnieć, że wystawcy poniosą symboliczną opłatę targową w wysokości 1 zł i nie będą obciążeni dodatkowymi kosztami.


"Flumark" regulaminowo będzie funkcjonował w każdą sobotę w godzinach 9-15.


ŻS

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież