STRABAG zarabia w Gdańsku. Kto bogatemu zabroni? » Gdańsk i dwie zaprzyjaźnione gminy wypłaciły dwa miliony złotych tytułem zadośćuczynienia koncernowi... Szymon Pawlicki, aktor, odważny człowiek – nie żyje » Nie żyje Szymon Pawlicki, aktor, człowiek “Solidarności”. Zmarł 25 stycznia br. w konińskim szpitalu... Tomasz Augustyniak, szef pomorskiego sanepidu, odwołany » Tomasz Augustyniak został odwołany z funkcji Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanita... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Rządowi wystawiłbym czwórk... » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wywiad z prezydentem RP Andrzejem Dudą, który za walkę z epid... Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Rusza Ekstraklasa S.A.. Nadzieje Lechii
środa, 27 stycznia 2021 18:38
Rusza Ekstraklasa S.A.. Nadzieje Lechii
W piątek, 29 stycznia, piłkarska Ekstraklasa SA wznawia rozgrywki.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
niedziela, 17 stycznia 2021 13:37
Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
Ostatni raz ze Zbyszkiem Szczepankiem spotkałem się w październiku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Platini zadowolony z przygotowań Gdańska do EURO 2012

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 października 2011 15:06

altMichael Platini, prezydent UEFA, od Gdańska rozpoczął wizytację polskich obiektów na EURO 2012. Szef europejskiej piłki jest zadowolony ze stanu przygotowań Gdańska do imprezy. Wiadomo również, że na PGE Arena zagrają albo Holendrzy, albo Hiszpanie.


- Jak mówił klasyk "Melduję gotowość do odbycia EURO 2012" - zwrócił się Paweł Adamowicz do Michaela Platiniego na PGE Arena.


- Byłem tu dwa lata temu. Pan, panie prezydencie, prawie się nie zmienił, ale teren bardzo - powiedział Platini. - Jestem bardzo zadowolony ze stanu przygotowań. To co zastałem w Gdańsku jest zgodne z przesyłanymi mi meldunkami. Zmienił się nie tylko stadion, ale również lotnisko, drogi dojazdowe. Jestem bardzo zadowolony z tego co zobaczyłem. Pozostaje mi tylko pogratulować. Nie mieliśmy nigdy obaw co do przygotowań w Polsce. Takie obawy były tylko na Ukrainie. Ta wizyta jest wizytą kontrolną, a nie protokolarną. Zostało nam około 200 dni do mistrzostw i jest to okres, który powinien zostać poświęcony organizacji imprezy.


alt


Michael Platini zanim spotkał się z dziennikarzami przez około 45 minut zwiedzał PGE Arena. - Wcisnął się w każdą dziurę - opisał wizytację szefa UEFA Ryszard Trykosko. W oględzinach stadionu Platiniemu towarzyszyli oprócz przedstawicieli UEFA m.in. prezydent Paweł Adamowicz i Grzegorz Lato, prezes PZPN.


Wiadomo już, że na PGE Arena zagrają albo Holendrzy albo Hiszpanie. Te dwie drużyny znalazły się w pierwszym koszyku razem z Polską i Ukrainą więc jedna z nich swoje mecze rozgrywać będzie w Gdańsku. UEFA przejmie obiekt 5 tygodni przed EURO 2012. - Gdy ja grałem to wystarczało 15 dni - powiedział Platini. - Teraz potrzeba więcej czasu. To będzie okres na odpoczynek dla trawy i odpowiedniego oznaczenia obiektu.

Tomasz Łunkiewicz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież