W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Platini zadowolony z przygotowań Gdańska do EURO 2012

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 października 2011 15:06

altMichael Platini, prezydent UEFA, od Gdańska rozpoczął wizytację polskich obiektów na EURO 2012. Szef europejskiej piłki jest zadowolony ze stanu przygotowań Gdańska do imprezy. Wiadomo również, że na PGE Arena zagrają albo Holendrzy, albo Hiszpanie.


- Jak mówił klasyk "Melduję gotowość do odbycia EURO 2012" - zwrócił się Paweł Adamowicz do Michaela Platiniego na PGE Arena.


- Byłem tu dwa lata temu. Pan, panie prezydencie, prawie się nie zmienił, ale teren bardzo - powiedział Platini. - Jestem bardzo zadowolony ze stanu przygotowań. To co zastałem w Gdańsku jest zgodne z przesyłanymi mi meldunkami. Zmienił się nie tylko stadion, ale również lotnisko, drogi dojazdowe. Jestem bardzo zadowolony z tego co zobaczyłem. Pozostaje mi tylko pogratulować. Nie mieliśmy nigdy obaw co do przygotowań w Polsce. Takie obawy były tylko na Ukrainie. Ta wizyta jest wizytą kontrolną, a nie protokolarną. Zostało nam około 200 dni do mistrzostw i jest to okres, który powinien zostać poświęcony organizacji imprezy.


alt


Michael Platini zanim spotkał się z dziennikarzami przez około 45 minut zwiedzał PGE Arena. - Wcisnął się w każdą dziurę - opisał wizytację szefa UEFA Ryszard Trykosko. W oględzinach stadionu Platiniemu towarzyszyli oprócz przedstawicieli UEFA m.in. prezydent Paweł Adamowicz i Grzegorz Lato, prezes PZPN.


Wiadomo już, że na PGE Arena zagrają albo Holendrzy albo Hiszpanie. Te dwie drużyny znalazły się w pierwszym koszyku razem z Polską i Ukrainą więc jedna z nich swoje mecze rozgrywać będzie w Gdańsku. UEFA przejmie obiekt 5 tygodni przed EURO 2012. - Gdy ja grałem to wystarczało 15 dni - powiedział Platini. - Teraz potrzeba więcej czasu. To będzie okres na odpoczynek dla trawy i odpowiedniego oznaczenia obiektu.

Tomasz Łunkiewicz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież