W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Miller: nie wykluczam współpracy SLD z Ruchem Palikota

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 10 października 2011 12:15

altZ Leszkiem Millerem (18 038 głosów uzyskanych w okręgu gdyńsko-słupskim) rozmawia Artur S. Górski- SLD poniósł spektakularną porażkę w wyborach. Zdobył pan jedyny mandat dla Sojuszu  w woj. pomorskim. To koniec lewicy w jej obecnym kształcie?
Leszek Miller: Jeden mandat SLD w województwie pomorskim, mimo że to jest mój mandat, przygnębia mnie. Nie ma mowy o końcu lewicy. Jest bowiem poważna część elektoratu, który opowiada się za lewicowym rozumieniem rzeczywistości. Czeka nas refleksja nad przyszłością lewicy, ale przede wszystkim nad przyczynami naszej porażki.


- Kto zastąpi Grzegorza Napieralskiego na czele partii?

Leszek Miller: Za wcześnie o tym mówić. Grzegorz Napieralski zadeklarował, że nie będzie ubiegał się o ponowny wybór, ale ma jeszcze przed sobą kilka tygodni jako szef Sojuszu. Czas pokaże kto go zastąpi.   


- Jedną z przyczyn porażki SLD jest zagospodarowanie części lewicowego elektoratu przez Ruch Palikota. Jak pan ocenia ten nowy polityczny byt na polskiej scenie?
Leszek Miller: Przede wszystkim to sam Janusz Palikot, który przecież nie jest nowicjuszem w polityce, musi się zorientować jakie stadko schroniło się pod jego daszkiem. Ruch Palikota to partia jednego sezonu. Podzieli on losy partii Tymińskiego i Polskiej Partii Przyjaciół Piwa.


- O włos wygrał pan z Robertem Biedroniem, jedynką z listy Ruchu Palikota...
Leszek Miller: To nie było zwycięstwo o włos. Dzieli nas ponad tysiąc oddanych głosów. Jeśli ktoś, z młodych wyborców, oddał na niego głos, bo spodziewa się na przykład legalizacji marihuany to tej legalizacji nie będzie. W politycznej rzeczywistości okaże się co warte były te jakoby atrakcyjne projekty. Jednak przyznam nie spodziewałem się takiego wyniku Ruchu Palikota.


- W sferze obyczajowej, światopoglądowej Ruch Palikota sytuuje się na lewicy. W sytuacji, kiedy ten ruch na trwale zagości na polskiej scenie politycznej czy widzi pan szansę an współpracę między SLD a Januszem Palikotem?

Leszek Miller: Trudno wyrokować. W samym Ruchu Palikota nastąpi weryfikacja. I ta weryfikacja czeka też poparcie dla ludzi, którzy wejdą do Sejmu z listy Janusza Palikota. Widzę pewne możliwości takiej współpracy. Czy będzie to współpraca okazjonalna, czy instytucjonalna to się okaże w toku kadencji.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 PK 2011-10-10 18:26
hahahahaha!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież