Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Miller: nie wykluczam współpracy SLD z Ruchem Palikota

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 10 października 2011 12:15

altZ Leszkiem Millerem (18 038 głosów uzyskanych w okręgu gdyńsko-słupskim) rozmawia Artur S. Górski- SLD poniósł spektakularną porażkę w wyborach. Zdobył pan jedyny mandat dla Sojuszu  w woj. pomorskim. To koniec lewicy w jej obecnym kształcie?
Leszek Miller: Jeden mandat SLD w województwie pomorskim, mimo że to jest mój mandat, przygnębia mnie. Nie ma mowy o końcu lewicy. Jest bowiem poważna część elektoratu, który opowiada się za lewicowym rozumieniem rzeczywistości. Czeka nas refleksja nad przyszłością lewicy, ale przede wszystkim nad przyczynami naszej porażki.


- Kto zastąpi Grzegorza Napieralskiego na czele partii?

Leszek Miller: Za wcześnie o tym mówić. Grzegorz Napieralski zadeklarował, że nie będzie ubiegał się o ponowny wybór, ale ma jeszcze przed sobą kilka tygodni jako szef Sojuszu. Czas pokaże kto go zastąpi.   


- Jedną z przyczyn porażki SLD jest zagospodarowanie części lewicowego elektoratu przez Ruch Palikota. Jak pan ocenia ten nowy polityczny byt na polskiej scenie?
Leszek Miller: Przede wszystkim to sam Janusz Palikot, który przecież nie jest nowicjuszem w polityce, musi się zorientować jakie stadko schroniło się pod jego daszkiem. Ruch Palikota to partia jednego sezonu. Podzieli on losy partii Tymińskiego i Polskiej Partii Przyjaciół Piwa.


- O włos wygrał pan z Robertem Biedroniem, jedynką z listy Ruchu Palikota...
Leszek Miller: To nie było zwycięstwo o włos. Dzieli nas ponad tysiąc oddanych głosów. Jeśli ktoś, z młodych wyborców, oddał na niego głos, bo spodziewa się na przykład legalizacji marihuany to tej legalizacji nie będzie. W politycznej rzeczywistości okaże się co warte były te jakoby atrakcyjne projekty. Jednak przyznam nie spodziewałem się takiego wyniku Ruchu Palikota.


- W sferze obyczajowej, światopoglądowej Ruch Palikota sytuuje się na lewicy. W sytuacji, kiedy ten ruch na trwale zagości na polskiej scenie politycznej czy widzi pan szansę an współpracę między SLD a Januszem Palikotem?

Leszek Miller: Trudno wyrokować. W samym Ruchu Palikota nastąpi weryfikacja. I ta weryfikacja czeka też poparcie dla ludzi, którzy wejdą do Sejmu z listy Janusza Palikota. Widzę pewne możliwości takiej współpracy. Czy będzie to współpraca okazjonalna, czy instytucjonalna to się okaże w toku kadencji.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 PK 2011-10-10 18:26
hahahahaha!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież