Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Hokeistki Stoczniowca o wygraną o finału PLHK
sobota, 06 marca 2021 19:18
Hokeistki Stoczniowca o wygraną o finału PLHK
Hokeistki Stoczniowca wygrały pierwszy mecz półfinałowy Polskiej
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

All About Freedom Festival

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 12 października 2011 12:05

W Gdańsku trwa piąta edycja All About Freedom Festival, projektu kulturalnego Europejskiego Centrum Solidarności. W programie festiwalu znalazły się filmy, muzyka, spektakl teatralny i cykl debat o wolności jako wartości uniwersalnej.  


W środę w gdańskim Multikinie o godz. 18.00 w ramach festiwalu odbędzie się pokaz najnowszego filmu Agnieszki Holland "W ciemności". Jego akcja toczy się w Polsce w okresie II wojny światowej. Opowiada historię kryminalisty Leopolda Sochy (Robert Więckiewicz), który pomagał Żydom ukrywającym się przed nazistami w kanałach Lwowa. Dbający o własne interesy złodziej, który kilkakrotnie trafiał do więzienia decyduje się, mimo olbrzymiego ryzyka, pomóc prześladowanym. Bilety w cenie 11 złotych. Po projekcji zaplanowana jest dyskusja z udziałem Agnieszki Holland, Basila Kerskiego, dyrektora ECS i Michała Chacińskiego, dyrektora artystycznego FPFF w Gdyni.


Kolejne festiwalowe dni to m.in. dyskusja "Remix - konteksty wolności", która będzie przeprowadzona w piątek o godz. 18.00 w Gdańsku przy Długim Targu 39/40. 
Filmowcy, artyści i historycy będą rozmawiać o tym, jak internet oraz współczesne techniki audiowizualne poszerzają możliwości oceny i interpretacji przeszłości. 
Dyskusji towarzyszyć będzie pokaz remixów nagrodzonych w konkursie "Dock's Docs - Gdańsk Remix", w ramach którego udostępniono internautom filmowe i dźwiękowe materiały archiwalne dotyczące Stoczni Gdańskiej i Solidarności. Efektem było 50 prac prezentujących autorskie interpretacje i przetworzenia historycznych materiałów. 
- Związane z fenomenem pamięci narracje historyczne i narracje wizualne splatają się z subiektywnymi narracjami prywatnych wspomnień. Wolność dostępu i łatwość przekształceń jaką daje internet oraz współczesne techniki audiowizualne, poszerza możliwości obcowania, oceny oraz interpretacji przeszłości - piszą w zapowiedzi organizatorzy.


W sobotę (15 października), o godz. 19.00 i 20.30 na deskach Teatru Wybrzeże (Scena Malarnia, ul. Teatralna 2) zaprezentuje się "Chór kobiet: Tu mówi chór?", czyli nowoczesna forma teatru. Libretto spektaklu jest kolażem fragmentów Antygony, dzieł Agambena, Barthesa, Jelinek, Butler.  Chór miksuje z frazami codziennego języka sloganami reklamowymi, przepisami kulinarnymi, dźwiękiem komputera, cytatami z filmów i baśni.
- Dramat nowożytny zerwał z chórem, przez co pozbawił się pewnego wymiaru tragiczności. Musimy przywrócić chór scenie, znaleźć nowe formy jego teatralnej obecności; musimy przywrócić kobiety chórowi. CHÓR KOBIET będzie krzyczał, szeptał i śpiewał. Słowa potraktuje jak muzykę. Język przemieni w głos - uruchomi jego subwersywną siłę" - zapowiada autorka projektu Marta Górnicka z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.


Festiwal zakończy nowy projekt Fat Burning Step, a z jedynym koncertem w Polsce wystąpi szwedzka wokalistka Jenny Wilson z Tensta Gospel Choir, promując najnowszy album "Blazing". Najnowszy wyczekiwany przez publiczność album Jenny Wilson "Blazing", szwedzkiej królowej popu, miał premierę w kwietniu 2011 roku. Promujący go utwór "Work" szybko zdobył listy przebojów w Szwecji. "Blazing" składa się z dwóch części przygotowanych przez Jenny Wilson we współpracy z Tensta Gospel Choir i Danielem Fagge Fagerström, które przypominają w nowych aranżacjach piosenki z poprzedniego albumu "Hardships!", wydanego w 2009 roku.Występ zaplanowany jest w Klubie Parlament w niedzielę 16 października, o godz. 19.00 (ul. Św.Ducha 2, Gdańsk).
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież