STRABAG zarabia w Gdańsku. Kto bogatemu zabroni? » Gdańsk i dwie zaprzyjaźnione gminy wypłaciły dwa miliony złotych tytułem zadośćuczynienia koncernowi... Szymon Pawlicki, aktor, odważny człowiek – nie żyje » Nie żyje Szymon Pawlicki, aktor, człowiek “Solidarności”. Zmarł 25 stycznia br. w konińskim szpitalu... Tomasz Augustyniak, szef pomorskiego sanepidu, odwołany » Tomasz Augustyniak został odwołany z funkcji Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanita... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Rządowi wystawiłbym czwórk... » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wywiad z prezydentem RP Andrzejem Dudą, który za walkę z epid... Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Rusza Ekstraklasa S.A.. Nadzieje Lechii
środa, 27 stycznia 2021 18:38
Rusza Ekstraklasa S.A.. Nadzieje Lechii
W piątek, 29 stycznia, piłkarska Ekstraklasa SA wznawia rozgrywki.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
niedziela, 17 stycznia 2021 13:37
Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
Ostatni raz ze Zbyszkiem Szczepankiem spotkałem się w październiku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski: Ofensywa antywartości

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 10 października 2011 11:13

altZ posłem PiS Andrzejem Jaworskim (22 770 oddanych głosów w wyborach z 9.10.2011) rozmawia Artur S. Górski- Uzyskał pan bardzo dobry wynik wyborczy. To trzeci rezultat wszystkich kandydatów w okręgu gdańskim. Jakie zadania stawia przed sobą poseł Andrzej Jaworski?

Andrzej Jaworski: Przede wszystkim nadal będę pilnował wszystkich procesów prywatyzacyjnych na Pomorzu. Nadal, mam nadzieję, będę pracował w Komisji Skarbu Państwa oraz w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Moją szczególną uwagę skoncentruję na procesach prywatyzacyjnych wokół Grupy Lotos. 53 procent akcji tego strategicznego, wiodącego koncernu, powinno zostać w rękach polskich. Drugim z takich koncernów jest pomorska Energa. Po drugie nadal będziemy pilnować by nie były naruszane prawa człowieka, by ludzie wierzący nie byli narażani na swobodne i bez żadnej odpowiedzialności ranienie ich uczuć. Mamy bowiem wyraźną agresję wobec katolików. I to w kraju, który został zbudowany i ostał się jako kraj katolicki. 


- Janusz Palikot zbudował sprawnie swój ruch na kontestowaniu Kościoła, na niezadowolonych i kontestujących scenę polityczną. Ruch, który ku zaskoczeniu wielu, wszedł do Sejmu, to efekt kreacji w której sam Palikot stał się kimś na kształt głównego kontestatora sceny politycznej, Był przecież w PO, spacyfikował w Lublinie Zytę Gilowską, był posłem, szefem Komisji „Przyjazne Państwo”...
Andrzej Jaworski: I niewiele w tej komisji zdziałał. Jego obecność w parlamencie to smutne rozczarowanie i zgroza. Można wykreować każdego. Palikot, chociaż sam aktywny w polityce od lat i aktywny gracz, pokazał się jako przywódca niezadowolonych. Nie wiemy na dobrą sprawę kim są ludzie z jego listy, którzy będą w Sejmie. Co jednak przeraża, to fakt, że doszedł do głosu światopogląd oparty na nihilizmie, na odrzuceniu wartości, posługujący się wytrychem opaczne rozumianych praw jednostki. Ten system antywartości zyskał uznanie co dziesiątego wyborcy. W tym sensie jest to smutne. 


- Wynik uzyskany przez PiS to porażka? Jeśli utrzymana będzie ta tendencja to - być może, w kolejnych wyborach za prawicę będzie uchodziła tylko Platforma, konkurując z lewicową fuzją Ruchu Palikota i SLD?

Andrzej Jaworski: Nie sądzę by to była jedyna alternatywa. Oczywiście wynik nas nie zadowala. Chcieliśmy wygrać. Liczyliśmy na zwycięstwo. Teraz przed nami diagnoza, co sprawiło, że wynik nas nie zadowala, jakie błędy zostały popełnione w kampanii, jakie  są przyczyny porażki. Nie uzyskaliśmy czwartego mandatu na Pomorzu. Wielka szkoda, bo był w zasięgu ręki.  


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież