W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski: Ofensywa antywartości

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 10 października 2011 11:13

altZ posłem PiS Andrzejem Jaworskim (22 770 oddanych głosów w wyborach z 9.10.2011) rozmawia Artur S. Górski- Uzyskał pan bardzo dobry wynik wyborczy. To trzeci rezultat wszystkich kandydatów w okręgu gdańskim. Jakie zadania stawia przed sobą poseł Andrzej Jaworski?

Andrzej Jaworski: Przede wszystkim nadal będę pilnował wszystkich procesów prywatyzacyjnych na Pomorzu. Nadal, mam nadzieję, będę pracował w Komisji Skarbu Państwa oraz w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Moją szczególną uwagę skoncentruję na procesach prywatyzacyjnych wokół Grupy Lotos. 53 procent akcji tego strategicznego, wiodącego koncernu, powinno zostać w rękach polskich. Drugim z takich koncernów jest pomorska Energa. Po drugie nadal będziemy pilnować by nie były naruszane prawa człowieka, by ludzie wierzący nie byli narażani na swobodne i bez żadnej odpowiedzialności ranienie ich uczuć. Mamy bowiem wyraźną agresję wobec katolików. I to w kraju, który został zbudowany i ostał się jako kraj katolicki. 


- Janusz Palikot zbudował sprawnie swój ruch na kontestowaniu Kościoła, na niezadowolonych i kontestujących scenę polityczną. Ruch, który ku zaskoczeniu wielu, wszedł do Sejmu, to efekt kreacji w której sam Palikot stał się kimś na kształt głównego kontestatora sceny politycznej, Był przecież w PO, spacyfikował w Lublinie Zytę Gilowską, był posłem, szefem Komisji „Przyjazne Państwo”...
Andrzej Jaworski: I niewiele w tej komisji zdziałał. Jego obecność w parlamencie to smutne rozczarowanie i zgroza. Można wykreować każdego. Palikot, chociaż sam aktywny w polityce od lat i aktywny gracz, pokazał się jako przywódca niezadowolonych. Nie wiemy na dobrą sprawę kim są ludzie z jego listy, którzy będą w Sejmie. Co jednak przeraża, to fakt, że doszedł do głosu światopogląd oparty na nihilizmie, na odrzuceniu wartości, posługujący się wytrychem opaczne rozumianych praw jednostki. Ten system antywartości zyskał uznanie co dziesiątego wyborcy. W tym sensie jest to smutne. 


- Wynik uzyskany przez PiS to porażka? Jeśli utrzymana będzie ta tendencja to - być może, w kolejnych wyborach za prawicę będzie uchodziła tylko Platforma, konkurując z lewicową fuzją Ruchu Palikota i SLD?

Andrzej Jaworski: Nie sądzę by to była jedyna alternatywa. Oczywiście wynik nas nie zadowala. Chcieliśmy wygrać. Liczyliśmy na zwycięstwo. Teraz przed nami diagnoza, co sprawiło, że wynik nas nie zadowala, jakie błędy zostały popełnione w kampanii, jakie  są przyczyny porażki. Nie uzyskaliśmy czwartego mandatu na Pomorzu. Wielka szkoda, bo był w zasięgu ręki.  


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież