W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Aziewicz: W tej kadencji rozstrzygnie się przyszłość gospodarcza Pomorza

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 10 października 2011 13:11

altZ Tadeuszem Aziewiczem (14 013 oddanych głosów na liście PO w okręgu gdyńsko-słuspkim) rozmawia Artur S. Górski- Przed nami druga faza kryzysu. Czy koalicja PO-PSL będzie w stanie przeforsować pakiety ochronne, skoro trzyma się tylko na kilku mandatach, czy też dobierzecie jeszcze trzeciego partnera koalicyjnego?
Tadeusz Aziewicz: Mogę mówić o swoich przypuszczeniach. Decyzje należą do liderów koalicji. Mamy realną szansę na zbudowanie koalicji z PSL. Przypuszczam, że dla Polski zechcą też pracować poważni politycy z lewicy. Te wybory były destrukcyjne dla SLD. Będą pęknięcia na lewicy. Przypuszczam, że koalicja znajdzie wsparcie kolejnymi mandatami posłów, sytuujących się na lewym skrzydle. W części SLD będzie zapewne otwarcie na propozycje PO. Platforma też otworzy się na tych parlamentarzystów, którzy chcą pracować, a nie tylko uprawiać happeningi. Mam na myśli także Ruch Palikota. Dowiemy się jaka będzie przyszłość tego ruchu i jacy ludzie weszli do Sejmu z listy Janusza Palikota. Tych ludzi bowiem na dobrą sprawę nikt nie zna.


- Co będzie priorytetem podczas tej kadencji? W PO panuje zapewne poczucie triumfu? 

Tadeusz Aziewicz: Demokracja uczy pokory. Przed nami trudna kadencja. Widzimy co dzieje się na rynkach światowych. Zadaniem będzie prowadzenie polityki oszczędności, ograniczenia deficytu, stabilność finansów publicznych. Do tego potrzebna jest dobra współpraca między prezesem NBP, a ministrem finansów. W tej kadencji rozstrzygnie się przyszłość gospodarcza Pomorza. Zdecydujemy o przyszłości Grupy Lotos, o fuzji Energi i PGE. Dokończona powinna też być prywatyzacja Dalmoru poprzez znalezienie optymalnego dla tego przedsiębiorstwa inwestora. Podczas tej kadencji znajdzie też finał projekt elektrowni atomowej na Pomorzu.


- Czy w drugiej fazie kryzysu czeka nas wzrost podatków?
Tadeusz Aziewicz: Należę do formacji, która historycznie i programowo jest przeciwna podniesieniu podatków. Mam sprecyzowany pogląd na tą kwestię. Jednak nasze działania wymusza sytuacja na rynkach światowych i to co dzieje się wokół nas. Mamy przeprowadzić Polskę przez trudny czas i pewne rozwiązania na czas kryzysu będą musiały być zastosowane. To wymaga specjalnych środków. Pierwsza faza kryzysu obeszła się z nami stosunkowo łagodnie. Teraz czas na działania konieczne, nie dogmatyczne. Wiem, że minister Jacek Rostowski potrafi to przygotować i zrealizować i nie rozminiemy się z naszą filozofią prowadzenia gospodarki. Mam nadzieję, że po 2013 roku wrócimy do naszych fundamentów w kwestiach podatkowych i będziemy podatki obniżać.


- Czy były już propozycje premiera Donalda Tuska skierowane do pana?
Tadeusz Aziewicz: Jestem posłem Sejmu RP i o propozycjach nie rozmawiajmy (śmiech). Zostałem wybrany na kolejne cztery lata. Cztery lata prowadziłem też sejmową komisję Skarbu Państwa. Szkoda by było zdobytej podczas prac parlamentarnych wiedzy.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież