Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Aziewicz: W tej kadencji rozstrzygnie się przyszłość gospodarcza Pomorza

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 10 października 2011 13:11

altZ Tadeuszem Aziewiczem (14 013 oddanych głosów na liście PO w okręgu gdyńsko-słuspkim) rozmawia Artur S. Górski- Przed nami druga faza kryzysu. Czy koalicja PO-PSL będzie w stanie przeforsować pakiety ochronne, skoro trzyma się tylko na kilku mandatach, czy też dobierzecie jeszcze trzeciego partnera koalicyjnego?
Tadeusz Aziewicz: Mogę mówić o swoich przypuszczeniach. Decyzje należą do liderów koalicji. Mamy realną szansę na zbudowanie koalicji z PSL. Przypuszczam, że dla Polski zechcą też pracować poważni politycy z lewicy. Te wybory były destrukcyjne dla SLD. Będą pęknięcia na lewicy. Przypuszczam, że koalicja znajdzie wsparcie kolejnymi mandatami posłów, sytuujących się na lewym skrzydle. W części SLD będzie zapewne otwarcie na propozycje PO. Platforma też otworzy się na tych parlamentarzystów, którzy chcą pracować, a nie tylko uprawiać happeningi. Mam na myśli także Ruch Palikota. Dowiemy się jaka będzie przyszłość tego ruchu i jacy ludzie weszli do Sejmu z listy Janusza Palikota. Tych ludzi bowiem na dobrą sprawę nikt nie zna.


- Co będzie priorytetem podczas tej kadencji? W PO panuje zapewne poczucie triumfu? 

Tadeusz Aziewicz: Demokracja uczy pokory. Przed nami trudna kadencja. Widzimy co dzieje się na rynkach światowych. Zadaniem będzie prowadzenie polityki oszczędności, ograniczenia deficytu, stabilność finansów publicznych. Do tego potrzebna jest dobra współpraca między prezesem NBP, a ministrem finansów. W tej kadencji rozstrzygnie się przyszłość gospodarcza Pomorza. Zdecydujemy o przyszłości Grupy Lotos, o fuzji Energi i PGE. Dokończona powinna też być prywatyzacja Dalmoru poprzez znalezienie optymalnego dla tego przedsiębiorstwa inwestora. Podczas tej kadencji znajdzie też finał projekt elektrowni atomowej na Pomorzu.


- Czy w drugiej fazie kryzysu czeka nas wzrost podatków?
Tadeusz Aziewicz: Należę do formacji, która historycznie i programowo jest przeciwna podniesieniu podatków. Mam sprecyzowany pogląd na tą kwestię. Jednak nasze działania wymusza sytuacja na rynkach światowych i to co dzieje się wokół nas. Mamy przeprowadzić Polskę przez trudny czas i pewne rozwiązania na czas kryzysu będą musiały być zastosowane. To wymaga specjalnych środków. Pierwsza faza kryzysu obeszła się z nami stosunkowo łagodnie. Teraz czas na działania konieczne, nie dogmatyczne. Wiem, że minister Jacek Rostowski potrafi to przygotować i zrealizować i nie rozminiemy się z naszą filozofią prowadzenia gospodarki. Mam nadzieję, że po 2013 roku wrócimy do naszych fundamentów w kwestiach podatkowych i będziemy podatki obniżać.


- Czy były już propozycje premiera Donalda Tuska skierowane do pana?
Tadeusz Aziewicz: Jestem posłem Sejmu RP i o propozycjach nie rozmawiajmy (śmiech). Zostałem wybrany na kolejne cztery lata. Cztery lata prowadziłem też sejmową komisję Skarbu Państwa. Szkoda by było zdobytej podczas prac parlamentarnych wiedzy.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież