Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszą elewację

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 12 kwietnia 2016 16:29

Najładniejszą elewacją roku może pochwalić się wspólnota mieszkaniowa Lendziona 7, która wygrała konkurs i odebrała nagrodę w wysokości 25 tys. zł. Doceniono również elewacje budynków Matki Polki 7 oraz Korzeniowskiego 1, 1 A i w związku z tym nagrodzono tamtejsze wspólnoty.


12 kwietnia w Urzędzie Miasta ogłoszono wyniki konkursu na „Najładniejszą Elewację Roku”. Była to siódma edycja konkursu organizowanego przez Miasto Gdańsk. Konkurs skierowany był do wspólnot mieszkaniowych, które w 2015 roku przeprowadziły remont lub modernizację elewacji swoich budynków, zbudowanych przed 1990 rokiem. 

– Do tej pory 950 elewacji zostało wyremontowanych w Gdańsku, w tym oczywiście te, które były poddane termomodernizacji, czyli na ponad tysiąclecie Gdańska powoli zbliżamy się do tysiąca odnowionych elewacji – powiedział wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak.altW tej edycji do konkursu zgłoszonych zostało 25 budynków m.in. budynki Sienna 22, Matki Polki 7, Jaśkowa Dolina 6, Wyzwolenia 29. 

– W tym roku komisja miała bardzo trudne zadanie, dlatego do finału, chociaż chcielibyśmy jeszcze więcej wspólnot nominować, nominowaliśmy 5 budynków – powiedział Piotr Grzelak.

W skład komisji, która zdecydowała o przyznaniu nagród weszli: Magdalena Olek, Dimitris T. Skuras, Roland Dudziuk, Michał Szymański oraz Piotr Grzelak. 

W finale znalazło się 5 budynków: Kotwiczników 10 A, Korzeniowskiego 1 i 1 A, Kwietna 3, Lendziona 7, Matki Polski 7. Trzy z nich zostały nagrodzone.Trzecie miejsce zajął budynek Korzeniowskiego 1, 1 A. Wspólnota mieszkaniowa otrzymała nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Drugie miejsce zajął budynek Matki Polki 7, a wspólnota została nagrodzona 15 tys. zł. Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 25 tys. zł zdobyła wspólnota mieszkaniowa z Lendziona 7. Nagrody wręczył wiceprezydent Piotr Grzelak.alt

Przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej Lendziona 7– Osobiście, oprócz tego, że cieszę się, że poprawiliśmy przestrzeń publiczną, to uważam, że projekt był wspaniały z jednego powodu: poznaliśmy wszystkich sąsiadów i mam nadzieję, że znaleźliśmy nowych przyjaciół – powiedział jeden z przedstawicieli zwycięskiej wspólnoty mieszkaniowej.altKarolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież