W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dar serc dla Oddziału Hematologii Dziecięcej

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 kwietnia 2016 07:30

Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką przekazała kardiomonitora, trzech pomp infuzyjnych i baterii na Oddział Hematologii Dziecięcej gdańskiego UCK. Łączna wartość przekazanego sprzętu to ponad 41 tysięcy złotych.


Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką po raz kolejny przekazała niezbędny sprzęt Oddziałowi Hematologii Dziecięcej gdańskiego UCK.
- Przekazaliśmy sprzęt o łącznej wartości ponad 41 tysięcy złotych - powiedziała Marta Czyż-Taraszkiewicz, Prezes Fundacji z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką. - To był kardiomonitor, trzy pompy infuzyjne i armatura sanitarna do wszystkich sal. Pieniądze pochodziły z różnych akcji zorganizowanych przed Bożym Narodzeniem. Głównym sponsorem było Amerykańsko-Polskie Stowarzyszenie Oświatowe z Gdyni, które co roku organizują aukcję charytatywną. I po raz drugi przekazali nam dużą sumę pieniędzy. Był również koncert organizowany przez studentów z Pediatrycznego Koła Naukowego przy Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii GUM. Dzięki temu mogliśmy kupić ten sprzęt.


- To są trzy wielkie dary dla naszej kliniki, dla naszego oddziału - powiedziała Nina Irga-Jaworska, Ordynator hematologii. - Przede wszystkim kardiomonitor. Kardiomonitor który służy monitorowaniu funkcji życiowych naszych dzieci w stanach bezpośredniego zagrożenia życia. on po prostu zapewnia tym dzieciom bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o pompy infuzyjne to bez nich współczesna chemioterapia nie mogłaby się odbywać. To jest sprzęt, który umożliwia precyzyjne dawkowanie cytostatyków, antybiotyków. To jest sprzęt po prostu niezbędny. Mamy na oddziale pompy, które są regularnie wymieniane, bo się zużywają. Pracują na pełnych obrotach więc ten sprzęt się niszczy i wymaga wymiany. Pomp nigdy nie jest za dużo.


alt


- Aukcję charytatywną organizujemy w naszej szkole od lat - powiedziała Jolanta Gudyka, dyrektor Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni. - Od dwóch lat wspieramy Fundację z Pompą. Dzięki olbrzymiej pomocy rodziców, uczestniczących w tym przedsięwzięciu, wspieramy fundacje i osoby potrzebujące pomocy, związane z edukacją, a przede wszystkim z dziećmi. Jesteśmy stowarzyszeniem, które prowadzi szkołę i dlatego swoje działania kierujemy do chorych dzieci. Chcielibyśmy żeby dzieci na tym oddziale było jak najmniej. Pragniemy również przyczynić się do tego, aby chorowanie sprawiało im jak najmniej bólu i było godne. Zgodnie z misją naszej szkoły nasz absolwent potrafi zobaczyć obok siebie drugiego potrzebującego człowieka i promuje postawę bycia w społeczności.

- Aukcję organizujemy pod pięknym hasłem "Dobro powraca" i tego uczymy dzieci - powiedziała Joanna Klimowicz-Szymczak, mama jednego z uczniów Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni. - Dla mnie, jako rodzica najważniejsze jest to żeby moje dziecko wychodząc ze szkoły potrafiło się dzielić tym co ma. Każdy uczeń własnoręcznie przygotowuje fant, który jest sprzedawany na aukcji. Fanty przygotowują również klasy z wychowawcami. Przygotowania do aukcji zajmują dobrze ponad miesiąc. W aukcję są zaangażowani zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice.


altDzieci dostały również pluszaki przekazane przez młode małżeństwo Ilonę i Marcina oraz książeczki od leśników.


Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką w ciągu trzech lat przekazała Oddziałowi Hematologii Dziecięcej gdańskiego UCK sprzęt za ponad 150 tysięcy złotych.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Yoorek Czapkowski/New LOOK Foto-Video


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież