Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Posłanka z Gdyni głosowała na dwie ręce. Koniec kariery?

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
czwartek, 14 kwietnia 2016 16:53

Małgorzata Zwiercan, posłanka z Gdyni, została wykluczona z klubu Kukiz '15 za oddanie głosu za posła - marszałka seniora Kornela Morawieckiego. W głosowaniu nad wyborem sędziego Trybunału Konstytucyjnego zgłoszonego przez PiS prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego posłanka Małgorzata Zwiercan nacisnęła przycisk do głosowania w imieniu Kornela Morawieckiego. Sam Morawiecki przyznał, że poprosił koleżankę by ona za niego zagłosowała. Oboje biorąc udział w głosowaniu wstrzymali się od głosu.Po ujawnieniu nieprawidłowości Morawiecki zrzekł się członkostwa w tym klubie. Z klubu PiS już słychać głosy, że będzie chętnie widziany w reprezentacji parlamentarnej partii prezesa Jarosława Kaczyńskiego.


Jeśli zaś mowa o posłance Zwiercan to klub parlamentarny Kukiz'15 zaapelował do niej by zrzekła się mandatu poselskiego. Poinformował o tym Jakub Kulesza, rzecznik Kukiz '15.
- Podczas posiedzenia klubu Kukiz‘15 podjęto uchwałę o wycofaniu pani poseł Zwiercan z uczestnictwa w klubie i apel o zrzeczenie się mandatu poselskiego - powiedział poseł Kulesza podczas konferencji prasowej i poinformował, że marszałek senior Kornel Morawiecki dobrowolnie zrzekł się z członkostwa.


Co ciekawe wcześniej to Kukiz‘15 zgłosił propozycję by politycy opozycji nie głosowali w sprawie wyboru nowego sędziego.


To nie koniec zamieszania. Otóż W głosowaniu wzięło udział 233 posłów. Za wyborem sędziego Jędrzejewskiego było 227. Wyświetlona na tablicy większość bezwzględna wynosiła 117. Wstrzymało się sześciu posłów. Prawie cała opozycja nie głosowała. "Za" głosował jeden poseł Kukiz'15, a sześciu posłów tego klubu wstrzymało się. "Za" był klub PiS - 224 posłów oraz dwóch posłów niezrzeszonych.


Wynik głosowania opozycja przyjęła brawami, sądząc, że sędzia nie został wybrany ze względu, że nie było kworum. Po wyświetleniu wyników marszałek Sejmu Marek Kuchciński ogłosił 2-minutową przerwę. Po niej stwierdził, że Sejm wybrał sędziego Jędrzejewskiego.


Na Małgorzatę Zwiercan, żonę Romana Zwiercana, dawnego działacza Solidarności Walczącej, której liderem był Kornel Morawiecki, swój głos w wyborach z 2015 r. oddało 11 822 wyborców.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież