W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nie będzie Jarmarku Europa na stadionie UG

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 12 marca 2014 14:28

Stadion Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza już 5 kwietnia co sobotę miał być miejscem "flumarku", czyli pchlego targu. W ostatniej chwili jednak władze uniwersytetu zrezygnowały z takiej możliwości. Czy nasuwające się skojarzenia ze Stadionem Dziesięciolecia w Warszawie mogły się przyczynić do ostatecznej odmowy Uniwersytetu?Przyjęty ciepło pomysł pchlego targu w Olsztynie nie spotkał się z tym samym zainteresowaniem w Gdańsku. W ostatnim momencie Uniwersytet Gdański, właściciel stadionu, na którym co sobotę miał odbywać się flumark, odmówił współpracy. - Rozważaliśmy taką możliwość – przyznała dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego – ale zrezygnowaliśmy z tego pomysłu.

Dlaczego uniwersytet w ostatnim momencie zdecydował odstąpić od umowy zawartej z organizatorem? Tego od rzecznika nie udało nam się dowiedzieć. Sam organizator pchlego targu, Jerzy Bis, wyraził zaskoczenie niespodziewaną odmową ze strony Uniwersytetu Gdańskiego. - Sprawa wyglądała zapiętą na ostatni guzik – komentuje Jerzy Bis, pomysłodawca organizacji flumarku w Gdańsku. - Umowę zaakceptowałem, władze uczelni też, ale w ostatniej chwili zapadła jednak decyzja odmowna.

Jak przyznaje Bis, miały dochodzić do dyrekcji głosy z innych uczelni oskarżające UG o chęć zorganizowania drugiego Stadionu Dziesięciolecia, na którym odbywał się niesławny Jarmark Europa. Jak dodaje jednak Bis, jest to spowodowane brakiem zrozumienia idei pchlego targu. - Jedynymi sprzedającymi miały być osoby prywatne z używanymi rzeczami, a nie grupy zajmujące się handlem, w tym pirackimi rzeczami. Dyrekcja mimo wszystko nie zgodziła się, czego też nie rozumiem, bo uczelnia jest w trudnej sytuacji finansowej, a nieużytek stoi już dużo lat, a mogli mieć przecież z tego parę groszy, chociaż na utrzymanie.

Trudno faktycznie oprzeć się skojarzeniom z warszawskim Stadionem Dziesięciolecia, który był przede wszystkim miejscem pod Jarmark Europa, gdzie warszawiacy mogli kupić niemal wszystko. Czy faktycznie Uniwersytet Gdański ugiął się pod krytyką innych uczelni pozostaje jednak pogłoską, jako że rzecznik odmówiła jakichkolwiek szerszych informacji na ten temat. 

Mimo to Jerzy Bis się nie poddaje. Zorganizował już flumark w Olsztynie, gdzie cieszy się sporą popularnością gromadząc ponad 200 sprzedających. Inną z rozpatrywanych lokalizacji dla pchlego targu w Gdańsku był nieużywany pas startowy na Zaspie, jednak, jak przyznaje Bis, nie udało się porozumieć z właścicielem. - Nie poddaje się – dodaje Bis. - Będę szukał innej lokalizacji, jest jeszcze parę innych miejsc. Stadion nie jest jedyny w Trójmieście. Jest masa miejsc, które można zagospodarować.

AK

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież