Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH nie zdobył Oświęcimia, w ćwierćfinale 0:2
sobota, 22 lutego 2020 22:25
LOTOS PKH nie zdobył Oświęcimia, w ćwierćfinale 0:2
Bez wygranej po dwóch meczach ćwierćfinału PHL są hokeiści LOTOS ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
August von Brandis
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

24. Targi Akademia

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 marca 2018 20:04

Na Uniwersytecie Gdańskim odbyła się 24. edycja Targów Akademia. Na największych targach edukacyjnych na Pomorzu przez dwa dni dostępna była oferta edukacyjna szkół wyższych z całej Polski i niemal wszystkich uczelni województwa pomorskiego, oferta kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. Przez dwa dni targi odwiedziło kilka tysięcy osób.Targi AKADEMIA organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu. Kierowana jest przede wszystkim do uczniów, którzy podejmują decyzje związane z wyborem dalszej ścieżki kształcenia – kierunku studiów i uczelni – a także do nauczycieli i wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną szkół wyższych z całej Polski. Podczas 24. edycji na odwiedzających targi czekało około 50 stoisk.

alt


alt


- Jak zawsze podczas targów działo się bardzo, bardzo dużo - powiedziała dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego. - Przede wszystkim jest to propozycja dla naszych maturzystów. Podczas targów na Uniwersytecie Gdańskim, w jednym miejscu, mogą znaleźć oferty niemal wszystkich uczelni pomorskich, ale także tych największych z Polski. Były uczelnie z Warszawy, Toruniu, Lublina, Poznania, Wrocławia. Więc największe publiczne, ale też sporo niepublicznych. To jest rzecz nie do przecenienia, że można z pierwszej ręki dowiedzieć się zasad rekrutacji, porozmawiać ze studentami, porównać uczelnie, porównać oferty, zapytać o dodatkowe rzeczy jak zajęcia dodatkowe. Strony internetowe uczelni oczywiście są dobrym źródłem informacji, ale takiej bezpośredniej rozmowy na targach nic nie zastąpi.

alt


alt


Podczas spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej można było się dowiedzieć więcej na temat matur oraz sprawdzić się na maturze próbnej z z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, chemii, geografii, biologii i WOSu.

alt


alt


- Przyszłam na targi, bo chciałam upewnić się w moim wyborze - przyznała Aleksandra. - Wybrałam już uczelnię. Chciałabym studiować w Gdańsku, a na targach chciałam się dowiedzieć jak to wszystko wygląda, jakie są progi, czy warto. Uzyskałam wszystkie informacje, które chciałam. Ludzie byli bardzo mili, wszystko fajnie wyjaśnili. Myślę, że w ten sposób zachęcili multum ludzi i na gdańską uczelnie przyjdzie dużo ludzi.

alt


alt


W ramach Targów Akademia odbyły się DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO, w czasie których było można zwiedzać Bałtycki Kampus UG w Gdańsku Oliwie oraz kampus UG w Sopocie. Było można odwiedzić wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci, porozmawiać ze studentami i nauczycielami akademickimi. Odbywały się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw. Można było po prostu poczuć smak studiowania.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież