Odszedł wizjoner biznesu. Piotr Soyka nie żyje » Piotr Soyka, twórca i wieloletni prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autor globalnego suk... Feederowe Mistrzostwa Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » 1 sierpnia na kanale Śledziowym w miejscowości Trzcinisko zostały rozegrane Feederowe Mistrzostwa Ko... Tomasz Olenderek: Gdański terminal Krajowej Spółki Cukrowej S.A. będzi... » Rozmowa z Tomaszem Olenderkiem, Członkiem Zarządu KSC- W październiku 2019 roku Krajowa Spółka Cukro... Rafał Chwedoruk: Czas tasowania kart » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem, profesorem UW, komentatorem politycznym, historykiem myśli polityczn... Akt oskarżenia po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza » Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec siedmiu osób w sprawie odpo... Zmarł Jurek Janczukowicz » Znaliśmy go jako doskonałego płetwonurka. Człowieka od „Rekina” i czołgu z ulicy Hołdu Pruskiego w O... Gdańsk dla Ukrainy » Pomysł padł podczas cotygodniowych posiedzeń sztabu antykryzysowego w gdańskiej Izbie Rzemieślniczej... Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem » Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD na Pomorzu to najzamożniejszy po... Gdańsk i okolice w malarstwie » Od 6 sierpnia 2020 roku przez najbliższy miesiąc w Kościele św. Jana prezentowana będzie wystawa zat... Dzieło "Solidarności" » Wiele wydarzeń historycznych na świecie "dorobiło się" prawdziwych dzieł sztuki. Rewolucję Francuską...
Reklama
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
środa, 29 lipca 2020 16:09
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD ...
Mecz Zdunek Wybrzeże - Orzeł przełożony na wtorek
niedziela, 02 sierpnia 2020 13:47
Mecz Zdunek Wybrzeże - Orzeł przełożony na wtorek
Zaplanowany na poniedziałek mecz 5. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowe ...
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
poniedziałek, 27 lipca 2020 17:38
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
22 sierpnia zainaugurowany zostanie sezon 2020/2021 PKO Ekstraklasy. T ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie opowieści Reimescha
poniedziałek, 27 lipca 2020 09:31
Gdańskie opowieści Reimescha
Ragimund Reimesch, austriacki artysta z Braszow, rumuńskiego miasta w ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

24. Targi Akademia

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 marca 2018 20:04

Na Uniwersytecie Gdańskim odbyła się 24. edycja Targów Akademia. Na największych targach edukacyjnych na Pomorzu przez dwa dni dostępna była oferta edukacyjna szkół wyższych z całej Polski i niemal wszystkich uczelni województwa pomorskiego, oferta kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. Przez dwa dni targi odwiedziło kilka tysięcy osób.Targi AKADEMIA organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu. Kierowana jest przede wszystkim do uczniów, którzy podejmują decyzje związane z wyborem dalszej ścieżki kształcenia – kierunku studiów i uczelni – a także do nauczycieli i wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną szkół wyższych z całej Polski. Podczas 24. edycji na odwiedzających targi czekało około 50 stoisk.

alt


alt


- Jak zawsze podczas targów działo się bardzo, bardzo dużo - powiedziała dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego. - Przede wszystkim jest to propozycja dla naszych maturzystów. Podczas targów na Uniwersytecie Gdańskim, w jednym miejscu, mogą znaleźć oferty niemal wszystkich uczelni pomorskich, ale także tych największych z Polski. Były uczelnie z Warszawy, Toruniu, Lublina, Poznania, Wrocławia. Więc największe publiczne, ale też sporo niepublicznych. To jest rzecz nie do przecenienia, że można z pierwszej ręki dowiedzieć się zasad rekrutacji, porozmawiać ze studentami, porównać uczelnie, porównać oferty, zapytać o dodatkowe rzeczy jak zajęcia dodatkowe. Strony internetowe uczelni oczywiście są dobrym źródłem informacji, ale takiej bezpośredniej rozmowy na targach nic nie zastąpi.

alt


alt


Podczas spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej można było się dowiedzieć więcej na temat matur oraz sprawdzić się na maturze próbnej z z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, chemii, geografii, biologii i WOSu.

alt


alt


- Przyszłam na targi, bo chciałam upewnić się w moim wyborze - przyznała Aleksandra. - Wybrałam już uczelnię. Chciałabym studiować w Gdańsku, a na targach chciałam się dowiedzieć jak to wszystko wygląda, jakie są progi, czy warto. Uzyskałam wszystkie informacje, które chciałam. Ludzie byli bardzo mili, wszystko fajnie wyjaśnili. Myślę, że w ten sposób zachęcili multum ludzi i na gdańską uczelnie przyjdzie dużo ludzi.

alt


alt


W ramach Targów Akademia odbyły się DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO, w czasie których było można zwiedzać Bałtycki Kampus UG w Gdańsku Oliwie oraz kampus UG w Sopocie. Było można odwiedzić wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci, porozmawiać ze studentami i nauczycielami akademickimi. Odbywały się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw. Można było po prostu poczuć smak studiowania.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież