Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta... Wyborczy finisz - Chmiel obłudnie pod bramą TVP Gdańsk, Biedroń kręci ... » Wybory na finiszu. Przed bramą TVP 3 Gdańsk przypomniała o sobie posłanka PO Małgorzata Chmiel. Ogło... "Głos Wybrzeża" w (bez)prawnym cieniu - gazeta czy ulotka europosłanki... » Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dziennik "Głos Wybrzeża".Budowany pracą...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
niedziela, 13 października 2019 16:47
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
Bardzo udane było weekendowe granie dla hokeistek Stoczniowca. Podopi ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

24. Targi Akademia

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 marca 2018 20:04

Na Uniwersytecie Gdańskim odbyła się 24. edycja Targów Akademia. Na największych targach edukacyjnych na Pomorzu przez dwa dni dostępna była oferta edukacyjna szkół wyższych z całej Polski i niemal wszystkich uczelni województwa pomorskiego, oferta kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. Przez dwa dni targi odwiedziło kilka tysięcy osób.Targi AKADEMIA organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu. Kierowana jest przede wszystkim do uczniów, którzy podejmują decyzje związane z wyborem dalszej ścieżki kształcenia – kierunku studiów i uczelni – a także do nauczycieli i wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną szkół wyższych z całej Polski. Podczas 24. edycji na odwiedzających targi czekało około 50 stoisk.

alt


alt


- Jak zawsze podczas targów działo się bardzo, bardzo dużo - powiedziała dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego. - Przede wszystkim jest to propozycja dla naszych maturzystów. Podczas targów na Uniwersytecie Gdańskim, w jednym miejscu, mogą znaleźć oferty niemal wszystkich uczelni pomorskich, ale także tych największych z Polski. Były uczelnie z Warszawy, Toruniu, Lublina, Poznania, Wrocławia. Więc największe publiczne, ale też sporo niepublicznych. To jest rzecz nie do przecenienia, że można z pierwszej ręki dowiedzieć się zasad rekrutacji, porozmawiać ze studentami, porównać uczelnie, porównać oferty, zapytać o dodatkowe rzeczy jak zajęcia dodatkowe. Strony internetowe uczelni oczywiście są dobrym źródłem informacji, ale takiej bezpośredniej rozmowy na targach nic nie zastąpi.

alt


alt


Podczas spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej można było się dowiedzieć więcej na temat matur oraz sprawdzić się na maturze próbnej z z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, chemii, geografii, biologii i WOSu.

alt


alt


- Przyszłam na targi, bo chciałam upewnić się w moim wyborze - przyznała Aleksandra. - Wybrałam już uczelnię. Chciałabym studiować w Gdańsku, a na targach chciałam się dowiedzieć jak to wszystko wygląda, jakie są progi, czy warto. Uzyskałam wszystkie informacje, które chciałam. Ludzie byli bardzo mili, wszystko fajnie wyjaśnili. Myślę, że w ten sposób zachęcili multum ludzi i na gdańską uczelnie przyjdzie dużo ludzi.

alt


alt


W ramach Targów Akademia odbyły się DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO, w czasie których było można zwiedzać Bałtycki Kampus UG w Gdańsku Oliwie oraz kampus UG w Sopocie. Było można odwiedzić wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci, porozmawiać ze studentami i nauczycielami akademickimi. Odbywały się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw. Można było po prostu poczuć smak studiowania.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież