Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

24. Targi Akademia

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 marca 2018 20:04

Na Uniwersytecie Gdańskim odbyła się 24. edycja Targów Akademia. Na największych targach edukacyjnych na Pomorzu przez dwa dni dostępna była oferta edukacyjna szkół wyższych z całej Polski i niemal wszystkich uczelni województwa pomorskiego, oferta kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. Przez dwa dni targi odwiedziło kilka tysięcy osób.Targi AKADEMIA organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu. Kierowana jest przede wszystkim do uczniów, którzy podejmują decyzje związane z wyborem dalszej ścieżki kształcenia – kierunku studiów i uczelni – a także do nauczycieli i wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną szkół wyższych z całej Polski. Podczas 24. edycji na odwiedzających targi czekało około 50 stoisk.

alt


alt


- Jak zawsze podczas targów działo się bardzo, bardzo dużo - powiedziała dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego. - Przede wszystkim jest to propozycja dla naszych maturzystów. Podczas targów na Uniwersytecie Gdańskim, w jednym miejscu, mogą znaleźć oferty niemal wszystkich uczelni pomorskich, ale także tych największych z Polski. Były uczelnie z Warszawy, Toruniu, Lublina, Poznania, Wrocławia. Więc największe publiczne, ale też sporo niepublicznych. To jest rzecz nie do przecenienia, że można z pierwszej ręki dowiedzieć się zasad rekrutacji, porozmawiać ze studentami, porównać uczelnie, porównać oferty, zapytać o dodatkowe rzeczy jak zajęcia dodatkowe. Strony internetowe uczelni oczywiście są dobrym źródłem informacji, ale takiej bezpośredniej rozmowy na targach nic nie zastąpi.

alt


alt


Podczas spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej można było się dowiedzieć więcej na temat matur oraz sprawdzić się na maturze próbnej z z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, chemii, geografii, biologii i WOSu.

alt


alt


- Przyszłam na targi, bo chciałam upewnić się w moim wyborze - przyznała Aleksandra. - Wybrałam już uczelnię. Chciałabym studiować w Gdańsku, a na targach chciałam się dowiedzieć jak to wszystko wygląda, jakie są progi, czy warto. Uzyskałam wszystkie informacje, które chciałam. Ludzie byli bardzo mili, wszystko fajnie wyjaśnili. Myślę, że w ten sposób zachęcili multum ludzi i na gdańską uczelnie przyjdzie dużo ludzi.

alt


alt


W ramach Targów Akademia odbyły się DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO, w czasie których było można zwiedzać Bałtycki Kampus UG w Gdańsku Oliwie oraz kampus UG w Sopocie. Było można odwiedzić wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci, porozmawiać ze studentami i nauczycielami akademickimi. Odbywały się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw. Można było po prostu poczuć smak studiowania.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież