Gdynia: Ludzie żyją w strachu - protest przeciwko bezradności państwa... » O gdyńskim Wzgórzu Orlicz-Dreszera znowu zrobiło się głośno, ponownie doszło tam do napaści na miesz... Dodatkowy milion lat życia na Pomorzu w zasięgu ręki » Podczas Gminnych Dni Seniora, odbywających się 16 listopada w Skarszewach, odbyła się inauguracja pi... Medale i odznaczenia z okazji 50-lecia pomorskiego WOPR » Z okazji jubileuszu 50-lecia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sali Okrągłej Urzędu Marsz... W spór artystów z dyrektorem w Operze Bałtyckiej włączył się rząd » W liście do związkowców wicepremier Piotr Gliński poinformował, że zwrócił się do marszałka Mieczysł... Dowiedz się jak nie dać się rakowi! » O profilaktyce i edukacji dotyczącej raka płuc będą rozmawiać zaproszeni eksperci podczas interdyscy... Prokurator przygląda się madryckiej eskapadzie gdańskich urzędników » Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowyc... Gdańska pikieta przeciwko faszyzmowi » „Nacjonalizm zabija”, „Stop rasizmowi” – z takimi hasłami pikietowali uczestnicy happeningu, który o... Ostrzał Muzeum II Wojny Światowej » Delegatura CBA w Gdańsku prowadzi, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, śledztwo dotyczące ... Pomorscy uczniowie dyskutowali o sztucznej inteligencji » Około 300 uczniów z Pomorza wzięło udział w I Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej "Sztuczna... Oświadczenie Wojewody Pomorskiego » Oświadczenie Wojewody Pomorskiego odnoszące się do przegłosowania w Parlamencie Europejskim rezolucj...
Reklama

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 08 marca 2011 10:17

altByły prezydent Lech Wałęsa został doradcą rektora UG Bernarda Lammka do spraw globalizacji.

Organizator strajku sierpniowego z 1980 roku, pierwszy przewodniczący „Solidarności”, pierwszy prezydent w III RP wybrany w powszechnych wyborach, laureat pokojowej Nagrody Nobla będzie doradzał na Uniwersytecie w sprawie globalizacji. Na czym konkretnie będzie ta pomoc polegać?
   
Wałęsa będzie prowadził na uczelni spotkania dyskusyjne ze studentami. Liczba tych spotkań i ich terminy zostaną ustalone w uzgodnieniu z wydziałami UG. Propozycja spotkań skierowana jest do wszystkich studentów.
   
- Prezydent Wałęsa jest doktorem honoris causa naszej uczelni. Niewiele ośrodków akademickich w Polsce ma szansę na nawiązanie współpracy z noblistą, dlatego musieliśmy skorzystać. Najprawdopodobniej spotkania rozpoczną się już od października, wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego – mówi Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy UG.
ciem

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Galeria Sztuki Gdańskiej


20150209_180452.jpg

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam