Karol Rabenda: Samorządy terytorialne są częścią Rzeczpospolitej, nie ... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, radnym Gdańska (klub PiS) rozmawia Artur S. Gór... Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milc... » 19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni... Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zakaz całowania w szkole w Nowym Dworze Gdańskim? Dyrektor: Nie wydałam takiego zakazu

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 14 marca 2014 14:12

Od kilku dni panuje szum medialny wokół kontrowersyjnej decyzji dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim o zakazie całowania. Jak się okazuje, szum jest całkowicie zbędny. - Taki zakaz nie został wydany – twierdzi Dorota Chojna, Dyrektor ZS nr 1.Wśród pomorskich gazet od kilku dni przeglądając nagłówki natrafić można na kontrowersyjne tytuły  traktujące o zakazie całowania i przytulania dla uczniów gimnazjum i liceum, który miał zostać wydany przez dyrekcję Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Jak się okazuje, zakazu wcale nie ma, a cała sprawa jest po prostu faktem medialnym.

- Nie wydałam takiego zakazu – jednoznacznie oświadcza Dorota Chojna, dyrektor ZS nr 1. - Nie obowiązuje on. Po prostu zwróciłam uwagę uczniom, że takie zachowanie może być nietaktowne i krępujące dla innych. Jestem bardzo zaskoczona tym szumem medialnym – dodaje. - Moim głównym celem było zwrócenie uczniom uwagi na to, żeby na portalach społecznościowych nie brali udziału w tzw. "wyzwaniach piwnych" [młodzież pije alkohol uwieczniając to na filmie, który wstawia na portalach społecznościowych typu facebook - dop. aut.]. Zwróciłam uwagę na to, że może być to demoralizujące, przy okazji zwracając także uwagę na całowanie i przytulanie, które mogą być krępujące dla innych i obsceniczne.

Jak dodała Chojna, żadna z jej wypowiedzi dla mediów nie została autoryzowana.

Czy dyrektorzy szkół chcąc wydać taki zakaz mają prawo? Według Ministerstwa Edukacji Narodowej to dyrektorzy placówek oświatowych odpowiadają za całokształt działań dydaktyczno-wychowawczych, który w wykonywaniu swoich zadań współpracuje z radami szkoły, pedagogiczną i rodziców oraz samorządem uczniowskim. Jeżeli podmioty te stwierdzą, że istnieje taka potrzeba, mogą zakazać takiego zachowania, które uznają za obsceniczne lub nieodpowiednie na terenie szkoły.

Jak komentował prof. Zbigniew Lew-Starowicz, seksuolog, dla Gazety Wyborczej, zabranianie takiego zachowania, które w wieku dojrzewania jest zupełnie normalne, i tak nie odniosłoby skutku. - Zakazany owoc, wiadomo, smakuje najlepiej – komentował Lew-Starowicz.

AK


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież