W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Samir S., podejrzany o zabójstwo trzyosobowej rodziny, całkowicie poczytalny

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 12 marca 2014 16:45

Do Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku wpłynęła kompleksowa opinia o stanie zdrowia psychicznego Samira S., podejrzanego o zabójstwo trzyosobowej rodziny w dniu 13 marca 2013 roku, w Gdańsku oraz o zabór mienia z miejsca zdarzenia, na szkodę pokrzywdzonych.


Jak informuje prok. Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, biegli wydali opinię wyłącznie w oparciu o badania i spostrzeżenia poczynione przez nich, podczas ośmiotygodniowej obserwacji Samira S. w oddziale sądowo-psychiatrycznym, w warunkach aresztu śledczego. Biegli nie czekali już dłużej na potwierdzenie lub zaprzeczenie deklarowanego przez Samira S. wcześniejszego leczenia psychiatrycznego, nie mogąc się doczekać nadesłania odpowiednich dokumentów, w ramach międzynarodowej pomocy prawnej przez organy wymiaru sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej.


Zdaniem biegłych psychiatrów i psychologów, Samir S. w chwili popełnienia zarzucanych mu przestępstw, o ile je popełnił, nie był chory psychicznie, nie był upośledzony umysłowo, ani też nie miał zakłóceń czynności psychicznych, które w czasie czynów wykluczałyby całkowicie lub częściowo możliwość rozpoznania ich znaczenia lub pokierowania postępowaniem. W ocenie biegłych, aktualny stan zdrowia psychicznego podejrzanego zezwala na jego udział, w prowadzonym przeciwko niemu postępowaniu karnym.


Opinia biegłych rozstrzyga ewentualne wątpliwości, co do stanu zdrowia psychicznego i poczytalności podejrzanego w chwili czynów, a powtórna obserwacja sądowo – psychiatryczna, jest prawnie niedopuszczalna. Samir S. jest całkowicie poczytalny i nie zachodzą wobec niego przesłanki stosowania art. 31 kodeksu karnego.


Rzecznik prasowy informuje również, że postanowieniem Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, z dnia 11 marca 2014 roku, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania Samira S., został przedłużony do dnia 15 czerwca 2014 roku.


W ocenie Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, zebrane w toku śledztwa dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że Samir S. popełnił wszystkie zarzucane mu przestępstwa. Jednocześnie zachodzi uzasadniona obawa ucieczki i ukrywania się podejrzanego, uzasadniona obawa, że podejrzany będzie nakłaniał inne osoby do składania fałszywych zeznań albo, że w inny bezprawny sposób będzie utrudniał postępowanie karne.
Nadto Sąd Apelacyjny w Gdańsku wskazał, że podejrzanemu zarzuca się popełnienie zbrodni, a w związku z tym dalsze stosowanie tymczasowego aresztowania jest uzasadnione grożącą podejrzanemu surową karą.


Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze KWP w Gdańsku, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.

Źródło: prok. Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.
Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież