Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Największą na świecie przychodnię Synexus otwarto w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 19
SłabyŚwietny 
środa, 24 czerwca 2015 19:21

W Oliwie otwarto przychodnię Synexus. To szósta placówka Centrum Medyczne Senxus w Polsce, a druga na Pomorzu. Gdańska przychodnia jest największą na świecie z 25 placówek Synexus.Centrum Medyczne Synexus to sieć przychodni, które w Polsce są w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach i Poznaniu. Szósta została otwarta w Gdańsku. Synexus prowadzi zakrojone na szeroką skalę programy diagnostyczne i profilaktyczne oraz badania kliniczne w dziedzinie wielu chorób. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu osteoporozy, cukrzycy, chorób reumatycznych, neurologicznych oraz innych schorzeń.


altNowa placówka Synexus została otwarta przy ul. Beniowskiego w Oliwie. Obiekt ma 10 gabinetów lekarskich i ponad 1000 m2 powierzchni.


alt

Goście otwarcia przychodni w Oliwie. W środku Christophe Berthoux, prezes Synexus.


- Po pierwsze chce się pochwalić. To jest największy ośrodek Synexus na świecie - powiedziała Magdalena Przekwas-Jaruchowska, dyrektor ośrodka Synexus w Gdańsku. - Zapraszamy wszystkich gdańszczan, ale nie tylko, na badania kontrolne, przesiewowe. Mamy do dyspozycji zarówno panele badań laboratoryjnych jak i spirometrię, dwa aparaty badające gęstość kości, aparaty densytometryczne. Po tych badaniach pacjenci, którzy mają odchylenia od normy w badaniach mogą uzyskać konsultacje od naszych lekarzy, których zespół rośnie. Na chwilę obecną można się u nas spotkać z hipertensjologiem, diabetologiem, alergologiem, pulmunologiem, reumatologiem. Mamy również lekarza pierwszego kontaktu, który posiada szeroką wiedzę internistyczną i jest w stanie pomóc każdemu pacjentowi. W efekcie tych konsultacji jeśli się okazuje, że któryś z pacjentów ma wskazania ku temu, że należałoby poprawić leczenie jego schorzenia, otrzymuje propozycję udziału w badaniu terapeutycznym, badaniu klinicznym i jeśli chce może z niej skorzystać. Dla pacjenta zaczyna się nowy rozdział w życiu. bo obejmujemy go bardzo kompleksową opieką. Wykonujemy wizyty nie tylko wyznaczone procedurami tego badania, ale staramy się zapewnić wszelkie dodatkowe konsultacje jakie powinien mieć.


alt

Od prawej: Dr Radosław Janiak – Prezes Zarządu Synexus Polska Sp. z o.o., Magdalena Przekwas-Jaruchowska, dyrektor gdańskiej przychodni, Christophe Berthoux, prezes SynexusaltJak można dostać się na badania? - Można wejść z ulicy - stwierdziła Magdalena Przekwas-Jaruchowska. - Można wejść i się zarejestrować. Dbamy o to, aby każdy pacjent, nawet na badanie laboratoryjne, był zarejestrowany, bo to poprawia komfort pacjenta. Nie musi czekać w nie wiadomo jak długich kolejkach. Tak nietypowo, w odróżnieniu od standardowych przychodni, pacjenci nawet na pobranie krwi są umawiani na godzinę. Można do nas dzwonić, można znaleźć nas na stronie internetowej i zgłosić się przez internet. Mam nadzieję, że umożliwiamy dotarcie informacji o nas różnymi kanałami.


alt

Aparat densytometryczny do badania gęstości kości


Przychodnia planuje docelowo przyjmować do 60 pacjentów na pobieranie krwi i kolejnych 60 na konsultacje lekarskie. Przychodnia planuje poszerzyć swoją ofertę i zaprosić większą liczbę pacjentów.


- Firma Synexus jest dedykowana programom klinicznym czyli pacjenci, którzy mają ku temu wskazania i chęć mogą skorzystać z innowacyjnych terapii, które nie są jeszcze dostępne w otwartym lecznictwie - powiedziała dyrektor gdańskiej przychodni Synexus. - Chcemy im zaoferować coś co wobec nieskuteczności wcześniejszego leczenia może  poprawić ich stan zdrowia. Obecnie mamy pacjentów, którzy u nas są w programie cukrzycowym i astmatycznym, w połowie lata będziemy mieć również pacjentki, które są leczone z powodu osteoporozy oraz bardzo szeroko pojęta kardiologia czyli pacjenci po zawałach, po udarach, po amputacjach z powodu miażdżycy, po wstawionych stentach.


Badania kontrolne i konsultacje są dostępne dla pacjentów za darmo.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież