Zenon Kwoka: Bohaterowie i mity Sierpnia » Z Zenonem Kwoką, inicjatorem strajku z sierpnia 1980 r. w Zakładzie Komunikacji Miejskiej Gdyni (WPK... W obronie księdza i cywilizacji » W najbliższy wtorek - 18.08 - o godz. 11,00 w sali 043 Sądu gdańskiego przy ul. Nowe Ogrody odbędzie... Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw... Komunikat dyrektora MIIWŚ dotyczący budowy Muzeum Westerplatte i Wojny... » Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki, wydał komunikat w związku z wydaniem... Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp...
Reklama
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
niedziela, 09 sierpnia 2020 17:06
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spó ...
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
czwartek, 13 sierpnia 2020 17:59
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
W sobotę Zdunek Wybrzeże na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zmie ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Największą na świecie przychodnię Synexus otwarto w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 19
SłabyŚwietny 
środa, 24 czerwca 2015 19:21

W Oliwie otwarto przychodnię Synexus. To szósta placówka Centrum Medyczne Senxus w Polsce, a druga na Pomorzu. Gdańska przychodnia jest największą na świecie z 25 placówek Synexus.Centrum Medyczne Synexus to sieć przychodni, które w Polsce są w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach i Poznaniu. Szósta została otwarta w Gdańsku. Synexus prowadzi zakrojone na szeroką skalę programy diagnostyczne i profilaktyczne oraz badania kliniczne w dziedzinie wielu chorób. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu osteoporozy, cukrzycy, chorób reumatycznych, neurologicznych oraz innych schorzeń.


altNowa placówka Synexus została otwarta przy ul. Beniowskiego w Oliwie. Obiekt ma 10 gabinetów lekarskich i ponad 1000 m2 powierzchni.


alt

Goście otwarcia przychodni w Oliwie. W środku Christophe Berthoux, prezes Synexus.


- Po pierwsze chce się pochwalić. To jest największy ośrodek Synexus na świecie - powiedziała Magdalena Przekwas-Jaruchowska, dyrektor ośrodka Synexus w Gdańsku. - Zapraszamy wszystkich gdańszczan, ale nie tylko, na badania kontrolne, przesiewowe. Mamy do dyspozycji zarówno panele badań laboratoryjnych jak i spirometrię, dwa aparaty badające gęstość kości, aparaty densytometryczne. Po tych badaniach pacjenci, którzy mają odchylenia od normy w badaniach mogą uzyskać konsultacje od naszych lekarzy, których zespół rośnie. Na chwilę obecną można się u nas spotkać z hipertensjologiem, diabetologiem, alergologiem, pulmunologiem, reumatologiem. Mamy również lekarza pierwszego kontaktu, który posiada szeroką wiedzę internistyczną i jest w stanie pomóc każdemu pacjentowi. W efekcie tych konsultacji jeśli się okazuje, że któryś z pacjentów ma wskazania ku temu, że należałoby poprawić leczenie jego schorzenia, otrzymuje propozycję udziału w badaniu terapeutycznym, badaniu klinicznym i jeśli chce może z niej skorzystać. Dla pacjenta zaczyna się nowy rozdział w życiu. bo obejmujemy go bardzo kompleksową opieką. Wykonujemy wizyty nie tylko wyznaczone procedurami tego badania, ale staramy się zapewnić wszelkie dodatkowe konsultacje jakie powinien mieć.


alt

Od prawej: Dr Radosław Janiak – Prezes Zarządu Synexus Polska Sp. z o.o., Magdalena Przekwas-Jaruchowska, dyrektor gdańskiej przychodni, Christophe Berthoux, prezes SynexusaltJak można dostać się na badania? - Można wejść z ulicy - stwierdziła Magdalena Przekwas-Jaruchowska. - Można wejść i się zarejestrować. Dbamy o to, aby każdy pacjent, nawet na badanie laboratoryjne, był zarejestrowany, bo to poprawia komfort pacjenta. Nie musi czekać w nie wiadomo jak długich kolejkach. Tak nietypowo, w odróżnieniu od standardowych przychodni, pacjenci nawet na pobranie krwi są umawiani na godzinę. Można do nas dzwonić, można znaleźć nas na stronie internetowej i zgłosić się przez internet. Mam nadzieję, że umożliwiamy dotarcie informacji o nas różnymi kanałami.


alt

Aparat densytometryczny do badania gęstości kości


Przychodnia planuje docelowo przyjmować do 60 pacjentów na pobieranie krwi i kolejnych 60 na konsultacje lekarskie. Przychodnia planuje poszerzyć swoją ofertę i zaprosić większą liczbę pacjentów.


- Firma Synexus jest dedykowana programom klinicznym czyli pacjenci, którzy mają ku temu wskazania i chęć mogą skorzystać z innowacyjnych terapii, które nie są jeszcze dostępne w otwartym lecznictwie - powiedziała dyrektor gdańskiej przychodni Synexus. - Chcemy im zaoferować coś co wobec nieskuteczności wcześniejszego leczenia może  poprawić ich stan zdrowia. Obecnie mamy pacjentów, którzy u nas są w programie cukrzycowym i astmatycznym, w połowie lata będziemy mieć również pacjentki, które są leczone z powodu osteoporozy oraz bardzo szeroko pojęta kardiologia czyli pacjenci po zawałach, po udarach, po amputacjach z powodu miażdżycy, po wstawionych stentach.


Badania kontrolne i konsultacje są dostępne dla pacjentów za darmo.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież