III Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami » W środę, 17 października, na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Prawa i Administracji odbył się III... Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo? » Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji firmy budowlanej Robyg. W porannej ... Elżbieta Jachlewska: Lepszy Gdańsk jest możliwy, gdy my sami w to uwie... » Z Elżbietą Jachlewską, ekonomistką, aktywistką społeczną, feministką, jedną z liderek Inicjatywy Fem... Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców... » Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na radną Gdańska z okręgu nr 5 obe... Spotkanie z książką dzieci z Przedszkola nr 77 i Przedszkola nr 81 » W Bibliotece Manhattan odbyło się spotkanie z książką, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola N... 65-lecie Koła PZW nr 4 Gdańsk-Portowa » 12 października w siedzibie Zarządu Okręgu PZW odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji 65 rocz... 100#WOLNOŚĆ z okazji stulecia odzyskania niepodległości i 60-lecia TVP... » W sobotę 13 października br. wieczorem w Gdańsku na placu przed Muzeum II Wojny Światowej zorganizow... Fotograficzna pasja Marii Kamenskiej » W piątek 12 października w Stacji Orunia GAK odbył się wernisaż wystawy fotografii Marii Kamenskiej.... W kadrach Adamowicza - "Zasłużony działacz ORMO" » Andrzej Schulz, członek ORMO od 1 maja 1974 do 1989 roku, od lipca 1983 dyrektor gabinetu wojewody g... Gdańska woda napędza młyny w Île-de-France » Kolejny rok przyniósł wysoki zysk 13,5 mln zł dla Saur Neptun Gdańsk, przedsiębiorstwa zajmującego s...
Reklama
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
środa, 17 października 2018 21:24
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji f ...
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
środa, 17 października 2018 21:39
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
Po ponad dwugodzinnym dreszczowcu Trefl Gdańsk pokonał w ERGO Arena ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Karnowski i jego świta węszą spiski PiS-u

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
środa, 26 września 2018 16:54

Sopoccy „platformersi” prezydenta Jacka Karnowskiego najwidoczniej tak bardzo boją się przegranej w nadchodzących wyborach, że wszędzie widzą spisek z twarzą Prawa i Sprawiedliwości. „Macki” opcji rządzącej w kraju zwęszyli już w osobie Grażyny Czajkowskiej.


Platforma Sopocian Jacka Karnowskiego opublikowała oświadczenie Ryszarda Kajkowskiego, który zarzuca formacji Kocham Sopot branie pieniędzy na kampanię od Prawa i Sprawiedliwości. Wedle niego osoby związane z PiS miałyby przekazywać środki m.in. na kampanię kandydatki na prezydenta Sopotu Grażyny Czajkowskiej, w zamian za to, że sam Kajkowski odsunięty byłby od startu w wyborach samorządowych.


Szkopuł w tym, że wywołana do tablicy Czajkowska zdecydowanie zaprzecza takim „rewelacjom”.
- Oświadczam, że zakończyliśmy współpracę z Panem Ryszardem Kajkowskim przed wyborami samorządowymi – poinformowała kandydatka na prezydenta Sopotu z Kocham Sopot. - Oświadczam, że jesteśmy apolitycznym ruchem mieszkańców Sopotu. Żaden z naszych członków nie należy do partii politycznej. Nie przyjmowaliśmy, nie przyjmujemy i nie będziemy przyjmować żadnych środków finansowych od partii politycznych.

alt


Jak dodała, zgodnie z prawem środki na kampanię wyborczą KWW Kocham Sopot, tak jak i inne komitety wyborcze, pozyskuje wyłącznie od indywidualnych darczyńców zgodnie z regułami Kodeksu Wyborczego na numer konta.


Słowo przeciwko słowu, trudno więc ocenić, które oświadczenie jest prawdziwe. Znamienne jednak wydaje się być to, że Platforma Sopocian Karnowskiego bez zastanowienia postanowiła wykorzystać przekazane przez Kajkowskiego informacje, strasząc wyborców czymś w rodzaju „ukrytej opcji PiS”. Nic jednak dziwnego, to zjawisko znane z kręgów Platformy z całego kraju – zamiast proponować mieszkańcom konkretne rozwiązania na nową kadencję pracy samorządu, lepiej straszyć opcją rządową…

Raz/fot. Konrad Kmieć FB/Grażyna Czajkowska – Kandydatka na Prezydenta Sopotu


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: