SLD po wyborach - tylko emblemat czy... » Czy SLD na Pomorzu to tylko emblemat? Bardzo dobre indywidualne wyniki Joanny Senyszyn, Macieja Koby... Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Do sześciu razy sztuka czyli MH Automatyka wreszcie pokonała GKS Tychy
wtorek, 19 lutego 2019 22:33
Do sześciu razy sztuka czyli MH Automatyka wreszcie pokonała GKS Tychy
Rekordowa widownia na trybunach hali Olivia, dobra gra i wygrana gdań ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Karnowski i jego świta węszą spiski PiS-u

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
środa, 26 września 2018 16:54

Sopoccy „platformersi” prezydenta Jacka Karnowskiego najwidoczniej tak bardzo boją się przegranej w nadchodzących wyborach, że wszędzie widzą spisek z twarzą Prawa i Sprawiedliwości. „Macki” opcji rządzącej w kraju zwęszyli już w osobie Grażyny Czajkowskiej.


Platforma Sopocian Jacka Karnowskiego opublikowała oświadczenie Ryszarda Kajkowskiego, który zarzuca formacji Kocham Sopot branie pieniędzy na kampanię od Prawa i Sprawiedliwości. Wedle niego osoby związane z PiS miałyby przekazywać środki m.in. na kampanię kandydatki na prezydenta Sopotu Grażyny Czajkowskiej, w zamian za to, że sam Kajkowski odsunięty byłby od startu w wyborach samorządowych.


Szkopuł w tym, że wywołana do tablicy Czajkowska zdecydowanie zaprzecza takim „rewelacjom”.
- Oświadczam, że zakończyliśmy współpracę z Panem Ryszardem Kajkowskim przed wyborami samorządowymi – poinformowała kandydatka na prezydenta Sopotu z Kocham Sopot. - Oświadczam, że jesteśmy apolitycznym ruchem mieszkańców Sopotu. Żaden z naszych członków nie należy do partii politycznej. Nie przyjmowaliśmy, nie przyjmujemy i nie będziemy przyjmować żadnych środków finansowych od partii politycznych.

alt


Jak dodała, zgodnie z prawem środki na kampanię wyborczą KWW Kocham Sopot, tak jak i inne komitety wyborcze, pozyskuje wyłącznie od indywidualnych darczyńców zgodnie z regułami Kodeksu Wyborczego na numer konta.


Słowo przeciwko słowu, trudno więc ocenić, które oświadczenie jest prawdziwe. Znamienne jednak wydaje się być to, że Platforma Sopocian Karnowskiego bez zastanowienia postanowiła wykorzystać przekazane przez Kajkowskiego informacje, strasząc wyborców czymś w rodzaju „ukrytej opcji PiS”. Nic jednak dziwnego, to zjawisko znane z kręgów Platformy z całego kraju – zamiast proponować mieszkańcom konkretne rozwiązania na nową kadencję pracy samorządu, lepiej straszyć opcją rządową…

Raz/fot. Konrad Kmieć FB/Grażyna Czajkowska – Kandydatka na Prezydenta Sopotu


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: