W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski i Bartelik zawiązali pakt dla Gdańska

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
niedziela, 23 listopada 2014 14:17

Andrzej Jaworski, kandydat na Prezydenta Gdańska, spotkał się z mieszkańcami Oruni. Towarzyszył mu Waldemar Bartelik, który w drugiej turze wyborów wspiera kandydata PiS. - Na to spotkanie zaprosiliśmy również Pawła Adamowicza - powiedział Andrzej Jaworski. - To było oficjalne zaproszenie przedstawione przez media. Kilka dni temu Paweł  Adamowicz na Oruni zamknął się z garstką swoich współpracowników i różne rzeczy na temat Oruni opowiadał. Rzeczy nie do końca prawdziwe, nieprawdziwe, a przy okazji oberwało się jego kontrkandydatom. Chcieliśmy pokazać, że nie boimy się spotkań z mieszkańcami, nie boimy się rozmawiać na poważne tematy, także w tych dzielnicach, które są najbardziej zaniedbane, o których władza zapomniała. Przede wszystkim chciałem podziękować za to, że w dniu dzisiejszym wśród mieszkańców Oruni jest Waldemar Bartelik. Znany siatkarz, ale także znany menadżer. Osoba o niezwykłych cechach jeśli chodzi o zdolności zarządzania, zdolności menadżerskie. W trakcie kampanii wyborczej razem poruszaliśmy wszystkie najważniejsze tematy dla gdańszczan dotyczące tematów ogólnych i dzielnicowych, wskazywaliśmy, że nasze programy w wielu momentach są ze sobą zbieżne, że są to programy, które służą mieszkańcom, że to co przedstawia Obywatelski Komitet Waldemara Bartelika pokrywa się z tym co przedstawialiśmy w 21 postulatach. Jestem przekonany, że możemy dziś rozpocząć nowy etap w budowaniu nowego Gdańska, który będzie przyjazny mieszkańcom, mieszkańcom wszystkich dzielnic. Tym zaniedbanym, jak Orunia, ale także tym nowym dzielnicom, które nie mają dróg dojazdowych, nie mają oświetlenia, a na dodatek ich mieszkańcy żyją w olbrzymim smrodzie. Mam nadzieję, że to spotkanie to taki pierwszy moment kiedy budujemy pakt dla Gdańska, pakt dla zmiany tego co jest złe i budowania dla mieszkańców tego co jest dobre. 


alt- Dziękuję Andrzeju za słowa, które zaspakajają próżność każdego mężczyzny - przyznał Waldemar Bartelik. - Chciałem przy okazji serdecznie podziękować moim wyborcom. Bez mała dziesięć tysięcy mieszkańców, którzy podobnie głosowali na mnie wierząc, że nastąpi po 16 latach panowania jednej formacji partyjnej, zmiana. Z Andrzejem Jaworskim znamy się od lat. Mamy wspólne poglądy nie tylko na sprawy samorządowe. Nas połączyła jedna idea - idea zmiany. Podobnie jak Andrzej i pozostali kontrkandydaci występowaliśmy pod jednym hasłem, z jedną ideą - że Gdańsk wymaga zmiany, gdańska demokracja wymaga odświeżenia. Dziękuję Andrzej, że rozumiesz w jakiś sposób i moją ideę, mój program. Połączyliśmy się, aby w Gdańsku w niedzielę 30 listopada nastąpiła zmiana. Taki jest cel naszego porozumienia, naszej koalicji. Chcemy państwu dać jednoznaczny przekaz - gdańska demokracja wymaga odświeżenia.


alt- Mamy nadzieję, że pozostali kontrkandydaci Pawła Adamowicza, a przede wszystkim ci mieszkańcy, którzy na nich głosowali, zechcą przystąpić do tego paktu, aby 30 listopada, w Andrzejki, nastąpiła zmiana, żeby Gdańsk zagłosował na Andrzeja - powiedział Andrzej Jaworski.


Nie padła deklaracja czy współpraca Andrzeja Jaworskiego i Waldemara Bartelika zostanie w jakiś sposób sformalizowana. - Jesteśmy przekonani, że razem jesteśmy w stanie zmienić nasze miasto - wyznał Andrzej Jaworski. - Od początku mówiłem, że nie jestem osobą, która na wszystkim się zna tak jak Paweł Adamowicz, który nie musi nikogo słuchać. Zawsze cenię sobie rozmowy i współpracę z fachowcami. Trudno w Gdańsku znaleźć osoby o podobnym doświadczeniu w wielu dziedzinach i sportowych,. a przede wszystkim gospodarczych, jak Waldemar.


altMieszkańcy Oruni wyliczali jakie są problemy ich dzielnicy i pytali w jaki sposób Andrzej Jaworski po ewentualnej wygranej by je rozwiązał. Kandydat PiS nie składał żadnych obietnic, ale przyznał, że rozwiązany musi zostać problem przejazdu kolejowego na Oruni. Andrzej Jaworski zapowiedział, że jeśli wygra to audytowi poddane zostanie całe miasto, a nie tylko spółki miejskie. Inwestycje miejskie będą realizowane według przydatności dla mieszkańców, a nie wielkości i dotacji z Unii Europejskiej. Jako przykład inwestycji, które mogły poczekać podał ECS, Teatr Szekspirowski. 


alt- Jedna z uczestniczek spotkania chciała wiedzieć czy Andrzej Jaworski ma szansę na wygraną. - To zależy od państwa - zauważyłem Piotr Czauderna, znany trójmiejski chirurg, który pojawił się na spotkaniu. - Idźcie państwo na wybory i głosujcie. Namawiajcie znajomych żeby głosowali. Jeśli państwo będą głosowali to jest szansa na zwycięstwo.


- Jeszcze jako zawodnik wielokrotnie grałem w meczach, w których byliśmy skazywani na porażkę, a wychodziliśmy z nich zwycięsko, więc wszystko jest możliwe - dodał Waldemar Bartelik.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież