Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje... Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich » Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich - tak wynika z pierwszych sondażowych wynikó... Zmiana kadr na lotnisku - rada bez Zarębskiego i... » Poważne zmiany w radzie nadzorczej gdańskiego lotniska. W jej składzie nie ma już dotychczasowych pr...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
niedziela, 28 czerwca 2020 16:17
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
Po raz kolejny w tym sezonie Lechia musiała gonić wynik. Od początk ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Jaworski i Bartelik zawiązali pakt dla Gdańska

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
niedziela, 23 listopada 2014 14:17

Andrzej Jaworski, kandydat na Prezydenta Gdańska, spotkał się z mieszkańcami Oruni. Towarzyszył mu Waldemar Bartelik, który w drugiej turze wyborów wspiera kandydata PiS. - Na to spotkanie zaprosiliśmy również Pawła Adamowicza - powiedział Andrzej Jaworski. - To było oficjalne zaproszenie przedstawione przez media. Kilka dni temu Paweł  Adamowicz na Oruni zamknął się z garstką swoich współpracowników i różne rzeczy na temat Oruni opowiadał. Rzeczy nie do końca prawdziwe, nieprawdziwe, a przy okazji oberwało się jego kontrkandydatom. Chcieliśmy pokazać, że nie boimy się spotkań z mieszkańcami, nie boimy się rozmawiać na poważne tematy, także w tych dzielnicach, które są najbardziej zaniedbane, o których władza zapomniała. Przede wszystkim chciałem podziękować za to, że w dniu dzisiejszym wśród mieszkańców Oruni jest Waldemar Bartelik. Znany siatkarz, ale także znany menadżer. Osoba o niezwykłych cechach jeśli chodzi o zdolności zarządzania, zdolności menadżerskie. W trakcie kampanii wyborczej razem poruszaliśmy wszystkie najważniejsze tematy dla gdańszczan dotyczące tematów ogólnych i dzielnicowych, wskazywaliśmy, że nasze programy w wielu momentach są ze sobą zbieżne, że są to programy, które służą mieszkańcom, że to co przedstawia Obywatelski Komitet Waldemara Bartelika pokrywa się z tym co przedstawialiśmy w 21 postulatach. Jestem przekonany, że możemy dziś rozpocząć nowy etap w budowaniu nowego Gdańska, który będzie przyjazny mieszkańcom, mieszkańcom wszystkich dzielnic. Tym zaniedbanym, jak Orunia, ale także tym nowym dzielnicom, które nie mają dróg dojazdowych, nie mają oświetlenia, a na dodatek ich mieszkańcy żyją w olbrzymim smrodzie. Mam nadzieję, że to spotkanie to taki pierwszy moment kiedy budujemy pakt dla Gdańska, pakt dla zmiany tego co jest złe i budowania dla mieszkańców tego co jest dobre. 


alt- Dziękuję Andrzeju za słowa, które zaspakajają próżność każdego mężczyzny - przyznał Waldemar Bartelik. - Chciałem przy okazji serdecznie podziękować moim wyborcom. Bez mała dziesięć tysięcy mieszkańców, którzy podobnie głosowali na mnie wierząc, że nastąpi po 16 latach panowania jednej formacji partyjnej, zmiana. Z Andrzejem Jaworskim znamy się od lat. Mamy wspólne poglądy nie tylko na sprawy samorządowe. Nas połączyła jedna idea - idea zmiany. Podobnie jak Andrzej i pozostali kontrkandydaci występowaliśmy pod jednym hasłem, z jedną ideą - że Gdańsk wymaga zmiany, gdańska demokracja wymaga odświeżenia. Dziękuję Andrzej, że rozumiesz w jakiś sposób i moją ideę, mój program. Połączyliśmy się, aby w Gdańsku w niedzielę 30 listopada nastąpiła zmiana. Taki jest cel naszego porozumienia, naszej koalicji. Chcemy państwu dać jednoznaczny przekaz - gdańska demokracja wymaga odświeżenia.


alt- Mamy nadzieję, że pozostali kontrkandydaci Pawła Adamowicza, a przede wszystkim ci mieszkańcy, którzy na nich głosowali, zechcą przystąpić do tego paktu, aby 30 listopada, w Andrzejki, nastąpiła zmiana, żeby Gdańsk zagłosował na Andrzeja - powiedział Andrzej Jaworski.


Nie padła deklaracja czy współpraca Andrzeja Jaworskiego i Waldemara Bartelika zostanie w jakiś sposób sformalizowana. - Jesteśmy przekonani, że razem jesteśmy w stanie zmienić nasze miasto - wyznał Andrzej Jaworski. - Od początku mówiłem, że nie jestem osobą, która na wszystkim się zna tak jak Paweł Adamowicz, który nie musi nikogo słuchać. Zawsze cenię sobie rozmowy i współpracę z fachowcami. Trudno w Gdańsku znaleźć osoby o podobnym doświadczeniu w wielu dziedzinach i sportowych,. a przede wszystkim gospodarczych, jak Waldemar.


altMieszkańcy Oruni wyliczali jakie są problemy ich dzielnicy i pytali w jaki sposób Andrzej Jaworski po ewentualnej wygranej by je rozwiązał. Kandydat PiS nie składał żadnych obietnic, ale przyznał, że rozwiązany musi zostać problem przejazdu kolejowego na Oruni. Andrzej Jaworski zapowiedział, że jeśli wygra to audytowi poddane zostanie całe miasto, a nie tylko spółki miejskie. Inwestycje miejskie będą realizowane według przydatności dla mieszkańców, a nie wielkości i dotacji z Unii Europejskiej. Jako przykład inwestycji, które mogły poczekać podał ECS, Teatr Szekspirowski. 


alt- Jedna z uczestniczek spotkania chciała wiedzieć czy Andrzej Jaworski ma szansę na wygraną. - To zależy od państwa - zauważyłem Piotr Czauderna, znany trójmiejski chirurg, który pojawił się na spotkaniu. - Idźcie państwo na wybory i głosujcie. Namawiajcie znajomych żeby głosowali. Jeśli państwo będą głosowali to jest szansa na zwycięstwo.


- Jeszcze jako zawodnik wielokrotnie grałem w meczach, w których byliśmy skazywani na porażkę, a wychodziliśmy z nich zwycięsko, więc wszystko jest możliwe - dodał Waldemar Bartelik.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież