Krzyż dziękczynny FMW na Ołtarzu Ojczyzny » Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś... Piotr Duda: W walce o wolność, godność, Boga i rodzinę na brać górnicz... » Z Piotrem Dudą, przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S. Górski- „Wyjeż... Jacek Zdrojewski: Wytarte kolana Czarzastego » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Nagroda dla widowiska Poland: First to Fight » Multimedialne widowisko plenerowe POLAND: FIRST TO FIGHT, będące koprodukcją Muzeum II Wojny Światow... Koncert według twórczości Jacka Kaczmarskiego "Świadectwo" w Gdyni » W Gdyni 13 grudnia br. w kościele oo. franciszkanów przy ul. Ujejskiego, odbędzie się koncert wg. Ja... Refleksje o ludziach ogromnej wiary, pięknych życiorysach » 70 osób reprezentujących różne środowiska i odmienne światopoglądy wzięło udział w 15 debatach panel... Daniel Obajtek: Naturalny wybór - przyszłość Polski » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen rozmawia Marek Formela- Panie Prezesie, po co Wam Energa?Da... Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz » Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwudniowa wycieczka prezydent Gdańska... Tablice z 21 postulatami MKS mają swoje miejsce w Sali BHP nie w ECS » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uznaje za niedopuszczalne blokowanie przez Europejskie Centrum So... Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO » Pomorscy politycy PO - Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek wojewód...
Reklama
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
środa, 11 grudnia 2019 21:33
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwu ...
Jedna bramka dała Lotos PKH wygraną nad GKS Katowice
sobota, 14 grudnia 2019 11:40
Jedna bramka dała Lotos PKH wygraną nad GKS Katowice
Spotkania Lotosu PKH z GKS Katowice w sezonie 2019/2020 są bardzo za ...
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:52
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon będą grać z logiem Energi na ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 09 grudnia 2019 16:08
Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
Ostatnie tygodnie roku już tradycyjnie przynoszą wzmożony ruch w ga ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Jaworski i Bartelik zawiązali pakt dla Gdańska

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
niedziela, 23 listopada 2014 14:17

Andrzej Jaworski, kandydat na Prezydenta Gdańska, spotkał się z mieszkańcami Oruni. Towarzyszył mu Waldemar Bartelik, który w drugiej turze wyborów wspiera kandydata PiS. - Na to spotkanie zaprosiliśmy również Pawła Adamowicza - powiedział Andrzej Jaworski. - To było oficjalne zaproszenie przedstawione przez media. Kilka dni temu Paweł  Adamowicz na Oruni zamknął się z garstką swoich współpracowników i różne rzeczy na temat Oruni opowiadał. Rzeczy nie do końca prawdziwe, nieprawdziwe, a przy okazji oberwało się jego kontrkandydatom. Chcieliśmy pokazać, że nie boimy się spotkań z mieszkańcami, nie boimy się rozmawiać na poważne tematy, także w tych dzielnicach, które są najbardziej zaniedbane, o których władza zapomniała. Przede wszystkim chciałem podziękować za to, że w dniu dzisiejszym wśród mieszkańców Oruni jest Waldemar Bartelik. Znany siatkarz, ale także znany menadżer. Osoba o niezwykłych cechach jeśli chodzi o zdolności zarządzania, zdolności menadżerskie. W trakcie kampanii wyborczej razem poruszaliśmy wszystkie najważniejsze tematy dla gdańszczan dotyczące tematów ogólnych i dzielnicowych, wskazywaliśmy, że nasze programy w wielu momentach są ze sobą zbieżne, że są to programy, które służą mieszkańcom, że to co przedstawia Obywatelski Komitet Waldemara Bartelika pokrywa się z tym co przedstawialiśmy w 21 postulatach. Jestem przekonany, że możemy dziś rozpocząć nowy etap w budowaniu nowego Gdańska, który będzie przyjazny mieszkańcom, mieszkańcom wszystkich dzielnic. Tym zaniedbanym, jak Orunia, ale także tym nowym dzielnicom, które nie mają dróg dojazdowych, nie mają oświetlenia, a na dodatek ich mieszkańcy żyją w olbrzymim smrodzie. Mam nadzieję, że to spotkanie to taki pierwszy moment kiedy budujemy pakt dla Gdańska, pakt dla zmiany tego co jest złe i budowania dla mieszkańców tego co jest dobre. 


alt- Dziękuję Andrzeju za słowa, które zaspakajają próżność każdego mężczyzny - przyznał Waldemar Bartelik. - Chciałem przy okazji serdecznie podziękować moim wyborcom. Bez mała dziesięć tysięcy mieszkańców, którzy podobnie głosowali na mnie wierząc, że nastąpi po 16 latach panowania jednej formacji partyjnej, zmiana. Z Andrzejem Jaworskim znamy się od lat. Mamy wspólne poglądy nie tylko na sprawy samorządowe. Nas połączyła jedna idea - idea zmiany. Podobnie jak Andrzej i pozostali kontrkandydaci występowaliśmy pod jednym hasłem, z jedną ideą - że Gdańsk wymaga zmiany, gdańska demokracja wymaga odświeżenia. Dziękuję Andrzej, że rozumiesz w jakiś sposób i moją ideę, mój program. Połączyliśmy się, aby w Gdańsku w niedzielę 30 listopada nastąpiła zmiana. Taki jest cel naszego porozumienia, naszej koalicji. Chcemy państwu dać jednoznaczny przekaz - gdańska demokracja wymaga odświeżenia.


alt- Mamy nadzieję, że pozostali kontrkandydaci Pawła Adamowicza, a przede wszystkim ci mieszkańcy, którzy na nich głosowali, zechcą przystąpić do tego paktu, aby 30 listopada, w Andrzejki, nastąpiła zmiana, żeby Gdańsk zagłosował na Andrzeja - powiedział Andrzej Jaworski.


Nie padła deklaracja czy współpraca Andrzeja Jaworskiego i Waldemara Bartelika zostanie w jakiś sposób sformalizowana. - Jesteśmy przekonani, że razem jesteśmy w stanie zmienić nasze miasto - wyznał Andrzej Jaworski. - Od początku mówiłem, że nie jestem osobą, która na wszystkim się zna tak jak Paweł Adamowicz, który nie musi nikogo słuchać. Zawsze cenię sobie rozmowy i współpracę z fachowcami. Trudno w Gdańsku znaleźć osoby o podobnym doświadczeniu w wielu dziedzinach i sportowych,. a przede wszystkim gospodarczych, jak Waldemar.


altMieszkańcy Oruni wyliczali jakie są problemy ich dzielnicy i pytali w jaki sposób Andrzej Jaworski po ewentualnej wygranej by je rozwiązał. Kandydat PiS nie składał żadnych obietnic, ale przyznał, że rozwiązany musi zostać problem przejazdu kolejowego na Oruni. Andrzej Jaworski zapowiedział, że jeśli wygra to audytowi poddane zostanie całe miasto, a nie tylko spółki miejskie. Inwestycje miejskie będą realizowane według przydatności dla mieszkańców, a nie wielkości i dotacji z Unii Europejskiej. Jako przykład inwestycji, które mogły poczekać podał ECS, Teatr Szekspirowski. 


alt- Jedna z uczestniczek spotkania chciała wiedzieć czy Andrzej Jaworski ma szansę na wygraną. - To zależy od państwa - zauważyłem Piotr Czauderna, znany trójmiejski chirurg, który pojawił się na spotkaniu. - Idźcie państwo na wybory i głosujcie. Namawiajcie znajomych żeby głosowali. Jeśli państwo będą głosowali to jest szansa na zwycięstwo.


- Jeszcze jako zawodnik wielokrotnie grałem w meczach, w których byliśmy skazywani na porażkę, a wychodziliśmy z nich zwycięsko, więc wszystko jest możliwe - dodał Waldemar Bartelik.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież