Konkursy online Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej » Wielkim wyzwaniem dla dzieci i młodzieży jest zamknięcie szkół i przedszkoli na czas zagrożenia epid... Sport na antenie TVP Gdańsk » TVP Gdańsk zaprasza do oglądania programów sportowych. „Cały ten Sport” – program z udziałem najwięk... ERGO Hestia uzbraja ratowników medycznych. Milion złotych na najważnie... » Ratownicy medyczni są dziś na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Narażają zdrowie i życie... Kogo zaraził marszałek - dekontaminacja w urzędzie » Zarażony koronawirusem Marszałek Struk trafił na kwarantannę do Instytutu Medycyny Morskiej UCK w Gd... Nie żyje Krzysztof Penderecki » Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, światowy autorytet w dziedzinie muzyki klasycznej Krzysz... Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem » Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zarażonych koronawirusem. Wśród 36 os... 2 mln zł na paliwo dla szpitali zakaźnych w całej Polsce od LOTOSU » Koncern z Gdańska uruchamia kolejną akcję wsparcia instytucji zmagających się z pandemią koronawirus... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » Fundacja Energa przeznaczyła blisko milion złotych na wsparcie szpitala specjalistycznego w Wejherow... myGdansk.pl apeluje do Dulkiewicz: uwolnić parkingi, obniżyć opłaty » Stowarzyszenie myGdańsk.pl wystosowało do władz Miasta Gdańska apel, w którym wzywa gdański samorząd... Zmarł Maciej Kosycarz » Nie żyje Maciej Kosycarz, miłośnik Gdańska, świetny fotoreporter. Chorował na raka. Wyszedł z chorob...
Reklama
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
sobota, 28 marca 2020 21:43
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zara ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kibice prezydenta zarobili miliony - pilnują pracy

Ocena użytkowników: / 30
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 listopada 2014 20:58

Wiceprezydenci Bielawski i Bojanowski zarobili dzięki obecności na dworze Pawła Adamowicza (PO) po dwa miliony złotych z okładem. Otoczenie urzędującego prezydenta Gdańska rozpaczliwie broni stanu posiadania.


Paweł Adamowicz, kandydat w wyborach na prezydenta Gdańska nigdy nie kroczy w kampanii sam. W publicznych debatach towarzyszy mu grupa oddanych zwolenników. Ta lojalność ma swoją wymierną cenę. Urzędujący prezydent ma bowiem moc dzielenia synekur.


Nic zatem dziwnego, że np. podczas przedwyborczej debaty w redakcji "Dziennika Bałtyckiego" pierwszy rząd wśród publiczności zajęli Danuta Janczarek, od lat sekretarzująca w mieście, skarbniczka Teresa Blacharska oraz wiceprezydenci Andrzej Bojanowski i Wiesław Bielawski, a tuż za nimi usadowili się inni członkowie zarządu miasta Ewa Kamińska i Maciej Lisicki.  


alt

Wiesław Bielawski


Andrzej Bojanowski, zasiadający w radach nadzorczych MTG oraz spółki BIEG 2012 zarobił w zeszłym roku z tego tytułu ponad 110 tys. zł.
Natomiast Wiesław Bielawski (rady nadzorcze TBS „Motława” oraz Gdańskie Inwestycje Komunalne) osiągnął dochód prawie 115 tys. zł.
Skarbnik Teresa Blacharska, również może pochwalić się całkiem niezłą sumą, która zasiliła jej konto za zasiadanie w radach nadzorczych ZKM i BIEG 2012 – około 105 tys. zł.


Blado w zestawieniu gdańskich urzędników samorządowych z otoczenia Pawła Adamowicza wygląda sekretarz miasta, Danuta Janczarek, która w Zakładzie Utylizacyjnym zarobiła „tylko” niecałe 44 tys. zł.


alt

Teresa Blacharska


Kiedy spojrzymy na kwoty, które gdańscy decydenci zgromadzili przez kilka lata z tytułu zasiadania w tychże radach, to już można pozazdrościć. Wiceprezydent od polityki przestrzennej Bielawski od 2006  roku uzupełnił swój majątek o kwotę w wysokości 645 768,43 zł. Bojanowski, skarbnik, a od 2009 r. wiceprezydent miasta, od 2009 roku dorobił do pensji 606 134,03 zł. Urzędniczka Blacharska - również od 2009 roku - 382 067,80 zł, zaś sekretarz Janczarek od 2006 roku 321 112,52 zł.


Trzeba pamiętać, że mówimy o spółkach komunalnych, nie zaś gaży za zasiadanie w radach nadzorczych prywatnych i najczęściej zagranicznych banków.


alt

Andrzej Bojanowski


Do tego jeszcze dochodzi niemała pensja. Każdy z tych urzędników przez dwie kadencje zdołał zarobić z tytułu pracy w urzędzie miasta po około 1 mln 460 tys. złotych, na które złożyli się gdańszczanie.


Nie dziwią więc tak ostre reakcje na ostatniej, przed pierwszą turą wyborów, debacie prezydenckiej Radia Gdańska i Dziennika Bałtyckiego, kiedy to np. Andrzej Bojanowski pieklił się, kiedy wytykano horrendalne koszty organizacji Euro2012. Zresztą wszyscy inni z otoczenia Pawła Adamowicza zachowywali się jakby im ktoś nadepnął na odcisk, kiedy poruszano niewygodny temat – jak choćby wątpliwa modernizacja wysypiska na Szadółkach.


alt
- To było zachowania karczemne, ale jest to grupa ludzi, która desperacko walczy o miliony złotych na własnych kontach, przekraczając granice dopuszczalne w publicznej debacie. W ich wydaniu nie jest to polemika motywowana dobrem publicznym, tylko prywatą własnego portfela. Żałosnych sojuszników ma Paweł Adamowicz – stwierdził Marek Formela, członek władz krajowych SLD.


Jest więc o co walczyć o co zabiegać. Tym bardziej, że majątek swój pomnażali oni także za pomocą gratyfikacji za pracę w gdańskim magistracie.
goch, ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież