Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
wtorek, 02 marca 2021 20:17
Kanonada w Niepołomicach - Arka w półfinale Pucharu Polski
W pięknym stylu piłkarze Arki Gdynia awansowali do półfinału
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kibice prezydenta zarobili miliony - pilnują pracy

Ocena użytkowników: / 30
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 listopada 2014 20:58

Wiceprezydenci Bielawski i Bojanowski zarobili dzięki obecności na dworze Pawła Adamowicza (PO) po dwa miliony złotych z okładem. Otoczenie urzędującego prezydenta Gdańska rozpaczliwie broni stanu posiadania.


Paweł Adamowicz, kandydat w wyborach na prezydenta Gdańska nigdy nie kroczy w kampanii sam. W publicznych debatach towarzyszy mu grupa oddanych zwolenników. Ta lojalność ma swoją wymierną cenę. Urzędujący prezydent ma bowiem moc dzielenia synekur.


Nic zatem dziwnego, że np. podczas przedwyborczej debaty w redakcji "Dziennika Bałtyckiego" pierwszy rząd wśród publiczności zajęli Danuta Janczarek, od lat sekretarzująca w mieście, skarbniczka Teresa Blacharska oraz wiceprezydenci Andrzej Bojanowski i Wiesław Bielawski, a tuż za nimi usadowili się inni członkowie zarządu miasta Ewa Kamińska i Maciej Lisicki.  


alt

Wiesław Bielawski


Andrzej Bojanowski, zasiadający w radach nadzorczych MTG oraz spółki BIEG 2012 zarobił w zeszłym roku z tego tytułu ponad 110 tys. zł.
Natomiast Wiesław Bielawski (rady nadzorcze TBS „Motława” oraz Gdańskie Inwestycje Komunalne) osiągnął dochód prawie 115 tys. zł.
Skarbnik Teresa Blacharska, również może pochwalić się całkiem niezłą sumą, która zasiliła jej konto za zasiadanie w radach nadzorczych ZKM i BIEG 2012 – około 105 tys. zł.


Blado w zestawieniu gdańskich urzędników samorządowych z otoczenia Pawła Adamowicza wygląda sekretarz miasta, Danuta Janczarek, która w Zakładzie Utylizacyjnym zarobiła „tylko” niecałe 44 tys. zł.


alt

Teresa Blacharska


Kiedy spojrzymy na kwoty, które gdańscy decydenci zgromadzili przez kilka lata z tytułu zasiadania w tychże radach, to już można pozazdrościć. Wiceprezydent od polityki przestrzennej Bielawski od 2006  roku uzupełnił swój majątek o kwotę w wysokości 645 768,43 zł. Bojanowski, skarbnik, a od 2009 r. wiceprezydent miasta, od 2009 roku dorobił do pensji 606 134,03 zł. Urzędniczka Blacharska - również od 2009 roku - 382 067,80 zł, zaś sekretarz Janczarek od 2006 roku 321 112,52 zł.


Trzeba pamiętać, że mówimy o spółkach komunalnych, nie zaś gaży za zasiadanie w radach nadzorczych prywatnych i najczęściej zagranicznych banków.


alt

Andrzej Bojanowski


Do tego jeszcze dochodzi niemała pensja. Każdy z tych urzędników przez dwie kadencje zdołał zarobić z tytułu pracy w urzędzie miasta po około 1 mln 460 tys. złotych, na które złożyli się gdańszczanie.


Nie dziwią więc tak ostre reakcje na ostatniej, przed pierwszą turą wyborów, debacie prezydenckiej Radia Gdańska i Dziennika Bałtyckiego, kiedy to np. Andrzej Bojanowski pieklił się, kiedy wytykano horrendalne koszty organizacji Euro2012. Zresztą wszyscy inni z otoczenia Pawła Adamowicza zachowywali się jakby im ktoś nadepnął na odcisk, kiedy poruszano niewygodny temat – jak choćby wątpliwa modernizacja wysypiska na Szadółkach.


alt
- To było zachowania karczemne, ale jest to grupa ludzi, która desperacko walczy o miliony złotych na własnych kontach, przekraczając granice dopuszczalne w publicznej debacie. W ich wydaniu nie jest to polemika motywowana dobrem publicznym, tylko prywatą własnego portfela. Żałosnych sojuszników ma Paweł Adamowicz – stwierdził Marek Formela, członek władz krajowych SLD.


Jest więc o co walczyć o co zabiegać. Tym bardziej, że majątek swój pomnażali oni także za pomocą gratyfikacji za pracę w gdańskim magistracie.
goch, ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież