Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó... „Solidarność”: Prezydent Gdańska akceptuje akty wandalizmu » Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” skierowało do Aleksandry Dulkiewicz, prezyde...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kibice prezydenta zarobili miliony - pilnują pracy

Ocena użytkowników: / 30
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 listopada 2014 20:58

Wiceprezydenci Bielawski i Bojanowski zarobili dzięki obecności na dworze Pawła Adamowicza (PO) po dwa miliony złotych z okładem. Otoczenie urzędującego prezydenta Gdańska rozpaczliwie broni stanu posiadania.


Paweł Adamowicz, kandydat w wyborach na prezydenta Gdańska nigdy nie kroczy w kampanii sam. W publicznych debatach towarzyszy mu grupa oddanych zwolenników. Ta lojalność ma swoją wymierną cenę. Urzędujący prezydent ma bowiem moc dzielenia synekur.


Nic zatem dziwnego, że np. podczas przedwyborczej debaty w redakcji "Dziennika Bałtyckiego" pierwszy rząd wśród publiczności zajęli Danuta Janczarek, od lat sekretarzująca w mieście, skarbniczka Teresa Blacharska oraz wiceprezydenci Andrzej Bojanowski i Wiesław Bielawski, a tuż za nimi usadowili się inni członkowie zarządu miasta Ewa Kamińska i Maciej Lisicki.  


alt

Wiesław Bielawski


Andrzej Bojanowski, zasiadający w radach nadzorczych MTG oraz spółki BIEG 2012 zarobił w zeszłym roku z tego tytułu ponad 110 tys. zł.
Natomiast Wiesław Bielawski (rady nadzorcze TBS „Motława” oraz Gdańskie Inwestycje Komunalne) osiągnął dochód prawie 115 tys. zł.
Skarbnik Teresa Blacharska, również może pochwalić się całkiem niezłą sumą, która zasiliła jej konto za zasiadanie w radach nadzorczych ZKM i BIEG 2012 – około 105 tys. zł.


Blado w zestawieniu gdańskich urzędników samorządowych z otoczenia Pawła Adamowicza wygląda sekretarz miasta, Danuta Janczarek, która w Zakładzie Utylizacyjnym zarobiła „tylko” niecałe 44 tys. zł.


alt

Teresa Blacharska


Kiedy spojrzymy na kwoty, które gdańscy decydenci zgromadzili przez kilka lata z tytułu zasiadania w tychże radach, to już można pozazdrościć. Wiceprezydent od polityki przestrzennej Bielawski od 2006  roku uzupełnił swój majątek o kwotę w wysokości 645 768,43 zł. Bojanowski, skarbnik, a od 2009 r. wiceprezydent miasta, od 2009 roku dorobił do pensji 606 134,03 zł. Urzędniczka Blacharska - również od 2009 roku - 382 067,80 zł, zaś sekretarz Janczarek od 2006 roku 321 112,52 zł.


Trzeba pamiętać, że mówimy o spółkach komunalnych, nie zaś gaży za zasiadanie w radach nadzorczych prywatnych i najczęściej zagranicznych banków.


alt

Andrzej Bojanowski


Do tego jeszcze dochodzi niemała pensja. Każdy z tych urzędników przez dwie kadencje zdołał zarobić z tytułu pracy w urzędzie miasta po około 1 mln 460 tys. złotych, na które złożyli się gdańszczanie.


Nie dziwią więc tak ostre reakcje na ostatniej, przed pierwszą turą wyborów, debacie prezydenckiej Radia Gdańska i Dziennika Bałtyckiego, kiedy to np. Andrzej Bojanowski pieklił się, kiedy wytykano horrendalne koszty organizacji Euro2012. Zresztą wszyscy inni z otoczenia Pawła Adamowicza zachowywali się jakby im ktoś nadepnął na odcisk, kiedy poruszano niewygodny temat – jak choćby wątpliwa modernizacja wysypiska na Szadółkach.


alt
- To było zachowania karczemne, ale jest to grupa ludzi, która desperacko walczy o miliony złotych na własnych kontach, przekraczając granice dopuszczalne w publicznej debacie. W ich wydaniu nie jest to polemika motywowana dobrem publicznym, tylko prywatą własnego portfela. Żałosnych sojuszników ma Paweł Adamowicz – stwierdził Marek Formela, członek władz krajowych SLD.


Jest więc o co walczyć o co zabiegać. Tym bardziej, że majątek swój pomnażali oni także za pomocą gratyfikacji za pracę w gdańskim magistracie.
goch, ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież