Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz » Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwudniowa wycieczka prezydent Gdańska... Tablice z 21 postulatami MKS mają swoje miejsce w Sali BHP nie w ECS » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uznaje za niedopuszczalne blokowanie przez Europejskie Centrum So... Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO » Pomorscy politycy PO - Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek wojewód... Foto "Kwiatki": Temida na haku » Ostatni sprawiedliwy Charytatywny wernisaż „Moda kontra rak” » Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką oraz projektantka Adrianna Złoch zapraszają na charyta... W 35. rocznicę powstania FMW » W ramach obchodów 35 rocznicy powstania Federacji Młodzieży Walczącej działacze federacji 13 grudnia... Pięściarze amatorzy walczyli w szczytnym celu » Na ringu klubu bokserskiego Ring3city odbyła się gala White Collar Boxing Night XIX. W sześciu walka... "Wasze Historie Po Oruńsku": piłka nożna i zapasy » W piątek, 6 grudnia, w Stacji Orunia odbyła się premiera piątego numeru gazetki "Wasze Historie Po O... Szósty przejazd tramwaju „Zrób prezent - podziel się sobą” » 6 grudnia po raz szósty po Gdańsku jeździł specjalny tramwaj w ramach akcji „Zrób prezent - podziel ... Radni PiS pytają o udostępnienie Teatru Szekspirowskiego na konwencję ... » Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska, złożyli ...
Reklama
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
środa, 11 grudnia 2019 21:33
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwu ...
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
niedziela, 08 grudnia 2019 23:04
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
Duży opór stawili ZAKS-ie siatkarze Trefl. Gdańszczanie w trzech pi ...
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:52
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon będą grać z logiem Energi na ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 02 grudnia 2019 13:05
Gdańsk przez pryzmat
Zdecydowana postawa nieformalnej grupy artystów pracującej przy twor ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kandydaci na prezydenta komentują wyniki wyborów samorządowych

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 21 listopada 2014 18:07

Sukces? Porażka? Co dalej? Te pytania zadaliśmy kandydatom na prezydenta Gdańska. Co mają do powiedzenia po wyborach samorządowych?Jarosław Szczukowski (SLD): Wybory w Gdańsku udowodniły sens debaty o przyszłości miasta i zadaniach dla władz samorządowych. W swoim programie „Solidarnie dla Gdańska” zwracałem uwagę na kwestie jakości życia, demokracji lokalnej i zarządzania rozwojem. Dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na ten program, na kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Rady Miasta Gdańska i na mnie jako kandydata na prezydenta.
Gdańsk nigdy nie był dla lewicy miejscem odnoszenia łatwych sukcesów. Tym razem nałożyły się na to istotnie gorsze niż przed czterema laty wyniki partii w kraju i województwie pomorskim oraz obecność kilku konkurujących ze sobą list i kandydatów odwołujących się do zbliżonych wartości. Wybory udowodniły potencjał sił lewicowych, prospołecznych, obywatelskich, a sam Sojusz Lewicy Demokratycznej potwierdził, że jest partią, której nie wolno lekceważyć, także w kontekście drugiej tury wyborów prezydenckich.
16 listopada był tylko etapem walki o poprawę jakości życia gdańszczan i czystość działania władzy publicznej w mieście. To zadanie będę realizować przez kolejne miesiące i lata we współpracy z organizacjami społecznymi, monitorując pracę prezydenta i inicjując obywatelskie projekty uchwał.

Andrzej Jaworski (PiS): To wielki sukces jeśli mówimy o Gdańsku. Jeśli Platforma Obywatelska nie była w stanie w swoim mateczniku uzyskać prezydenta w pierwszej turze, to znak, że mieszkańcy chcą zmian. Po raz pierwszy od dwunastu lat mamy drugą turę. Wtedy, w 2002 roku, Adamowicz szczęśliwie wygrał z Markiem Formelą z SLD.
Mam nadzieję, że Paweł Adamowicz przegra, bo te szesnaście lat to okres stracony dla Gdańska. Głównie jeśli patrzymy na finanse. Prezydent zadłużył siebie i miasto. Jego wydatki to jego sprawa, ale nie może być tak, że cierpi przez to miasto.
W skali Gdańska i kraju w ogóle PiS uzyskał bardzo dobry wynik. To dla nas duży sukces. Pokazaliśmy, że potrafimy prowadzić kampanię w trudnych miejscach, na ulicach – bezpośrednio wśród mieszkańców, czego unikał Adamowicz.

Waldemar Bartelik (KW Masz Wybór): Biorąc pod uwagę uwarunkowania wyborów – krótki okres projektu, budżet, rozpoznawalność – w porównaniu do partii politycznych, uznaję swój wynik za bardzo satysfakcjonujący. A teraz przywracam naruszony spokój mojej rodziny.


Ewa Lieder (Gdańsk Obywatelski): Mój wynik jest zdecydowanie sukcesem. W wyborach do rady miasta Gdańsk Obywatelski przekroczył próg wyborczy, ponad 8% głosów i zajął trzecią pozycję w każdym z okręgów. Ten wynik zawdzięczamy rosnącej grupie mieszkańców Gdańska wspierających aktywność obywatelską i oczekujących w zmian w mieście. Żałuję oczywiście, że na razie nie dostaniemy mandatów radnych, ale wszystko przed nami. A Gdańsk Obywatelski rośnie w siłę. Przez najbliższą kadencję będziemy przyglądać się pilnie działaniom rady i prezydenta. A jest wiele spraw do przypilnowania: pas nadmorski, bezpieczne przejście przez tory na Orunii, zaniedbane zabytki we wszystkich starych dzielnicach, mieszkania, lokale komunalne i wiele innych.

goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież