Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kandydaci na prezydenta komentują wyniki wyborów samorządowych

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 21 listopada 2014 18:07

Sukces? Porażka? Co dalej? Te pytania zadaliśmy kandydatom na prezydenta Gdańska. Co mają do powiedzenia po wyborach samorządowych?Jarosław Szczukowski (SLD): Wybory w Gdańsku udowodniły sens debaty o przyszłości miasta i zadaniach dla władz samorządowych. W swoim programie „Solidarnie dla Gdańska” zwracałem uwagę na kwestie jakości życia, demokracji lokalnej i zarządzania rozwojem. Dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na ten program, na kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Rady Miasta Gdańska i na mnie jako kandydata na prezydenta.
Gdańsk nigdy nie był dla lewicy miejscem odnoszenia łatwych sukcesów. Tym razem nałożyły się na to istotnie gorsze niż przed czterema laty wyniki partii w kraju i województwie pomorskim oraz obecność kilku konkurujących ze sobą list i kandydatów odwołujących się do zbliżonych wartości. Wybory udowodniły potencjał sił lewicowych, prospołecznych, obywatelskich, a sam Sojusz Lewicy Demokratycznej potwierdził, że jest partią, której nie wolno lekceważyć, także w kontekście drugiej tury wyborów prezydenckich.
16 listopada był tylko etapem walki o poprawę jakości życia gdańszczan i czystość działania władzy publicznej w mieście. To zadanie będę realizować przez kolejne miesiące i lata we współpracy z organizacjami społecznymi, monitorując pracę prezydenta i inicjując obywatelskie projekty uchwał.

Andrzej Jaworski (PiS): To wielki sukces jeśli mówimy o Gdańsku. Jeśli Platforma Obywatelska nie była w stanie w swoim mateczniku uzyskać prezydenta w pierwszej turze, to znak, że mieszkańcy chcą zmian. Po raz pierwszy od dwunastu lat mamy drugą turę. Wtedy, w 2002 roku, Adamowicz szczęśliwie wygrał z Markiem Formelą z SLD.
Mam nadzieję, że Paweł Adamowicz przegra, bo te szesnaście lat to okres stracony dla Gdańska. Głównie jeśli patrzymy na finanse. Prezydent zadłużył siebie i miasto. Jego wydatki to jego sprawa, ale nie może być tak, że cierpi przez to miasto.
W skali Gdańska i kraju w ogóle PiS uzyskał bardzo dobry wynik. To dla nas duży sukces. Pokazaliśmy, że potrafimy prowadzić kampanię w trudnych miejscach, na ulicach – bezpośrednio wśród mieszkańców, czego unikał Adamowicz.

Waldemar Bartelik (KW Masz Wybór): Biorąc pod uwagę uwarunkowania wyborów – krótki okres projektu, budżet, rozpoznawalność – w porównaniu do partii politycznych, uznaję swój wynik za bardzo satysfakcjonujący. A teraz przywracam naruszony spokój mojej rodziny.


Ewa Lieder (Gdańsk Obywatelski): Mój wynik jest zdecydowanie sukcesem. W wyborach do rady miasta Gdańsk Obywatelski przekroczył próg wyborczy, ponad 8% głosów i zajął trzecią pozycję w każdym z okręgów. Ten wynik zawdzięczamy rosnącej grupie mieszkańców Gdańska wspierających aktywność obywatelską i oczekujących w zmian w mieście. Żałuję oczywiście, że na razie nie dostaniemy mandatów radnych, ale wszystko przed nami. A Gdańsk Obywatelski rośnie w siłę. Przez najbliższą kadencję będziemy przyglądać się pilnie działaniom rady i prezydenta. A jest wiele spraw do przypilnowania: pas nadmorski, bezpieczne przejście przez tory na Orunii, zaniedbane zabytki we wszystkich starych dzielnicach, mieszkania, lokale komunalne i wiele innych.

goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież