Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kandydaci na prezydenta komentują wyniki wyborów samorządowych

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 21 listopada 2014 18:07

Sukces? Porażka? Co dalej? Te pytania zadaliśmy kandydatom na prezydenta Gdańska. Co mają do powiedzenia po wyborach samorządowych?Jarosław Szczukowski (SLD): Wybory w Gdańsku udowodniły sens debaty o przyszłości miasta i zadaniach dla władz samorządowych. W swoim programie „Solidarnie dla Gdańska” zwracałem uwagę na kwestie jakości życia, demokracji lokalnej i zarządzania rozwojem. Dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na ten program, na kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Rady Miasta Gdańska i na mnie jako kandydata na prezydenta.
Gdańsk nigdy nie był dla lewicy miejscem odnoszenia łatwych sukcesów. Tym razem nałożyły się na to istotnie gorsze niż przed czterema laty wyniki partii w kraju i województwie pomorskim oraz obecność kilku konkurujących ze sobą list i kandydatów odwołujących się do zbliżonych wartości. Wybory udowodniły potencjał sił lewicowych, prospołecznych, obywatelskich, a sam Sojusz Lewicy Demokratycznej potwierdził, że jest partią, której nie wolno lekceważyć, także w kontekście drugiej tury wyborów prezydenckich.
16 listopada był tylko etapem walki o poprawę jakości życia gdańszczan i czystość działania władzy publicznej w mieście. To zadanie będę realizować przez kolejne miesiące i lata we współpracy z organizacjami społecznymi, monitorując pracę prezydenta i inicjując obywatelskie projekty uchwał.

Andrzej Jaworski (PiS): To wielki sukces jeśli mówimy o Gdańsku. Jeśli Platforma Obywatelska nie była w stanie w swoim mateczniku uzyskać prezydenta w pierwszej turze, to znak, że mieszkańcy chcą zmian. Po raz pierwszy od dwunastu lat mamy drugą turę. Wtedy, w 2002 roku, Adamowicz szczęśliwie wygrał z Markiem Formelą z SLD.
Mam nadzieję, że Paweł Adamowicz przegra, bo te szesnaście lat to okres stracony dla Gdańska. Głównie jeśli patrzymy na finanse. Prezydent zadłużył siebie i miasto. Jego wydatki to jego sprawa, ale nie może być tak, że cierpi przez to miasto.
W skali Gdańska i kraju w ogóle PiS uzyskał bardzo dobry wynik. To dla nas duży sukces. Pokazaliśmy, że potrafimy prowadzić kampanię w trudnych miejscach, na ulicach – bezpośrednio wśród mieszkańców, czego unikał Adamowicz.

Waldemar Bartelik (KW Masz Wybór): Biorąc pod uwagę uwarunkowania wyborów – krótki okres projektu, budżet, rozpoznawalność – w porównaniu do partii politycznych, uznaję swój wynik za bardzo satysfakcjonujący. A teraz przywracam naruszony spokój mojej rodziny.


Ewa Lieder (Gdańsk Obywatelski): Mój wynik jest zdecydowanie sukcesem. W wyborach do rady miasta Gdańsk Obywatelski przekroczył próg wyborczy, ponad 8% głosów i zajął trzecią pozycję w każdym z okręgów. Ten wynik zawdzięczamy rosnącej grupie mieszkańców Gdańska wspierających aktywność obywatelską i oczekujących w zmian w mieście. Żałuję oczywiście, że na razie nie dostaniemy mandatów radnych, ale wszystko przed nami. A Gdańsk Obywatelski rośnie w siłę. Przez najbliższą kadencję będziemy przyglądać się pilnie działaniom rady i prezydenta. A jest wiele spraw do przypilnowania: pas nadmorski, bezpieczne przejście przez tory na Orunii, zaniedbane zabytki we wszystkich starych dzielnicach, mieszkania, lokale komunalne i wiele innych.

goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież