Jerzy Barzowski: Jak Struk sprawdzi Bonnę? » Z Jerzym Barzowskim, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Spo... Polska Gedania » Rozmowa z paniami Barbarą Janczukowicz i Rosvitą Stern rwie się, temat gorący, pasjonujący, zarazem ... Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał » Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Europejskiej, nie zwalnia Magdalen... Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni...
Reklama
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
środa, 22 stycznia 2020 15:55
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Euro ...
Słaby mecz gdańskich hokeistów
piątek, 24 stycznia 2020 21:34
Słaby mecz gdańskich hokeistów
Po słabym meczu hokeiści LOTOS PKH przegrali w hali Olivia z Comarch ...
Przemeblowanie w Lechii
czwartek, 23 stycznia 2020 19:29
Przemeblowanie w Lechii
Dobry rok 2019 Lechia zakończyła niespodziewanie źle. Bilans dwóch ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kaczyński: Amber Gold, to słynne ciągnięcie samolotu. Przypomnijcie sobie, kto był na czele tych burłaków – obecny prezydent Gdańska

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
wtorek, 25 listopada 2014 14:48

Kampania wyborcza w Gdańsku wchodzi w decydującą fazę. Nim 30 listopada gdańszczanie wrzucą głosy do urn wybierając prezydenta swego miasta jeden z kandydatów Paweł Adamowicz uciekł przed debatą w TVP Info i RMF FM z Andrzejem Jaworskim tłumacząc się „przegrzaniem” swoich sztabowców, którzy jakoby bez konsultacji z nim debatę umówili. Jaworskiego we wtorek wspierał prezes jego partii Jarosław Kaczyński. W Sali BHP Stoczni Gdańskiej lider PiS spotkał się z działaczami partii oraz dziennikarzami.- Amber Gold, to słynne ciągnięcie samolotu – przypomnijcie sobie, kto był na czele tych burłaków – ludzi, którzy ciągnęli barki na Wołdze - obecny prezydent Gdańska. To zdjęcie nabrało już charakteru symbolu. Jest pytanie, czy można i trzeba z tym skończyć w Gdańsku? Tak, można i trzeba - mówił Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej w Gdańsku, podczas której wsparł kandydata PiS na prezydenta miasta, Andrzeja Jaworskiego.


Przypomnijmy, że o owych „burłakach” targających uczepiony do liny samolot linii OLT, rekrutujących się z urzędów miasta Gdańska i marszałkowskiego jako pierwsza pisała Gazeta Gdańska i portal wybrzeze24.pl.


Kaczyński uważa, że na przykładzie Gdańska i Trójmiasta dobrze widać charakter rządów Platformy.
- Gdańsk jest szczególnym miejscem. To jest miasto, w którym wiatr historii wiał szczególnie mocno. Nasilał się ona wtedy, gdy władza odwracała się od społeczeństwa. A to miejsce ma szczególne znaczenie. Tutaj sfinalizowały się wielkie historyczne wydarzenia i miał swój finał protest społeczny przeciw takiej władzy, która myślała wyłącznie o sobie i o własnych interesach – mówił Kaczyński.


Szef PiS odniósł się też sprawy stylu prowadzenia władzy.
- Zadaniem każdej władzy, a przede wszystkim samorządowej, jest myślenie o społeczeństwie. Powinna ona służyć całemu społeczeństwu. Władza nie jest celem samym w sobie, żeby załatwiać wszelkiego rodzaju interesy grupowe, ani nie może reprezentować partykularnych interesów pozostając w niejasnych związkach z biznesem, z grupami nacisku – powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Sali BHP, podczas której wsparł kandydaturę Andrzeja Jaworskiego  na prezydenta Gdańska podkreślając spojrzenie na miasto jako całości.


– Pozostaje też kwestia transparentności i uczciwości. Liczby swoich mieszkań, zegarków. To jest coś, co Gdańsk stawia w bardzo niedobrej sytuacji. Wielu mieszkańców tego miasta ma poczucie dyskomfortu z tego powodu - mówił Kaczyński.


altZdaniem Kaczyńskiego w Gdańsku było wiele różnego rodzaju przedsięwzięć, które miały charakter pokazowy, jak np. ECS, którego estetyka budzi wątpliwości.


Prezes PiS jest zdania, że „Centrum Solidarności powinno powstać”, ale nie za tak duże pieniądze i w innej formie, czyli wykorzystującej stoczniowy charakter terenów i budynków, które powinny być zachowane, gdyż tworzyły one charakter miasta.
- Szereg przedsięwzięć miało tutaj charakter pokazowy, powiązany z interesami zewnętrznymi – przekonywał Kaczyński, przywołując przykład galerii handlowych.


Zdaniem prezesa PiS Gdańsk powinien być rządzony w innym stylu, w którym drzwi dla zwykłych obywateli są otwarte i ich sprawy powinny być w sercu władzy, która ma służyć obywatelom i ich słuchać – dodał Jarosław Kaczyński.


Pytany o sojusz PiS i SLD w sprawie przeprowadzenia i wyników wyborów, Kaczyński powiedział:
- Na wojnie każdy bagnet jest dobry. Kiedyś padały w naszych polemikach twarde słowa. Ale to już fragment historii III RP. Dzisiaj to sprawa polskiej demokracji, w której jesteśmy skłonni współpracować. Jeśli zgodzimy się na fałszowanie wyborów, to oznacza, że kolejne też będą fałszowane, a my przesuniemy się na wschód.  


Andrzej Jaworski podkreślił, że miasto nie rozwija się w sposób zrównoważony.
– Chcę, aby Gdańsk był miastem sprawiedliwym, miastem dla bogatych, ale tez dla biedniejszych mieszkańców. Obecnie tak nie jest. W ponad 30 procent mieszkań komunalnych nie ma toalet ani centralnego ogrzewania. Wszystko to dzieje się często kilkaset metrów od gabinetu Pawła Adamowicza, który zamknął się w swoistej wieży z kości słoniowej i boi się spotkań – mówił Jaworski.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież