Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po... Odszedł wizjoner biznesu. Piotr Soyka nie żyje » Piotr Soyka, twórca i wieloletni prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autor globalnego suk... Feederowe Mistrzostwa Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » 1 sierpnia na kanale Śledziowym w miejscowości Trzcinisko zostały rozegrane Feederowe Mistrzostwa Ko... Tomasz Olenderek: Gdański terminal Krajowej Spółki Cukrowej S.A. będzi... » Rozmowa z Tomaszem Olenderkiem, Członkiem Zarządu KSC- W październiku 2019 roku Krajowa Spółka Cukro... Rafał Chwedoruk: Czas tasowania kart » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem, profesorem UW, komentatorem politycznym, historykiem myśli polityczn... Akt oskarżenia po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza » Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec siedmiu osób w sprawie odpo... Zmarł Jurek Janczukowicz » Znaliśmy go jako doskonałego płetwonurka. Człowieka od „Rekina” i czołgu z ulicy Hołdu Pruskiego w O... Gdańsk dla Ukrainy » Pomysł padł podczas cotygodniowych posiedzeń sztabu antykryzysowego w gdańskiej Izbie Rzemieślniczej...
Reklama
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
środa, 29 lipca 2020 16:09
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD ...
Zdunek Wybrzeże - Orzeł LIVE 51:39
wtorek, 04 sierpnia 2020 13:23
Zdunek Wybrzeże - Orzeł LIVE 51:39
O godz. 18.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się p ...
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
poniedziałek, 27 lipca 2020 17:38
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
22 sierpnia zainaugurowany zostanie sezon 2020/2021 PKO Ekstraklasy. T ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie opowieści Reimescha
poniedziałek, 27 lipca 2020 09:31
Gdańskie opowieści Reimescha
Ragimund Reimesch, austriacki artysta z Braszow, rumuńskiego miasta w ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Jacek Król: Rady dzielnic – najbliżej wyborców

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 marca 2015 08:03

22 marca odbędą się w Gdańsku wybory do rad dzielnic. - To „demokracja najbardziej bezpośrednia” i choć radni dzielnicowi nie mają tylu instrumentów do zmian w mieście co rada miejska, to mogą być np. ważnym ciałem doradczym i opiniującym – przekonuje Jacek Król kandydat na radnego gdańskiego Śródmieścia.  - Rady Dzielnic nie mają zbyt szerokich kompetencji jeśli chodzi o zmiany w mieście, czy właśnie w dzielnicach, w których są wybierane, są to organy doradcze, pomocnicze, opiniujące zamierzenia władz miejskich wobec dzielnic, w których działają. Rady dzielnic są najbliżej wyborców i właśnie takie problemy leżące najbliżej każdego mieszkańca powinny być przedmiotem ich działalności – wyjaśnił w rozmowie z GG Jacek Król.


Przyznał, że jego osobiście najbardziej interesuje kwestia zagospodarowania przestrzeni w zabytkowym centrum Gdańska, przestrzeni znajdującej się między budynkami, na które zwracają uwagę turyści. Jest to przestrzeń miejska, z której najczęściej i w największym zakresie korzystają mieszkańcy dzielnicy. – Rada Śródmieścia powinna działać w tym właśnie kierunku, te przestrzenie powinny być przyjazne dla mieszkańców – uważa kandydat do rady dzielnicy Śródmieście.


altJacek Król znany jest ze swojego zaangażowania w obronę Pałacu Młodzieży, jak deklaruje, ma być to w dalszym ciągu jednym z jego priorytetów działania. - Pałac musi dalej funkcjonować, ta placówka udowodniła, że jest niezwykle ważna dla dzieci i młodzieży nie tylko śródmieścia, ale i całego Gdańska. W najbliższych miesiącach czeka nas ogromna praca, trzeba zebrać jak najwięcej opinii merytorycznych, które będą głosem w dyskusji za pozostawieniem Pałacu Młodzieży w dotychczasowej formie – stwierdził Jacek Król.


Zaznaczył też, że na przykładzie Pałacu Młodzieży idealnie widać obszar działalności radnych dzielnicowych. – Takie rady powinny być instytucjami opiniotwórczymi przy tego typu przedsięwzięciach. Są najbliżej mieszkańców, powinny więc zabierać głos przy okazji dyskusji nad ważnymi dla miasta aspektami życia. Przedstawiciele rad dzielnic powinni stać się członkami wszelkich organów doradczych, w których toczą się dyskusje nad projektami zaproponowanymi przez miejskich urzędników. Dotyczy to oczywiście przedstawicieli rad wszystkich dzielnic w Gdańsku. To jest i powinna być podstawowa funkcja rad dzielnic – zakończył Jacek Król.
Jerzy Domski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież