Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po... Odszedł wizjoner biznesu. Piotr Soyka nie żyje » Piotr Soyka, twórca i wieloletni prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autor globalnego suk... Feederowe Mistrzostwa Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » 1 sierpnia na kanale Śledziowym w miejscowości Trzcinisko zostały rozegrane Feederowe Mistrzostwa Ko... Tomasz Olenderek: Gdański terminal Krajowej Spółki Cukrowej S.A. będzi... » Rozmowa z Tomaszem Olenderkiem, Członkiem Zarządu KSC- W październiku 2019 roku Krajowa Spółka Cukro... Rafał Chwedoruk: Czas tasowania kart » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem, profesorem UW, komentatorem politycznym, historykiem myśli polityczn... Akt oskarżenia po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza » Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec siedmiu osób w sprawie odpo... Zmarł Jurek Janczukowicz » Znaliśmy go jako doskonałego płetwonurka. Człowieka od „Rekina” i czołgu z ulicy Hołdu Pruskiego w O... Gdańsk dla Ukrainy » Pomysł padł podczas cotygodniowych posiedzeń sztabu antykryzysowego w gdańskiej Izbie Rzemieślniczej...
Reklama
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
środa, 29 lipca 2020 16:09
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD ...
Zdunek Wybrzeże - Orzeł LIVE 51:39
wtorek, 04 sierpnia 2020 13:23
Zdunek Wybrzeże - Orzeł LIVE 51:39
O godz. 18.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się p ...
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
poniedziałek, 27 lipca 2020 17:38
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
22 sierpnia zainaugurowany zostanie sezon 2020/2021 PKO Ekstraklasy. T ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie opowieści Reimescha
poniedziałek, 27 lipca 2020 09:31
Gdańskie opowieści Reimescha
Ragimund Reimesch, austriacki artysta z Braszow, rumuńskiego miasta w ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dutkiewicz zwraca kasę, a Adamowicz nasze pieniądze ładuje w kampanię, w której go nie chcą

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
środa, 11 marca 2015 15:56

Czy za przykładem Rafała Dutkiewicza pójdzie Paweł Adamowicz i wzorem prezydenta Wrocławia zwróci do miejskiej kasy prawie 1,4 tys. zł za swoją eskapadę do Katowic na wiec poparcia kandydata na prezydenta Bronisława Komorowskiego? Paweł Adamowicz, Jacek Karnowski i Rafał Dutkiewicz, wraz z innymi prezydentami miast, w połowie lutego spotkał się z Bronisławem Komorowskim, aby udzielić mu poparcia w walce o reelekcję.- W związku z zarzutami Prokuratury wobec mnie zawieszam swoje członkostwo w Komitecie Poparcia Bronisława Komorowskiego - oświadczył wczoraj Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.


Kilka godzin wcześniej obwieścił, że zawiesza też członkostwo w Platformie Obywatelskiej. Swym oświadczeniem Adamowicz wywołał reakcję prominentnego posła PO Roberta Tyszkiewicza, szefa komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego.

Sytuacja jest dynamiczna więc białostocki poseł do oświadczenia Adamowicza odniósł się na Twitterze:
–  Prezydent P. Adamowicz nie był członkiem Komitetu Honorowego ani Wyborczego PBK. Wyraził jedynie poparcie wśród 29 prezydentów miast w Katowicach – napisał szef kampanii Komorowskiego.


Kiedy 14 lutego br. zjechało tam 29 prezydentów miast, którzy podpisali deklarację „Prezydenci dla Prezydenta” sztab wyborczy Komorowskiego i on sam był z tego poparcia bardzo dumny.


Czyżby poparcie Adamowicza okazało się niewygodne dla ubiegającego się o reelekcję Komorowskiego?  Nie chcemy wierzyć, że prezydent Gdańska, któremu śledczy z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu postawili sześć zarzutów podania w oświadczeniach majątkowych nieprawdziwych danych co do posiadanych zasobów pieniężnych oraz nieruchomości nie wie czy i w jakim komitecie uczestniczył? Swoje zaangażowanie opłacił przy tym z miejskiej kasy.


Tymczasem prezydent Wrocławia, który w ub.r. zaczął flirt z PO, ugiął się w ogniu krytyki i zadeklarował wczoraj, że mimo rozliczenia delegacji do kasy grodu nad Odrą zwróci 324 zł. Tyle bowiem Urząd Miejski Wrocławia zapłacił za wyjazd Rafała Dutkiewicza do Katowic, gdzie prezydenci miast składali przedwyborczy hołd Bronisławowi Komorowskiemu.
– Kwestia delegacji wzbudziła dyskusje co do słuszności tego wydatku. W związku z tym prezydent zdecydował się pokryć koszty wyjazdu do Katowic z prywatnych pieniędzy – poinformował Arkadiusz Filipowski, rzecznik prezydenta Wrocławia.


Na nasze pytanie czy pobrane z naszych pieniędzy 1373 zł i 88 gr na pokrycie kosztów katowickiej wizytacji Pawła Adamowicza i jego udziału w wyborczym spotkaniu z kandydującym do urzędu prezydenckiego Bronisławem Komorowskim trafi na powrót do  gdańskiej kasy na razie odpowiedzi brak.
- Wyjaśnienia w sprawie spotkania prezydentów miast z urzędującym prezydentem RP prezydent już składał. Na przykład odpowiadając radnemu Strzelczykowi. Natomiast relacje Pawła Adamowicza z jego partią nie są w gestii rzecznika prezydenta. Sugeruję zwrócenie się w tej sprawie do struktur Platformy Obywatelskiej – odpowiedział nam przed paru dniami Antoni Pawlak, rzecznik Prezydenta Miasta Gdańska.


Rafał Dutkiewicz, którego gest kosztował wrocławian 324 złote tak jak Adamowicz wypisał sobie delegację na koszt magistratu i pokrył koszty przejazdu.
– Skoro prezydenci potraktowali wyjazd jako służbowy, to znaczy, że otrzymali polecenie służbowe, żeby poprzeć prezydenta Komorowskiego – z ironią komentował ten gest prof. Antoni Kamiński, były prezes Transparency International.  


Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz przekonywał radnego opozycji Grzegorza Strzelczyka, że wykonywał obowiązki służbowe.
- Jako że było to oficjalne spotkanie urzędujących prezydentów miast z urzędującym prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej wyjazd miał jak najbardziej charakter służbowy. Spotkanie w Katowicach nie było inicjatywą żadnej partii politycznej. Nie było też partyjną konwencją – wyjaśniała w imieniu Adamowicza sekretarz miasta Danuta Janczarek.


My zaś czekamy na odpowiedzi czy Pan Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz - wzorem Pana Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, zwróci lub już zwrócił do miejskiej kasy prawie 1,4 tys. zł za swoją eskapadę do Katowic w dniu 14 lutego br.?  

Jako, że w jedynej odpowiedzi jaką dysponujemy, przekazanej na ręce radnego Strzelczyka czytamy, że „wyjazd miał jak najbardziej charakter służbowy” dopytujemy też jakaż jest różnica między wyjazdem służbowym a „jak najbardziej służbowym” i kto wydał panu prezydentowi Gdańska polecenie wyjazdu jak najbardziej służbowego.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież