Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Spotkanie z prezydentem, rozmowy przerzucone na zastępców

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 16 marca 2015 20:53

Jacek Król, kandydat na radnego dzielnicy Śródmieście, podczas spotkania Pawła Adamowicza z mieszkańcami Śródmieścia zapytał prezydenta czy zwróci pieniądze za wyjazd do Katowic podczas poparł kandydaturę Bronisława Komorowskiego w najbliższych wyborach prezydenckich. Mimo zmienionej formuły spotkań obywatelskich, na pytania mieszkańców w drugiej części odpowiadali zastępcy prezydenta, Paweł Adamowicz nie uniknął trudnych pytań.Paweł Adamowicz po raz 49 spotkał się z mieszkańcami Gdańska. W ramach „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk” prezydent w Zespole Szkół Łączności spotkał się z mieszkańcami Śródmieścia. Spotkanie miało nową formułę - w drugiej części na pytania mieszkańców odpowiadali w oddzielnych pokojach zastępcy prezydenta.Spotkanie z mieszkańcami Śródmieścia było pierwszym w tej kadencji. Poprzedziły je warsztaty z przedstawicielami społeczności dzielnicy oraz wizyta prezydenta miasta na terenie Śródmieścia, których wynikiem był raport i ustalenia zadań dla jednostek miejskich. Z raportem mogli się zapoznać uczestnicy  poniedziałkowego spotkania.


alt49 spotkanie to pierwsze spotkanie w nowej formule. W pierwszej części, tak jak do tej pory, wystąpił prezydent Adamowicz, który najpierw chwalił się czego dokonano w Śródmieściu. Mniej czasu zajęło przedstawienie planów na przyszłość. W drugiej części uczestnicy spotkania zadawali pytania. Tak było i tym razem, ale w nowej formule. Pytań nie zadawano  w sali gdzie odbywało się spotkanie, ale podzielono je na cztery dyskusje tematyczne. Prezydent odesłał mieszkańców do czterech pokoi, w których jego zastępcy odpowiadali na pytania.


alt

W drugiej części na pytania mieszkańców mieli odpowiadać głównie zastępcy prezydenta


Paweł Adamowicz miał krążyć między poszczególnymi salami, ale już na sali były odpytywany przez gdańszczan nie tylko o sprawy dotyczące ich dzielnicy. Jacek Król, kandydat na radnego gdańskiego Śródmieścia, zapytał prezydenta o jego wyjazd do Katowic, podczas którego zadeklarował poparcie dla Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. - Po pierwsze nie była to konwencja wyborcza - stwierdził Paweł Adamowicz. - Byłem w Katowicach na zaproszenie prezydenta Katowic. Było w sumie 29 prezydentów miast, w większości bezpartyjnych. Mieliśmy normalne spotkania na tematy samorządowe. Prezydent Komorowski spotykał się z nami w związku ze zmianami w ustawie. Potem rzeczywiście było spotkanie, ale tylko półgodzinne, a nasze spotkania samorządowe były o wiele dłuższe, podczas którego prezydent Komorowski miał wystąpienie. Podczas tego spotkania podpisaliśmy się pod aktem poparcia. Pojechałem tam jako urzędujący prezydent i spotkałem się z nim jako urzędującym prezydentem. To nie była konwencja wyborcza, bo konwencje prezydent Komorowski miał 2 czy 3 tygodnie później.


alt

Paweł Adamowicz musiał się tłumaczyć ze swojego wyjazdu do Katowic podczas którego poparł Bronisława Komorowskiego jako kandydata na prezydenta


Podczas dyskusji z zastępcami prezydenta dość gorąco było na początku spotkania z Piotrem Kowalczukiem, odpowiedzialnym w mieście za politykę społeczną. Dużą część, budząc emocje, spotkania zajęła sprawa Pałacu Młodzieży. Mieszkańcy zapowiedzieli, że nie pozwolą zlikwidować Pałacu Młodzieży. Prezydent Kowalczuk powtarzał, że to nigdy nie było planowane, że chodzi o jego restrukturyzację. Na liczne pytania musiał również odpowiadać Piotr Grzelak odpowiedzialny za politykę komunalną.


Za pracę na rzecz społeczności dzielnicy nagrodzono Józefinę Kamińską z Klubu Seniora „Sasanka” i Edytę Kozłowską, prezes Klubu przyjaciół Dzieci „Neptun”.


Na podstawie rozmów i ustaleń powstanie szczegółowy raport, który za około dwa tygodnie zostanie przedstawiony radnym dzielnicowym na spotkaniu podsumowującym. Raport ten zostanie też opublikowany na stronie www.gdansk.pl.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież