Osteobus przed Galerią Przymorze » W czwartek, 24 października, w godzinach od 9 do 16, przed Centrum Handlowym Galeria Przymorze przy ... „Środa z profilaktyką” w pomorskim NFZ » W środę, 23 października, w ramach cyklicznej akcji „Środa z profilaktyką” w godzinach od 10 do 14 n... W tygodniku „Sieci”: Triumf i ostrzeżenie » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dziennikarze i publicyści analizują wyniki wyborów parlamentarnych... Zmarł Waldemar Świerkowski » 16 października zmarł Waldemar Świerkowski, wieloletni dyrektor należącej do RSW Prasa Książka Ruch... Zmarł Tadeusz Jabłoński » W nocy z 15 na 16 października, tydzień przed swoimi 100. urodzinami zmarł Tadeusz Jabłoński, pisarz... Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore...
Reklama
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
czwartek, 17 października 2019 19:03
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery l ...
Lotos PKH przełamał serię porażek
wtorek, 22 października 2019 20:11
Lotos PKH przełamał serię porażek
Hokeiści Lotos PKH wreszcie przełamali serię porażek. Gdańszczani ...
Emocjonujące derby na remis
niedziela, 20 października 2019 15:57
Emocjonujące derby na remis
Ponad sto minut trwały niedzielne derby Trójmiasta – sytuacji bram ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mariusz Hoffman - poeta, grafik, malarz
poniedziałek, 14 października 2019 16:42
Mariusz Hoffman - poeta, grafik, malarz
Mariusz Hoffman posiada wiele talentów, czasami łączy je ze sobą, ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Spotkanie z prezydentem, rozmowy przerzucone na zastępców

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 16 marca 2015 20:53

Jacek Król, kandydat na radnego dzielnicy Śródmieście, podczas spotkania Pawła Adamowicza z mieszkańcami Śródmieścia zapytał prezydenta czy zwróci pieniądze za wyjazd do Katowic podczas poparł kandydaturę Bronisława Komorowskiego w najbliższych wyborach prezydenckich. Mimo zmienionej formuły spotkań obywatelskich, na pytania mieszkańców w drugiej części odpowiadali zastępcy prezydenta, Paweł Adamowicz nie uniknął trudnych pytań.Paweł Adamowicz po raz 49 spotkał się z mieszkańcami Gdańska. W ramach „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk” prezydent w Zespole Szkół Łączności spotkał się z mieszkańcami Śródmieścia. Spotkanie miało nową formułę - w drugiej części na pytania mieszkańców odpowiadali w oddzielnych pokojach zastępcy prezydenta.Spotkanie z mieszkańcami Śródmieścia było pierwszym w tej kadencji. Poprzedziły je warsztaty z przedstawicielami społeczności dzielnicy oraz wizyta prezydenta miasta na terenie Śródmieścia, których wynikiem był raport i ustalenia zadań dla jednostek miejskich. Z raportem mogli się zapoznać uczestnicy  poniedziałkowego spotkania.


alt49 spotkanie to pierwsze spotkanie w nowej formule. W pierwszej części, tak jak do tej pory, wystąpił prezydent Adamowicz, który najpierw chwalił się czego dokonano w Śródmieściu. Mniej czasu zajęło przedstawienie planów na przyszłość. W drugiej części uczestnicy spotkania zadawali pytania. Tak było i tym razem, ale w nowej formule. Pytań nie zadawano  w sali gdzie odbywało się spotkanie, ale podzielono je na cztery dyskusje tematyczne. Prezydent odesłał mieszkańców do czterech pokoi, w których jego zastępcy odpowiadali na pytania.


alt

W drugiej części na pytania mieszkańców mieli odpowiadać głównie zastępcy prezydenta


Paweł Adamowicz miał krążyć między poszczególnymi salami, ale już na sali były odpytywany przez gdańszczan nie tylko o sprawy dotyczące ich dzielnicy. Jacek Król, kandydat na radnego gdańskiego Śródmieścia, zapytał prezydenta o jego wyjazd do Katowic, podczas którego zadeklarował poparcie dla Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. - Po pierwsze nie była to konwencja wyborcza - stwierdził Paweł Adamowicz. - Byłem w Katowicach na zaproszenie prezydenta Katowic. Było w sumie 29 prezydentów miast, w większości bezpartyjnych. Mieliśmy normalne spotkania na tematy samorządowe. Prezydent Komorowski spotykał się z nami w związku ze zmianami w ustawie. Potem rzeczywiście było spotkanie, ale tylko półgodzinne, a nasze spotkania samorządowe były o wiele dłuższe, podczas którego prezydent Komorowski miał wystąpienie. Podczas tego spotkania podpisaliśmy się pod aktem poparcia. Pojechałem tam jako urzędujący prezydent i spotkałem się z nim jako urzędującym prezydentem. To nie była konwencja wyborcza, bo konwencje prezydent Komorowski miał 2 czy 3 tygodnie później.


alt

Paweł Adamowicz musiał się tłumaczyć ze swojego wyjazdu do Katowic podczas którego poparł Bronisława Komorowskiego jako kandydata na prezydenta


Podczas dyskusji z zastępcami prezydenta dość gorąco było na początku spotkania z Piotrem Kowalczukiem, odpowiedzialnym w mieście za politykę społeczną. Dużą część, budząc emocje, spotkania zajęła sprawa Pałacu Młodzieży. Mieszkańcy zapowiedzieli, że nie pozwolą zlikwidować Pałacu Młodzieży. Prezydent Kowalczuk powtarzał, że to nigdy nie było planowane, że chodzi o jego restrukturyzację. Na liczne pytania musiał również odpowiadać Piotr Grzelak odpowiedzialny za politykę komunalną.


Za pracę na rzecz społeczności dzielnicy nagrodzono Józefinę Kamińską z Klubu Seniora „Sasanka” i Edytę Kozłowską, prezes Klubu przyjaciół Dzieci „Neptun”.


Na podstawie rozmów i ustaleń powstanie szczegółowy raport, który za około dwa tygodnie zostanie przedstawiony radnym dzielnicowym na spotkaniu podsumowującym. Raport ten zostanie też opublikowany na stronie www.gdansk.pl.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież