Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

SLD w Gdańsku:* Kolegium rad dzielnic* M.Ogórek przyjedzie 15 kwietnia* 1373 zł P. Adamowicza do honorowego zwrotu

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 18 marca 2015 16:47

- Spotkanie z prezydentem Gdańska w Śródmieściu ujawniło, że w sprawach dzielnic Paweł Adamowicz i jego otoczenie poruszają się po omacku. Będę postulował powołanie kolegium rad dzielnic jako organu doradczego w strukturze urzędu - powiedział Jacek Król, kandydat lewicy do rady dzielnicy Śródmieście podczas konferencji prasowej pomorskiego SLD.


Politycy SLD poinformowali także o planach związanych z pobytem na Pomorzu Magdaleny Ogórek, kandydatki sojuszu w wyborach prezydenckich. Wstępnie ustalono, że M. Ogórek pojawi się w Gdańsku 15 kwietnia, w Sopocie odbędzie spotkanie z pomorskimi przedsiębiorcami, pojawi się na deptaku Monte Cassino, następnie uda się kolejka SKM do Gdyni i spotka się z gdynianami na hali targowej, będzie też spacerowała po Głównym Mieście w Gdańsku, a popołudnie spędzi na spotkaniach z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego,
- Sądząc po liczbie zebranych podpisów, kandydatura Magdaleny Ogórek jest dobrze przyjmowana w naszym regionie, do dziś zebraliśmy zdecydowanie więcej podpisów niż oczekiwały władze partii, może to być nawet ponad 25 tysięcy - powiedział wiceprzewodniczący pomorskiego SLD.


B. sekretarz stanu w MENiS, Franciszek Potulski, zapowiedział z kolei, że mimo odmowy wszczęcia postępowania przez prokuraturę w Gdańsku w sprawie przekazania szkoły - i milionowych nakładów z budżetu miasta - operatorowi społecznemu, batalia o unieważnienie tej decyzji prezydenta Gdańska będzie toczyć się nadal.
- Edukacja jest zadaniem własnym gminy i nie może być delegowana na zewnątrz. W tej sprawie trybunał konstytucyjny zajął jednoznaczne stanowisko. Także MEN nie miał w tej sprawie wątpliwości. Teraz batalia toczyć się będzie przed sądem administracyjnym - stwierdził F. Potulski.
Politycy SLD wezwali też Pawła Adamowicza, by z własnej inicjatywy zwrócił pieniądze miejskie, które wydał na wyjazd na wiec wyborczy kandydata swojej partii w wyborach prezydenckich w Katowicach. - Apelujemy o honorowe zachowanie i wpłacenie 1373 złotych na fundusz ratowania gdańskich dźwigów zanim organy kontroli sprawdzą zasadność tego wydatku i będą się zastanawiać, czy w poleceniu wyjazdu służbowego nie dopuszczono się poświadczenia nieprawdy - podkreślili gdańscy socjaldemokraci, którzy przy okazji pochwalili radnych PiS za zwołanie nadzwyczajnej sesji poświęconej nowej sytuacji podejrzanego o składanie fałszywych oświadczeń majątkowych Pawła Adamowicza.


- To ważny moment, bo dzięki radnym opozycji, sprawa Pawła Adamowicza nie jest tylko cichym sprzątaniem podwórka PO, ale pokazuje, że dotyczy wszystkich mieszkańców miasta, chlebodawców prezydenta - zauważył Marek Formela.

(GG)


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież