Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przy SP nr 69 powstaje drużyna AMPFUTBOLU

Kamil Gajewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 69 im. gen. St. Sosabowskiego w Gdańsku, jest inicjatorem utworzenia drużyny AMPFUTBOLOWEJ.- Rok temu przeglądając internet natrafiłem na relację z mistrzostw ampfutbolowych i byłem pod ogromnym wrażeniem - powiedział Kamil Gajewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 69 im. gen. St. Sosabowskiego w Gdańsku. - Szkoła Podstawowa numer 69 posiada nowe piękne boisko ze sztuczną trawą i pomyślałem, że również na zajęcia z AMPFUTBOLU znajdzie się na nim miejsce. Mam nadzieję, że mój plan się powiedzie i w ten sposób uda mi się sprawić, że część niepełnosprawnych odważy się zamienić cztery kąty pokoju w swoich mieszkaniach na cztery narożniki boiska. Byłaby to dla mnie  olbrzymia frajda. Zadzwoniłem do firmy budującej boisko z zapytaniem, czy taki sposób jego użytkowania, podpieranie się kulami, jest dopuszczalny i nie zniszczy murawy. Po usłyszeniu, że można AMPFUTBOLOWAĆ zwróciłem się o "zielone światło" do Miejskich Włodarzy i Dyrektora mojego wydziału. Światło bardzo zielone dla pomysłu się pojawiło. Trudnością dość dużą było dotarcie do potencjalnych zainteresowanych. Szukałem sprzymierzeńców między innymi wśród stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Informację zwrotną dała Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, że po powrocie z urlopów osoba odpowiedzialna za współpracę mnie wesprze. Zwróciłem się do PEFRON-u o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o przedsięwzięciu pośród potencjalnych zainteresowanych. Trzeba dodać, że zawodnicy z pola to osoby po jednostronnej amputacji kończyny dolnej, a bramkarzami mogą być tylko osoby pozbawione kończyny górnej. Żeby drużyna mogła powstać potrzebnych jest minimum 12 zawodników, którzy będą gotowi systematycznie uczestniczyć w zajęciach. Projekt  ma być całkowicie bezpłatnym, co oznacza, że od zawodników nie będą pobierane nawet najmniejsze opłaty. Jeśli uda się stworzyć drużynę to w planach jest  jej udział w turniejach ampfutbolu.


alt

Polska vs. Niemcy
fot. Bartłomiej Budny


Poszukiwana jest osoba, trener lub instruktor, która posiada doświadczenie i chciałaby społeczne podjąć się zadania trenerskiego w przyszłej Gdańskiej Drużynie AMPFUTBOLOWEJ (GDA-F).


Informacja o chęci stworzenia drużyny ampfutbolowej została upowszechniona pod koniec lipca, a już pierwszego dnia zgłosiło się dwóch kandydatów do drużyny.
- To świetny pomysł, bardzo fajna rzecz - stwierdził Michał Antoniuk. - Cieszę się, że coś takiego powstało. Szczerze mówiąc przyglądałem się temu sportowi, bo mam do niego predyspozycje. Byłem trochę zdziwiony, że jeszcze nie powstała taka drużyna na północy Polski. Tym bardziej doceniam inicjatywę pana Kamila. Zaplanowaliśmy spotkanie i będziemy dalej działać. Chciałbym, żeby znaleźli się chętni do drużyny i będziemy szukać takich osób.


Wszyscy zainteresowani chęcią gry w drużynie ampfutbolowej lub jej wsparcia w dowolny sposób, np. przez ufundowanie strojów dla zawodników, proszeni są o kontakt - dyrektorsp69@wp.pl .

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież