Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przy SP nr 69 powstaje drużyna AMPFUTBOLU

Kamil Gajewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 69 im. gen. St. Sosabowskiego w Gdańsku, jest inicjatorem utworzenia drużyny AMPFUTBOLOWEJ.- Rok temu przeglądając internet natrafiłem na relację z mistrzostw ampfutbolowych i byłem pod ogromnym wrażeniem - powiedział Kamil Gajewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 69 im. gen. St. Sosabowskiego w Gdańsku. - Szkoła Podstawowa numer 69 posiada nowe piękne boisko ze sztuczną trawą i pomyślałem, że również na zajęcia z AMPFUTBOLU znajdzie się na nim miejsce. Mam nadzieję, że mój plan się powiedzie i w ten sposób uda mi się sprawić, że część niepełnosprawnych odważy się zamienić cztery kąty pokoju w swoich mieszkaniach na cztery narożniki boiska. Byłaby to dla mnie  olbrzymia frajda. Zadzwoniłem do firmy budującej boisko z zapytaniem, czy taki sposób jego użytkowania, podpieranie się kulami, jest dopuszczalny i nie zniszczy murawy. Po usłyszeniu, że można AMPFUTBOLOWAĆ zwróciłem się o "zielone światło" do Miejskich Włodarzy i Dyrektora mojego wydziału. Światło bardzo zielone dla pomysłu się pojawiło. Trudnością dość dużą było dotarcie do potencjalnych zainteresowanych. Szukałem sprzymierzeńców między innymi wśród stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Informację zwrotną dała Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, że po powrocie z urlopów osoba odpowiedzialna za współpracę mnie wesprze. Zwróciłem się do PEFRON-u o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o przedsięwzięciu pośród potencjalnych zainteresowanych. Trzeba dodać, że zawodnicy z pola to osoby po jednostronnej amputacji kończyny dolnej, a bramkarzami mogą być tylko osoby pozbawione kończyny górnej. Żeby drużyna mogła powstać potrzebnych jest minimum 12 zawodników, którzy będą gotowi systematycznie uczestniczyć w zajęciach. Projekt  ma być całkowicie bezpłatnym, co oznacza, że od zawodników nie będą pobierane nawet najmniejsze opłaty. Jeśli uda się stworzyć drużynę to w planach jest  jej udział w turniejach ampfutbolu.


alt

Polska vs. Niemcy
fot. Bartłomiej Budny


Poszukiwana jest osoba, trener lub instruktor, która posiada doświadczenie i chciałaby społeczne podjąć się zadania trenerskiego w przyszłej Gdańskiej Drużynie AMPFUTBOLOWEJ (GDA-F).


Informacja o chęci stworzenia drużyny ampfutbolowej została upowszechniona pod koniec lipca, a już pierwszego dnia zgłosiło się dwóch kandydatów do drużyny.
- To świetny pomysł, bardzo fajna rzecz - stwierdził Michał Antoniuk. - Cieszę się, że coś takiego powstało. Szczerze mówiąc przyglądałem się temu sportowi, bo mam do niego predyspozycje. Byłem trochę zdziwiony, że jeszcze nie powstała taka drużyna na północy Polski. Tym bardziej doceniam inicjatywę pana Kamila. Zaplanowaliśmy spotkanie i będziemy dalej działać. Chciałbym, żeby znaleźli się chętni do drużyny i będziemy szukać takich osób.


Wszyscy zainteresowani chęcią gry w drużynie ampfutbolowej lub jej wsparcia w dowolny sposób, np. przez ufundowanie strojów dla zawodników, proszeni są o kontakt - dyrektorsp69@wp.pl .

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież