Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przy SP nr 69 powstaje drużyna AMPFUTBOLU

Kamil Gajewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 69 im. gen. St. Sosabowskiego w Gdańsku, jest inicjatorem utworzenia drużyny AMPFUTBOLOWEJ.



- Rok temu przeglądając internet natrafiłem na relację z mistrzostw ampfutbolowych i byłem pod ogromnym wrażeniem - powiedział Kamil Gajewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 69 im. gen. St. Sosabowskiego w Gdańsku. - Szkoła Podstawowa numer 69 posiada nowe piękne boisko ze sztuczną trawą i pomyślałem, że również na zajęcia z AMPFUTBOLU znajdzie się na nim miejsce. Mam nadzieję, że mój plan się powiedzie i w ten sposób uda mi się sprawić, że część niepełnosprawnych odważy się zamienić cztery kąty pokoju w swoich mieszkaniach na cztery narożniki boiska. Byłaby to dla mnie  olbrzymia frajda. Zadzwoniłem do firmy budującej boisko z zapytaniem, czy taki sposób jego użytkowania, podpieranie się kulami, jest dopuszczalny i nie zniszczy murawy. Po usłyszeniu, że można AMPFUTBOLOWAĆ zwróciłem się o "zielone światło" do Miejskich Włodarzy i Dyrektora mojego wydziału. Światło bardzo zielone dla pomysłu się pojawiło. Trudnością dość dużą było dotarcie do potencjalnych zainteresowanych. Szukałem sprzymierzeńców między innymi wśród stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Informację zwrotną dała Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, że po powrocie z urlopów osoba odpowiedzialna za współpracę mnie wesprze. Zwróciłem się do PEFRON-u o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o przedsięwzięciu pośród potencjalnych zainteresowanych. Trzeba dodać, że zawodnicy z pola to osoby po jednostronnej amputacji kończyny dolnej, a bramkarzami mogą być tylko osoby pozbawione kończyny górnej. Żeby drużyna mogła powstać potrzebnych jest minimum 12 zawodników, którzy będą gotowi systematycznie uczestniczyć w zajęciach. Projekt  ma być całkowicie bezpłatnym, co oznacza, że od zawodników nie będą pobierane nawet najmniejsze opłaty. Jeśli uda się stworzyć drużynę to w planach jest  jej udział w turniejach ampfutbolu.


alt

Polska vs. Niemcy
fot. Bartłomiej Budny


Poszukiwana jest osoba, trener lub instruktor, która posiada doświadczenie i chciałaby społeczne podjąć się zadania trenerskiego w przyszłej Gdańskiej Drużynie AMPFUTBOLOWEJ (GDA-F).


Informacja o chęci stworzenia drużyny ampfutbolowej została upowszechniona pod koniec lipca, a już pierwszego dnia zgłosiło się dwóch kandydatów do drużyny.
- To świetny pomysł, bardzo fajna rzecz - stwierdził Michał Antoniuk. - Cieszę się, że coś takiego powstało. Szczerze mówiąc przyglądałem się temu sportowi, bo mam do niego predyspozycje. Byłem trochę zdziwiony, że jeszcze nie powstała taka drużyna na północy Polski. Tym bardziej doceniam inicjatywę pana Kamila. Zaplanowaliśmy spotkanie i będziemy dalej działać. Chciałbym, żeby znaleźli się chętni do drużyny i będziemy szukać takich osób.


Wszyscy zainteresowani chęcią gry w drużynie ampfutbolowej lub jej wsparcia w dowolny sposób, np. przez ufundowanie strojów dla zawodników, proszeni są o kontakt - dyrektorsp69@wp.pl .

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież