Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Angelika Cichocka: Na igrzyskach musi być forma życia

Rozmowa z Angeliką Cichocką, zawodniczką SKLA Sopot, mistrzynią Europy w biegu na 1500 m w Amsterdamie, reprezentantką Polski na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro w biegach na 800 i 1500 m- Złoty medal mistrzostw Europy, najlepszy w tym roku wynik w biegu na dystansie 1 mili uzyskany podczas Memoriału Janusza Sidły to powody do optymizmu czy dużego optymizmu przed igrzyskami w Rio?
Angelika Cichocka: To jest bardzo dobry znak przed igrzyskami, tym bardziej, że jesteśmy w ciężkim treningu. Podczas Memoriału naprawdę nie biegało się luźno. To nie był "bieg życia". Tym bardziej się cieszę, że w takiej dyspozycji jeszcze obozowej, po tak ciężkim treningu udało się tak dobrze pobiec. To fenomenalna sprawa.


- Złoto z Amsterdamu daje ci dodatkowego "kopa" przed igrzyskami?
Angelika Cichocka: Oczywiście. Sukcesy są motywujące. Siedzą z tyłu głowy i motywują. Nie myślę już o Amsterdamie, myślę o tym co przede mną czyli igrzyska w Rio. Amsterdam zostawiam za sobą. To mnie bardzo podbudowało mentalnie. Czuję się pewniejsza siebie. W Rio będzie zupełnie nowe rozdanie kart i trzeba się jak najlepiej przygotować do tego startu.


- Jak się czujesz przed występem w Rio? Jakie masz oczekiwania wobec swojego występu?
Angelika Cichocka: Jak mówiłam wcześniej dla mnie najważniejsze jest aby być w szczycie formy, żeby podczas startu na igrzyskach była forma życia. To było moje marzenie. Ostatnio pisałam do swojej siostry, że będę przyszłą olimpijką i się popłakałam. To jest dla mnie naprawdę wielkie przeżycie. Na pewno dam z siebie wszystko, a co będzie to zobaczymy.


alt- Emocje związane ze startem odczuwasz już teraz czy dopiero przyjdą jak będziesz w Rio?
Angelika Cichocka: Myślę, że dopiero przed samym startem nastąpi ogromna motywacja. Mam nadzieję, że będę potrafiła wyważyć oba stany czyli stres taki motywujący i własną motywację.


- Ostatnie wyniki osiągane przez polskich lekkoatletów - wygranie klasyfikacji medalowej podczas mistrzostw Europy w Amsterdamie - to sygnał, że lekkoatletyka wraca w Polsce na miejsce, które kiedyś zajmowała - królowej sportu.
Angelika Cichocka: Bardzo się z tego cieszę. Dla mnie to fantastyczna sprawa, że mamy tylu fantastycznych lekkoatletów w kraju, że nie odstajemy od światowej czołówki, a powiedziałabym wręcz, że jesteśmy w światowej czołówce. Wygranie klasyfikacji medalowej w Amsterdamie uważam za wielkie osiągnięcie dla polskich lekkoatletów.


- Wasze dobre występy powodują, że kibice mają większe oczekiwania przed kolejnymi startami. To pomaga czy jednak trochę przeszkadza?
Angelika Cichocka: Nawet o tym nie myślę. Po prostu robię swoje, skupiam się na własnej pracy, na treningu, na dobrym przygotowaniu, a co się dzieje wokół to trzeba się wyłączyć i wyciszyć.


- Marek Fostiak, prezes Pomorskiego Związku Lekkiejatletyki, gdy ostatnio z nim rozmawiałem powiedział, że powoli nawiązujecie wynikami do czasów Wunderteamu.
Angelika Cichocka: Wow. Śmiałe stwierdzenie, ale faktycznie pokazały to ostatnie mistrzostwa w Amsterdamie gdzie zdobyliśmy 12 medali, to jest naprawdę ogromna sprawa dla polskiej lekkoatletyki. Tym bardziej się cieszę, że biorę w tym udział i też jestem częścią tego sukcesu.

Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież