Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Angelika Cichocka: Na igrzyskach musi być forma życia

Rozmowa z Angeliką Cichocką, zawodniczką SKLA Sopot, mistrzynią Europy w biegu na 1500 m w Amsterdamie, reprezentantką Polski na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro w biegach na 800 i 1500 m- Złoty medal mistrzostw Europy, najlepszy w tym roku wynik w biegu na dystansie 1 mili uzyskany podczas Memoriału Janusza Sidły to powody do optymizmu czy dużego optymizmu przed igrzyskami w Rio?
Angelika Cichocka: To jest bardzo dobry znak przed igrzyskami, tym bardziej, że jesteśmy w ciężkim treningu. Podczas Memoriału naprawdę nie biegało się luźno. To nie był "bieg życia". Tym bardziej się cieszę, że w takiej dyspozycji jeszcze obozowej, po tak ciężkim treningu udało się tak dobrze pobiec. To fenomenalna sprawa.


- Złoto z Amsterdamu daje ci dodatkowego "kopa" przed igrzyskami?
Angelika Cichocka: Oczywiście. Sukcesy są motywujące. Siedzą z tyłu głowy i motywują. Nie myślę już o Amsterdamie, myślę o tym co przede mną czyli igrzyska w Rio. Amsterdam zostawiam za sobą. To mnie bardzo podbudowało mentalnie. Czuję się pewniejsza siebie. W Rio będzie zupełnie nowe rozdanie kart i trzeba się jak najlepiej przygotować do tego startu.


- Jak się czujesz przed występem w Rio? Jakie masz oczekiwania wobec swojego występu?
Angelika Cichocka: Jak mówiłam wcześniej dla mnie najważniejsze jest aby być w szczycie formy, żeby podczas startu na igrzyskach była forma życia. To było moje marzenie. Ostatnio pisałam do swojej siostry, że będę przyszłą olimpijką i się popłakałam. To jest dla mnie naprawdę wielkie przeżycie. Na pewno dam z siebie wszystko, a co będzie to zobaczymy.


alt- Emocje związane ze startem odczuwasz już teraz czy dopiero przyjdą jak będziesz w Rio?
Angelika Cichocka: Myślę, że dopiero przed samym startem nastąpi ogromna motywacja. Mam nadzieję, że będę potrafiła wyważyć oba stany czyli stres taki motywujący i własną motywację.


- Ostatnie wyniki osiągane przez polskich lekkoatletów - wygranie klasyfikacji medalowej podczas mistrzostw Europy w Amsterdamie - to sygnał, że lekkoatletyka wraca w Polsce na miejsce, które kiedyś zajmowała - królowej sportu.
Angelika Cichocka: Bardzo się z tego cieszę. Dla mnie to fantastyczna sprawa, że mamy tylu fantastycznych lekkoatletów w kraju, że nie odstajemy od światowej czołówki, a powiedziałabym wręcz, że jesteśmy w światowej czołówce. Wygranie klasyfikacji medalowej w Amsterdamie uważam za wielkie osiągnięcie dla polskich lekkoatletów.


- Wasze dobre występy powodują, że kibice mają większe oczekiwania przed kolejnymi startami. To pomaga czy jednak trochę przeszkadza?
Angelika Cichocka: Nawet o tym nie myślę. Po prostu robię swoje, skupiam się na własnej pracy, na treningu, na dobrym przygotowaniu, a co się dzieje wokół to trzeba się wyłączyć i wyciszyć.


- Marek Fostiak, prezes Pomorskiego Związku Lekkiejatletyki, gdy ostatnio z nim rozmawiałem powiedział, że powoli nawiązujecie wynikami do czasów Wunderteamu.
Angelika Cichocka: Wow. Śmiałe stwierdzenie, ale faktycznie pokazały to ostatnie mistrzostwa w Amsterdamie gdzie zdobyliśmy 12 medali, to jest naprawdę ogromna sprawa dla polskiej lekkoatletyki. Tym bardziej się cieszę, że biorę w tym udział i też jestem częścią tego sukcesu.

Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież