W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Lechia na podium rankingu biznesowego Ekstraklasy

altLechia Gdańsk zajęła trzecie miejsce w ósmej edycji rankingu biznesowego "Ekstraklasa Piłkarskiego Biznesu". W raporcie uwzględniającym trzy subrankingi: finansowy, marketingowo-medialny oraz efektywności sportowej biało-zieloni zajmowali 6.,3. i 1. miejsce. Pod uwagę brane były finanse za rok 2015 i wyniki sportowe w sezonie 2015/2016.Lechia od 2010 roku notuje dodatnie przychody. W 2015 roku gdański klub uzyskał przychód 45,6 mln zł. W porównaniu do 2014 roku był on wyższy o 23,6 %. Z przebudową składu związane są wysokie koszty operacyjne, które wyniosły 52,9 mln zł. Koszty rosną szybciej od przychodów, wzrost o 34 %, co związane jest z wydatkami na transfery i wynagrodzenia. Lechia jest trzecia pod względem wydatków na nowych piłkarzy i ich pensje. Biało-zieloni wygenerowali najwyższą stratę w lidze - -8,7 mln zł. Lechia płaciła piłkarzom pensje w wysokości 18,8 mln zł. Gdańszczanie w przeliczeniu płacili najwięcej w lidze za jeden punkt 342 tys. zł.


Przychody Lechii to wpływy ze sponsoringu i reklamy (34 %, w tym  13 % od sponsora głównego), transmisji (23 %), wpływy z dnia meczowego (14 %), działalność handlowa (2 %) i pozostałe (28 %). 15,1 mln zł przychodu z tytułu sponsoringu i reklamy (6 mln od głównego sponsora) to trzeci wynik w lidze. Przychodu z dnia meczowego w wysokości 6,1 mln zł to czwarty wynik w rankingu.


W rankingu marketingowo-medialnym Lechia zajęła trzecie miejsce. Biało-zieloni z oglądalności telewizyjną około 115 tys. widzów zajmują czwarte miejsce w lidze. To o 26 tys. mniej niż sezon wcześniej. Spadła również frekwencja na Stadionie Energa, na którym mecze oglądało średnio 12815 widzów. Sprzedaż klubowych pamiątek przyniosła Lechii 1 mln zł. Gdańszczanie znajdują się w ligowej czołówce pod względem szacunkowej wyceny ekspozycji logotypów sponsorów w telewizji z wynikiem 43 mln. Dla ligi średnia wyniosła 24,4 mln.


Biało-zieloni okazali się najlepsi w trzecim subrankingu - pod względem efektywności sportowej. Oprócz pozycji w lidze brano w nim pod uwagę liczbę młodzieżowców (urodzonych po 1 stycznia 1994) oraz reprezentantów. Gdańszczanie w lidze wystawili 10 młodzieżowców oraz mieli trzech zawodników, którzy zagrali w meczu reprezentacji - Sebastian Mila, Sławomir Peszko, Jakub Wawrzyniak.Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież