W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Bliźniacy, Serb i determinacja - oceny Lechii po meczu z Białą Gwiazdą

Koncert gry Flavio Paixao, upust emocji jego brata, Marco, dyrygent Krasić i - w końcu - umiejętność wyjścia z trudnej sytuacji pozwoliły Lechii Gdańsk pewnie pokonać Wisłę Kraków. Jest trochę do poprawy, ale na Stadionie Energa, gdańszczanie pokazali, że ich moc nie istnieje jedynie na papierze. Oceny w skali 0-5.


Vanja Milinković-Savić (3) - Ocena wyjściowa. Była praktycznie bezrobotny, a przy bramce nie miał większych szans.


Jakub Wawrzyniak (3,5) - Bardzo przyzwoity występ, a dodatkowo luz, który w końcówce spotkania prezentował w grze naprawdę był godny uwagi.


Mario Maloca (3,5) - Źle się zachował przy straconej bramce, ale poza tym na swoim poziomie.


Rafał Janicki (3,5) - Kilka ważnych przechwytów i w końcu widać było u niego spokój.


Milen Gamakov (3,5) - Zmieniony po straconej bramce, ale trzeba przyznać, że mimo chwil stresu, grał bardzo dobrze. Zapewniał spokój w środku pola i pokazał, że jest świetnie wyszkolony technicznie. Takiego defensywnego pomocnika Lechia potrzebowała.


Michał Chrapek (3,5) - Gamakov daje mu możliwość rozwinięcia swoich ofensywnych inklinacji i w meczu z Wisłą widać było ich dobrą współpracę. Poza tym nieźle radził sobie w ofensywie.


Milos Krasić (4) - Luz, technika i mądrość. To pokazał Krasić. A do tego po bramce na 2:1 rozkręcił się na dobre. Najprawdopodobniej podziała tak na niego bajeczna asysta, która obsłużył Flavio. Jedno jest pewne: bez niego biało-zieloni najpewniej by nie mieli żadnych argumentów.


Sławomir Peszko (3,5) - Gdyby Flavio nie musnął jego strzału, miałby na koncie bramkę. Tak musi zadowolić się asystą. Czasem, jak to ma w zwyczaju, tracił głowę, ale ogólnie występ na spory plus. Dobrze szarpał na skrzydle i harował w defensywie.


Flavio Paixao (5!) - Obudził się! W końcu! Graj tak dalej, chłopie. Luz w ataku, umiejętność wykończenia akcji, świetna gra w obronie. No palce lizać. Takiego Flavio pamiętamy i takiego chcemy oglądać.


Rafał Wolski (3) - No cóż, oczekujemy cały czas więcej, dwie dobre akcje w meczu to za mało. Mimo wszystko nie zaszkodził.


Grzegorz Kuświk (3,5) - Jak zawsze, starał się dobrze zastawiać i, gdy nie szło w polu karnym, wypracowywać okazje kolegom. To on zanotował świetne, przytomne kluczowe podanie przy bramce na 3:1.


Rezerwowi:

Marco Paixao (+) - Wszedł i zrobił co do niego należało, czyli strzelił bramkę. Widać jak wiele dla niego znaczyła. Udowodnił, że jest lisem pola karnego i że wraca do formy. Luz, który pokazywał w niektórych wymianach podań naprawdę zadziwiał.


Paweł Stolarski (3,5) - Bardzo dobra zmiana. Asekurował tyły, mądrze wyprowadzał piłkę i nie odstawiał nogi. Jest to taki Kamil Grosicki Lechii Gdańsk.


Grzegorz Wojtkowiak - Był na boisku zbyt krótko, aby cokolwiek powiedzieć o jego występie.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież