Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

23. Bieg św. Dominika

altOd 1994 r. nieodłączną częścią Jarmarku św. Dominika jest Międzynarodowy Bieg św. Dominika. 6 sierpnia w ramach 23. Biegu św. Dominika Festiwalu Biegowego rywalizacja będzie się toczyła w Biegu Kobiet na 5 km, Biegu Mężczyzn na 5 km, Bieg Elity Mężczyzn - Mistrzostwach Polski na 10 km oraz w Biegu VIP-ów ENERGA CUP i Wyścigu „wózkarzy”. Biegi poprzedzi marszobieg PROLOG „Goń św. Dominika” na dystansie 1200 m.


Międzynarodowy Bieg św. Dominika to hit sportowego lata na Wybrzeżu, uznawany w swojej klasie za najbardziej atrakcyjną dla uczestników i partnerów imprezę biegowo-promocyjną w Polsce. W tym roku po raz dwudziesty trzeci to prestiżowe przedsięwzięcie zgromadzi w zabytkowym centrum głównego miasta dziesiątki tysięcy kibiców i gości oraz uczestników biegu.


Główny cel imprezy to promowanie prozdrowotnych, społecznych i wychowawczych aspektów biegania wśród różnych grup społecznych realizowany jest w formule Festiwalu Biegowego, co stwarza możliwość szerokiego dostępu do rekreacji i tworzy modę na bieganie. Festiwal będzie także okazją do bezpośredniego spotkania ze znanymi osobistościami i gwiazdami sportu.altWychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i dzieci, młodzieży i osób starszych, organizatorzy stworzyli możliwość dostępu do rekreacji realizując marszobieg PROLOG „Goń św. Dominika” na dystansie 1200 m. Wyraża on formułę „Sport dla Wszystkich, Zdrowie dla Każdego”. Organizatorzy do udziału zachęcają wszystkich, także osoby zapisane „z ulicy”. W Prologu nie ma opłat startowych. Pierwszych zapisanych 1500 osób na STARCIE otrzyma koszulkę promocyjną, w której wystąpi w Prologu. Na mecie pierwszych 1500 osób otrzyma „Pakiet Regeneracyjny”. Zwycięzcami będą wszyscy, którzy staną na starcie i osiągną metę w dowolny sposób. Uczestnicy mogą przekazać dobrowolną wpłatę (sugerowana kwota 5 zł) na cel charytatywny ustalony przez Radio Gdańsk.


Wydarzenie zlokalizowane jest w unikalnej scenerii kamieniczek gdańskiej starówki, co tworzy niepowtarzalny klimat imprezy. Trasę biegów w Centrum Głównego Miasta ze startem i metą przy Neptunie tworzy pętla zamknięta o długości 940m prowadząca ulicami: Długi Targ, Mieszczańska, Ogarna, Garbary i Długa/Bieg Kobiet i Mężczyzn przez ul. Bogusławskiego na pętli 1100 m/. Pozwala to doskonałe śledzić kibicom wydarzenia na trasie każdego biegu. Niesamowity doping blisko 25.000 widzów niesie do mety każdego biegacza amatora, jak i zawodowca.


alt


Imprezę otworzy Wyścig „wózkarzy” promujący sport osób niepełnosprawny w ramach programu „Integracja przez Sport”. Wydarzeniem towarzyskim jak zawsze będzie Bieg VIP-ów ENERGA Cupz udziałem liderów opinii – osobistości ze świata polityki, biznesu i sportu, co stało się tradycją tej imprezy i przyczynia się do integracji różnych środowisk. Główną atrakcją sportową skupiającą uwagę kibiców i mediów będzie Bieg Elity Mężczyzn – Mistrzostwa Polski na 10 km z udziałem absolutnej czołówki polskich biegaczy, znakomitych biegaczy zagranicznych oraz kwalifikowanych amatorów rywalizujących o krajowy prymat.


W tym roku 23. Bieg św. Dominika został rozszerzamy o Rywalizację Drużynową w ramach Biegu Kobiet – LOTTO CUP 5km i Biegu Mężczyzn – MSiT CUP 5km. Mogą wziąć w niej udział Drużyny Reprezentujące Firmy lub Instytucje oraz Drużyny reprezentujące Kluby Sportowe lub Grupy Biegowe. Drużyna składa się minimum z 7 (siedmiu) uczestników (3 Kobiety i 4 Mężczyzn).

Klasyfikacja Drużyn będzie ustalona w 2 Kategoriach:

I – Klasyfikacja Amatorska: Reprezentacje Firm lub Instytucji

II – Klasyfikacja Profi: Kluby Sportowe lub Grupy Biegowe


Program czasowy

13:50 Prolog Charytatywny „Goń św. Dominika” (1200 m dla 1500 uczestników)

14:33 WYŚCIG „Wózkarzy” PFRON CUP na dystansie 3,76 km (4 rundy po 940m)

15:05 BIEG KOBIET - LOTTO CUP 5 km (245 m + 3 x pętla o długości 1585 m; start na ul. Długiej)

16:05 BIEG MĘŻCZYZN - MSiT CUP 5 km (245 m + 3 x pętla o długości 1585 m; start na ul. Długiej)

17:00 BIEG VIP-ów ENERGA CUP na dystansie 940 m (jedna runda)

17:30 BIEG ELITY MĘŻCZYZN – LOTOS CUP Mistrzostwa Polski 10 km (600 m + 10 rund po 940 m)

Organizatorem imprezy jest KL Lechia.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież