Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... Polowanie na Obajtka. Komu i dlaczego przeszkadza prezes PKN Orlen » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki... Radni PiS chcą sprawdzenia kosztów usług prawnych podmiotów zewnętrzny... » W związku z karą finansową w wysokości 1 mln zł, nałożoną przez Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora... „Republik Polen” – niemiecki plan mordu » Znajdujący się w Gdańsku-Wrzeszczu stadion Klubu Sportowego Gedania wraz z kościołem św. Stanisława ... Muzeum II Wojny Światowej - To już 4 lata » 6 kwietnia 2017 r. decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego powstał... Leszek Miller: Z szansy na realną opozycję Nowa Lewica nie skorzysta » Z Leszkiem Millerem, premierem (2001-04), organizatorem spotkania z członkami NZS w stołówce KC PZPR...
Reklama
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
czwartek, 08 kwietnia 2021 17:15
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za
Rybnickie
niedziela, 11 kwietnia 2021 14:16
Rybnickie
Miało być pewne zwycięstwo, a po ostatnim wyścigu gdańszczanie
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
sobota, 10 kwietnia 2021 20:22
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
Remisem 1:1 (1:1) zakończył się wyjazdowy mecz Lechii we

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

23. Bieg św. Dominika

altOd 1994 r. nieodłączną częścią Jarmarku św. Dominika jest Międzynarodowy Bieg św. Dominika. 6 sierpnia w ramach 23. Biegu św. Dominika Festiwalu Biegowego rywalizacja będzie się toczyła w Biegu Kobiet na 5 km, Biegu Mężczyzn na 5 km, Bieg Elity Mężczyzn - Mistrzostwach Polski na 10 km oraz w Biegu VIP-ów ENERGA CUP i Wyścigu „wózkarzy”. Biegi poprzedzi marszobieg PROLOG „Goń św. Dominika” na dystansie 1200 m.


Międzynarodowy Bieg św. Dominika to hit sportowego lata na Wybrzeżu, uznawany w swojej klasie za najbardziej atrakcyjną dla uczestników i partnerów imprezę biegowo-promocyjną w Polsce. W tym roku po raz dwudziesty trzeci to prestiżowe przedsięwzięcie zgromadzi w zabytkowym centrum głównego miasta dziesiątki tysięcy kibiców i gości oraz uczestników biegu.


Główny cel imprezy to promowanie prozdrowotnych, społecznych i wychowawczych aspektów biegania wśród różnych grup społecznych realizowany jest w formule Festiwalu Biegowego, co stwarza możliwość szerokiego dostępu do rekreacji i tworzy modę na bieganie. Festiwal będzie także okazją do bezpośredniego spotkania ze znanymi osobistościami i gwiazdami sportu.altWychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i dzieci, młodzieży i osób starszych, organizatorzy stworzyli możliwość dostępu do rekreacji realizując marszobieg PROLOG „Goń św. Dominika” na dystansie 1200 m. Wyraża on formułę „Sport dla Wszystkich, Zdrowie dla Każdego”. Organizatorzy do udziału zachęcają wszystkich, także osoby zapisane „z ulicy”. W Prologu nie ma opłat startowych. Pierwszych zapisanych 1500 osób na STARCIE otrzyma koszulkę promocyjną, w której wystąpi w Prologu. Na mecie pierwszych 1500 osób otrzyma „Pakiet Regeneracyjny”. Zwycięzcami będą wszyscy, którzy staną na starcie i osiągną metę w dowolny sposób. Uczestnicy mogą przekazać dobrowolną wpłatę (sugerowana kwota 5 zł) na cel charytatywny ustalony przez Radio Gdańsk.


Wydarzenie zlokalizowane jest w unikalnej scenerii kamieniczek gdańskiej starówki, co tworzy niepowtarzalny klimat imprezy. Trasę biegów w Centrum Głównego Miasta ze startem i metą przy Neptunie tworzy pętla zamknięta o długości 940m prowadząca ulicami: Długi Targ, Mieszczańska, Ogarna, Garbary i Długa/Bieg Kobiet i Mężczyzn przez ul. Bogusławskiego na pętli 1100 m/. Pozwala to doskonałe śledzić kibicom wydarzenia na trasie każdego biegu. Niesamowity doping blisko 25.000 widzów niesie do mety każdego biegacza amatora, jak i zawodowca.


alt


Imprezę otworzy Wyścig „wózkarzy” promujący sport osób niepełnosprawny w ramach programu „Integracja przez Sport”. Wydarzeniem towarzyskim jak zawsze będzie Bieg VIP-ów ENERGA Cupz udziałem liderów opinii – osobistości ze świata polityki, biznesu i sportu, co stało się tradycją tej imprezy i przyczynia się do integracji różnych środowisk. Główną atrakcją sportową skupiającą uwagę kibiców i mediów będzie Bieg Elity Mężczyzn – Mistrzostwa Polski na 10 km z udziałem absolutnej czołówki polskich biegaczy, znakomitych biegaczy zagranicznych oraz kwalifikowanych amatorów rywalizujących o krajowy prymat.


W tym roku 23. Bieg św. Dominika został rozszerzamy o Rywalizację Drużynową w ramach Biegu Kobiet – LOTTO CUP 5km i Biegu Mężczyzn – MSiT CUP 5km. Mogą wziąć w niej udział Drużyny Reprezentujące Firmy lub Instytucje oraz Drużyny reprezentujące Kluby Sportowe lub Grupy Biegowe. Drużyna składa się minimum z 7 (siedmiu) uczestników (3 Kobiety i 4 Mężczyzn).

Klasyfikacja Drużyn będzie ustalona w 2 Kategoriach:

I – Klasyfikacja Amatorska: Reprezentacje Firm lub Instytucji

II – Klasyfikacja Profi: Kluby Sportowe lub Grupy Biegowe


Program czasowy

13:50 Prolog Charytatywny „Goń św. Dominika” (1200 m dla 1500 uczestników)

14:33 WYŚCIG „Wózkarzy” PFRON CUP na dystansie 3,76 km (4 rundy po 940m)

15:05 BIEG KOBIET - LOTTO CUP 5 km (245 m + 3 x pętla o długości 1585 m; start na ul. Długiej)

16:05 BIEG MĘŻCZYZN - MSiT CUP 5 km (245 m + 3 x pętla o długości 1585 m; start na ul. Długiej)

17:00 BIEG VIP-ów ENERGA CUP na dystansie 940 m (jedna runda)

17:30 BIEG ELITY MĘŻCZYZN – LOTOS CUP Mistrzostwa Polski 10 km (600 m + 10 rund po 940 m)

Organizatorem imprezy jest KL Lechia.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież