Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdańscy mistrzowie Monopoly

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 listopada 2016 23:49

I Mistrzostwa Monopoly Edycji Gdańskiej, których organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 69 w Gdańsku, zostały rozstrzygnięte. Najlepszy okazał się uczniowski duet ze Szkoły Podstawowej nr 55 - Olaf Kiryło i Łukasz Grzybowski. Mistrzostwa miały formę terenowej gry miejskiej, która zakończyła się w Kawiarni Oficyna Gdańska, gdzie nagrodzono zwycięzców i świętowano. Pierwsza edycja turnieju, którego pomysłodawcą jest dyrektor SP nr 69 Kamil Gajewski, okazała się sukcesem, dlatego organizatorzy zapowiadają kontynuację mistrzostw w przyszłym roku.


Finał I Mistrzostw Monopoly Edycji Gdańskiej rozegrany został w formie miejskiej gry terenowej. Zawodnicy grali w parach. Sześcioro finalistów, ze Szkoły Podstawowej nr 55, Szkoły Podstawowej nr 49 oraz Szkoły Podstawowej nr 79, miało za zadanie kupić od właścicieli obiektów  nieruchomości. Do kupienia były m.in. Marina Gdańska, Długi Targ, Restauracja Goldwasser oraz Muzeum Bursztynu. Gracze mogli się targować, z czego chętnie korzystali. Ich zadanie polegało na zgromadzeniu jak największej ilości aktywów, czyli nieruchomości i dolarów Monopoly. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat finansów i nieruchomości, czym pozytywnie zaskoczyli organizatorów. Ostatni etap mistrzostw miał mieć formę wyścigu, ale uczestnicy woleli spacerowe tempo, dzięki czemu mogli podziwiać piękno Gdańska. Atmosfera była wyśmienita, a dzieciaki, podobnie jak w poprzednich etapach mistrzostw, bawiły się doskonale.


- Na pewno uczestnicy bawili się fantastycznie i byli rewelacyjnie przygotowani. Odpowiadali bezbłędnie na pytania, opowiadali nam o nieruchomościach, które były zaznaczone na mapie i dotarli do nich bezbłędnie. Dodatkowo na tyle dobrze poradzili sobie z zadaniem, że skończyli szybciej, niż przewidywaliśmy. Chcielibyśmy, żeby to wydarzenie wpisało się w tradycję szkoły. Pomimo tego że był to ogrom przygotowań, przy którym pracował cały sztab ludzi, żeby wszystko wypadło dobrze, to myślę, że w przyszłym roku będziemy organizować II Mistrzostwa Monopoly - powiedziała Anna Małecka ze Szkoły Podstawowej nr 69, przewodnicząca jury i organizatorka mistrzostw.


alt


Ogłoszenie wyników i fetowanie po mistrzostwach odbyło się w niedawno otwartej Kawiarni Oficyna Gdańska, która mieści się przy ulicy Chlebnickiej 24/25. Właścicielka kawiarni Marta Michałowska przyjęła wszystkich bardzo ciepło. Na młodych zawodników, opiekunów oraz organizatorów czekały ciasteczka, słone przekąski, herbata i kawa. Podczas uroczystości wręczenia nagród obecni byli Grzegorz Kryger - zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego, Monika Orchowska z Fundacji Gdańskiej oraz Renata Jurkiewicz - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 49.


Poziom mistrzostw był wyrównany - zawodnicy osiągnęli podobne wyniki, jednak zwycięzcą mógł być tylko jeden zespół.


Miejsce III zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 49 - Klaudia Daniel i Kacper Janczuk - z łącznym wynikiem 890 dolarów Monopoly. Klaudia i Kacper kupili Marinę Gdańską oraz Długi Targ.


II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 79 - Bartosz Wrona oraz Wojciech Piekarski, którzy zdobyli łącznie 900 dolarów Monopoly. Chłopcy kupili Ratusz Głównego Miasta i Muzeum Bursztynu.


Zdobywcami I miejsca i zwycięzcami I Mistrzostw Monopoly Edycji Gdańskiej zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 55 - Olaf Kiryło i Łukasz Grzybowski - z łącznym wynikiem 920 dolarów Monopoly. Mistrzowie kupili Żurawia oraz Restaurację Goldwasser.


alt

Mistrzowie gdańskiego Monopoly: Olaf Kiryło i Łukasz Grzybowski wraz ze swoją opiekunką (SP nr 55)


Finaliści otrzymali, z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej nr 69 Kamila Gajewskiego, nagrody m.in. medale, puchary oraz dyplomy. Zwycięzcy uhonorowani zostali także nagrodą specjalną - własnymi grami gdańskiej edycji Monopoly. Upominki, w postaci filiżanek z wizerunkiem patrona szkoły gen. Stanisława Sosabowskiego, otrzymali także opiekunowie zawodników i przedstawiciele sponsorów.


alt

Zdobywcy II miejsca Bartosz Wrona i Wojciech Piekarski wraz z opiekunem (SP nr 79)


alt

Zdobywcy III miejsca Klaudia Daniel i Kacper Janczuk (SP nr 49)


Po ogłoszeniu wyników na stole pojawił się piękny i przede wszystkim pyszny borówkowy tort, który przygotowała Kawiarnia Oficyna Gdańska.


alt


alt

Dyrektor SP nr 69 Kamil Gajewski wręcza upominek Marcie Michałowskiej z Kawiarni Oficyna Gdańska


alt

Marta Michałowska (Kawiarnia Oficyna Gdańska)


A jakie emocje towarzyszyły zwycięzcom? Zapytaliśmy Łukasza i Olafa jakie to uczucie być pierwszymi mistrzami gdańskiego Monopoly.

- Fajne. Na siedemnaście szkół wygraliśmy. Fart, ale też umiejętności - powiedział Olaf Kiryło.


Zapytaliśmy także, który etap podobał się chłopcom bardziej - szkolny, czy terenowy.

- Obydwa mi się podobały - powiedział Olaf.

- Mnie bardziej podobał się ten dzisiejszy, bo nie było tak głośno i gorąco - odpowiedział Łukasz Grzybowski.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież