"Wasze Historie Po Oruńsku": piłka nożna i zapasy » W piątek, 6 grudnia, w Stacji Orunia odbyła się premiera piątego numeru gazetki "Wasze Historie Po O... Szósty przejazd tramwaju „Zrób prezent - podziel się sobą” » 6 grudnia po raz szósty po Gdańsku jeździł specjalny tramwaj w ramach akcji „Zrób prezent - podziel ... Radni PiS pytają o udostępnienie Teatru Szekspirowskiego na konwencję ... » Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska, złożyli ... Szymon Hołownia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich » W niedzielę podczas wydarzenia „Dlaczego i po co?” w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim Szymon Hołownia... Paweł Soloch: Największe ćwiczenia od zimnej wojny » Z ministrem Pawłem Solochem, szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, rozmawia Krzysztof Świątek- Pre... ORLEN ogłosił wezwanie na akcje Grupy ENERGA » ​PKN ORLEN ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Grupy ENERGA. Planowana transakcja wpisuje się w obow... ”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
niedziela, 08 grudnia 2019 23:04
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
Duży opór stawili ZAKS-ie siatkarze Trefl. Gdańszczanie w trzech pi ...
Lechia to Gdańsk…
sobota, 07 grudnia 2019 10:27
Lechia to Gdańsk…
Przed II wojną światową nazwa Lechia była znana we Lwowie. Wprawdz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Lotos PKH pokonał Unię

altCenne trzy punkty zdobyli hokeiści Lotosu PKH. Gdańszczanie w hali Olivia pokonali Re-Plast Unię Oświęcim 6:3 (2:0, 1:1, 3:2).Lotos PKH Gdańsk – Re-Plast Unia Oświęcim 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)
Bramki: 1:0 Petr Polodna (4), 2:0 Josef Vítek (11), 2:1 Sebastian Kowalówka (21, 5 na 4), 3:1 Mateusz Danieluk (27), 4:1 Petr Polodna (40, 5 na 4), 4:2 Damian Piotrowicz (41), 5:2 Jakub Stasiewicz (49, 4 na 5), 6:2 Filip Pesta (57), 6:3 Luka Kalan (60).

Lotos: Fučík  – Bilčík, Szurowski, Steber, Polodna, Vitek – Tiesliukiewicz, Krasowskij, Stasiewicz, Rożkow, Gołowin – Pastryk, Lehmann, Danieluk, Pesta, Marzec – Naróg, Smal, Mocarski, Wołoszyk.

Unia: Saunders (od 41:56 Lipiński) – Zaťko, Pretnar, Koblar, Kalan, S. Kowalówka – Šaur, Bezuška, Piotrowicz, Trandin, Przygodzki – Luža, Wanacki, Protosenja, Wanat, Themár – M. Noworyta, Prusak, Raška, Malicki.

Mecz mógł się zacząć bardzo dobrze dla gości. W pierwszej minucie przyjezdni stworzyli groźną sytuację. Na szczęście ma posterunku był Tomas Fucik. W 4 minucie składną akcję przeprowadził pierwszy atak gdańskiej drużyny. Steber podał do Vitka ten do Polodny, który po strzale rodaka dostawił kij i zmienił tor lotu krążka czym zmylił oświęcimskiego bramkarza. W kolejnych minutach podopieczni Marka Ziętary mieli problemy ze złapaniem rytmu gry, bo co chwilę musieli grać w osłabieniu. W 11 minucie ponownie w roli głównej wystąpił atak pierwszej piątki. Tym razem podawał Polodna, a krążek w siatce umieścił Vitek. Drugą tercję gdańszczanie rozpoczęli grając w osłabieniu i wykorzystali to goście. Fucika pokonał Sebastian Kowalówka. W 27 minucie na 3:1 podwyższył Mateusz Danieluk. Unia atakowała, stwarzała sobie sytuacje, ale na posterunku był gdański bramkarz. Gdańszczanie przez ponad 1,5 minuty grali z przewagą dwóch zawodników, ale nie wykorzystali podwójnej przewagi. Udało się w samej końcówce gdy na ławce kar był jeden rywal. Na 4:1 wynik podwyższył Polodna. Początek trzeciej tercji przypominał początek drugiej. Goście wygrali wznowienie z lewej strony gdańskiej bramki, krążek na wprost bramki otrzymał Damian Piotrowicz i umieścił krążek w siatce. Kilkadziesiąt sekund później po bandycku zachował się Clarke Saunders. Bramkarz Unii uderzył Josefa Vitka. Gdański napastnik padł na lód i przez kilku minut udzielano mu pomocy. Oświęcimski bramkarz dostał karę meczu, a Vitek udał się do szatni. W 49 minucie skuteczną kontrę w okresie gry w osłabieniu przeprowadził Jakub Stasiewicz. W 57 minucie tuż po wyjechaniu z ławki kar Filip Pesta uderzył na bramkę gości, krążek prawie przelobował bramkarza Unii, ale Pesta ruszył na bramkę i dobitka była już skuteczna. W końcówce przyjezdni ustalili wynik zdobywając bramkę na 3:6.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież