Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
poniedziałek, 20 stycznia 2020 12:05
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
Pavels Steinbors i Michał Nalepa – jedni z najlepszych zawodników ...
Rubin minimalnie lepszy od Lechii - wynik
wtorek, 21 stycznia 2020 17:07
Rubin minimalnie lepszy od Lechii - wynik
W drugim meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji Lec ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Lotos PKH pokonał Unię

altCenne trzy punkty zdobyli hokeiści Lotosu PKH. Gdańszczanie w hali Olivia pokonali Re-Plast Unię Oświęcim 6:3 (2:0, 1:1, 3:2).Lotos PKH Gdańsk – Re-Plast Unia Oświęcim 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)
Bramki: 1:0 Petr Polodna (4), 2:0 Josef Vítek (11), 2:1 Sebastian Kowalówka (21, 5 na 4), 3:1 Mateusz Danieluk (27), 4:1 Petr Polodna (40, 5 na 4), 4:2 Damian Piotrowicz (41), 5:2 Jakub Stasiewicz (49, 4 na 5), 6:2 Filip Pesta (57), 6:3 Luka Kalan (60).

Lotos: Fučík  – Bilčík, Szurowski, Steber, Polodna, Vitek – Tiesliukiewicz, Krasowskij, Stasiewicz, Rożkow, Gołowin – Pastryk, Lehmann, Danieluk, Pesta, Marzec – Naróg, Smal, Mocarski, Wołoszyk.

Unia: Saunders (od 41:56 Lipiński) – Zaťko, Pretnar, Koblar, Kalan, S. Kowalówka – Šaur, Bezuška, Piotrowicz, Trandin, Przygodzki – Luža, Wanacki, Protosenja, Wanat, Themár – M. Noworyta, Prusak, Raška, Malicki.

Mecz mógł się zacząć bardzo dobrze dla gości. W pierwszej minucie przyjezdni stworzyli groźną sytuację. Na szczęście ma posterunku był Tomas Fucik. W 4 minucie składną akcję przeprowadził pierwszy atak gdańskiej drużyny. Steber podał do Vitka ten do Polodny, który po strzale rodaka dostawił kij i zmienił tor lotu krążka czym zmylił oświęcimskiego bramkarza. W kolejnych minutach podopieczni Marka Ziętary mieli problemy ze złapaniem rytmu gry, bo co chwilę musieli grać w osłabieniu. W 11 minucie ponownie w roli głównej wystąpił atak pierwszej piątki. Tym razem podawał Polodna, a krążek w siatce umieścił Vitek. Drugą tercję gdańszczanie rozpoczęli grając w osłabieniu i wykorzystali to goście. Fucika pokonał Sebastian Kowalówka. W 27 minucie na 3:1 podwyższył Mateusz Danieluk. Unia atakowała, stwarzała sobie sytuacje, ale na posterunku był gdański bramkarz. Gdańszczanie przez ponad 1,5 minuty grali z przewagą dwóch zawodników, ale nie wykorzystali podwójnej przewagi. Udało się w samej końcówce gdy na ławce kar był jeden rywal. Na 4:1 wynik podwyższył Polodna. Początek trzeciej tercji przypominał początek drugiej. Goście wygrali wznowienie z lewej strony gdańskiej bramki, krążek na wprost bramki otrzymał Damian Piotrowicz i umieścił krążek w siatce. Kilkadziesiąt sekund później po bandycku zachował się Clarke Saunders. Bramkarz Unii uderzył Josefa Vitka. Gdański napastnik padł na lód i przez kilku minut udzielano mu pomocy. Oświęcimski bramkarz dostał karę meczu, a Vitek udał się do szatni. W 49 minucie skuteczną kontrę w okresie gry w osłabieniu przeprowadził Jakub Stasiewicz. W 57 minucie tuż po wyjechaniu z ławki kar Filip Pesta uderzył na bramkę gości, krążek prawie przelobował bramkarza Unii, ale Pesta ruszył na bramkę i dobitka była już skuteczna. W końcówce przyjezdni ustalili wynik zdobywając bramkę na 3:6.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież