Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

4. edycja Energa Sailing Cup zakończona

Po raz czwarty na wodach Zatoki Gdańskiej spotkali się najlepsi polscy żeglarze w klasie Optimist. Podczas finałowych regat z cyklu Energa Sailing Cup walczyli o udział w programie wspierania młodych talentów i wartościowe stypendia. Wśród dziewcząt triumfowała Pola Dzik z Yacht Klubu Polskiego w Gdyni, a najlepszy w kategorii chłopców okazał się Filip Miłoszewski z UKS Barnim Goleniów.Cykl regat Energa Sailng Cup to jedno z trzech najważniejszych wydarzeń w ramach programu Energa Sailing. Oprócz zawodów, w których udział bierze ponad 100-osobowa grupa najlepszych w kraju nastoletnich zawodników w klasie Optimist, obejmuje on również zajęcia żeglarskie dla dzieci oraz wsparcie żeglarskiej reprezentacji Polski - Energa Sailing Team Poland. W ciągu czterech edycji w programie Energa Sailing uczestniczyło ponad 4 tysiące dzieci z całej Polski, a dzięki dodatkowemu zaangażowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki 13 tysięcy uczniów szkół podstawowych weźmie w tym roku udział w bezpłatnych lekcjach żeglarstwa.


altaltSopocki Wielki Finał Energa Sailing Cup był zwieńczeniem cyklu regat eliminacyjnych rozegranych w Pucku, Gdyni, Dziwnowie, Giżycku i Charzykowach, w których adepci żeglarstwa rywalizowali o punkty w klasyfikacji generalnej. Do startu w pobliżu sopockiego molo zakwalifikowało się 40 zawodniczek i zawodników. Stawką regat były stypendia na zakup sprzętu sportowego.  Czterech najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej, którzy zmieniają klasę na wyższą, otrzymało jednorazowe stypendia na zakup sprzętu o wartości 15 tys. zł a dziesięciu kolejnych – od 1 tys. do 6 tys. zł. tych. Wszyscy natomiast dołączyli do programu Energa Sailing Junior Team, w ramach którego będą przez trzy lata otrzymywać miesięczne stypendia ufundowane przez Grupę Energa.


altaltaltPierwszy dzień regat upłynął pod znakiem bardzo zmiennych warunków. Wiatr często zmieniał kierunek, zmuszając młodych żeglarzy do maksymalnej koncentracji od startu do mety. Najlepiej z tymi wymagającymi warunkami poradzili sobie Filip Miłoszewski i Klara Sobczak z MKS Dwójka Warszawa, którzy objęli prowadzenie po dwóch rozegranych w czwartek wyścigach. Piątek to kolejne trzy starty, w których ponownie wysoką dyspozycję potwierdził późniejszy triumfator regat i klasyfikacji generalnej. Na prowadzenie wśród dziewcząt wysunęła się natomiast Pola Dzik, spychając koleżankę z Warszawy na drugie miejsce. Ostatnie dwa wyścigi, rozegrane w sobotnie przedpołudnie nie przyniosły już zmian na czele klasyfikacji generalnej. Po bardzo dobrych i równym występie triumfatorem finałowych regat w Sopocie, jak i całego tegorocznego cyklu Energa Sailing Cup został Filip Miłoszewski. Pierwszą pozycję wśród dziewcząt obroniła natomiast Pola Dzik. Podium zawodów uzupełniły kolejno reprezentantki MOS Dwójka Warszawa - Klara Sobczak i Zofia Korsak oraz Igor Kuczys z MKŻ Arka Gdynia i Jakub Gołębiowski z SSW MOS Iława. Drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej ESC 2016 zajęli odpowiednio czwarty na mecie regat w Sopocie, Patryk Kosmalski z ChKŻ Chojnice i Igor Kuczys.


altaltPo zakończeniu zmagań na scenie amfiteatru na Placu Zdrojowym w Sopocie zwycięzcy odebrali stypendia na zakup sprzętu sportowego. Dwoje najlepszych dziewcząt i chłopców, zmieniających klasę Optimist na wyższą otrzymało czeki o wartości 15 000 złotych. Byli to: Gabriela Czapska z KS Spójnia Warszawa i Zofia Korsak oraz Sławomir Kapałka z Yacht Klubu Polskiego w Gdyni i Jakub Gołębiowski. Nagrodzono również 10 najlepszych młodych żeglarek i żeglarzy w klasyfikacji generalnej cyklu, którzy odebrali czeki na sumę od 1 000 do 6 000 złotych. Cała czternastka natomiast dołączyła do grupy stypendystów Energa Sailing Junior Team i została objęta programem wsparcia żeglarskich talentów. W jego ramach będą otrzymywać comiesięczne, progresywne stypendium, pomagające im w rozwijaniu sportowej kariery.


- Cieszę się, że udaje się nam ten projekt systematycznie od kilku lat organizować - powiedział Maciej Ruwiński, koordynator programu Energa Sailing z Grupy Energa. - Z roku na rok poszerzamy jego skalę. Udaje się wyłapać kolejne talenty. Pierwsze efekty już widać. Nasi stypendyści zaczynają odnosić sukcesy na arenach międzynarodowych. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować ten projekt w następnych latach. To jeden z wielu projektów sportowych, które wspieramy. W Energa Sailing zaczynamy z najmłodszymi dziećmi. Zapraszamy dzieci między siedem a jedenaście lat. Uczą się na Optymistach, uczą się na deskach. Miejmy nadzieję, że pewnego dnia będą podczas kolejnego finału odbierać nagrody. Satysfakcja z realizacji tego programu jest ogromna.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież