Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mistrzowska obsada XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły

Pięcioro medalistów lekkoatletycznych Mistrzostw Europy z Amsterdamu wystartuje w XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły w Sopocie. Dwa tygodnie przed zmaganiami olimpijskimi w Rio de Janeiro najciekawiej zapowiada się rywalizacja pań na 1000 metrów i w konkursie rzutu dyskiem. W kilku konkurencjach dyspozycję polskich olimpijczyków sprawdzą czołowi zawodnicy świata.Rośnie forma mistrza świata i Europy, Piotra Małachowskiego. Podczas niedawnego mityngu w Cetniewie, regularnie posyłał dysk na odległość w okolicach 66 metrów, a w jednej z prób – już poza konkursem – osiągnął 68.24 – najlepszy w tym roku wynik na świecie. Zawodnika Śląska Wrocław do wysiłku powinien zmusić brązowy medalista z Pekinu (2015), Robert Urbanek.

Kibiców na sopockim Stadionie Leśnym powinien też rozgrzać bieg kobiet na 1000 metrów (Bursztynowa Mila). Mocna obsada – Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui i Ukrainka Anastazja Tkaczuk - gwarantuje nie tylko emocje, ale również możliwość ustanowienia najlepszego w tym roku rezultatu na świecie na tym dystansie.

Na 400 m ppł wicemistrzyni Europy, Joanna Linkiewicz sprawdzi się w rywalizacji z innymi finalistkami z Amsterdamu: Białorusinką Katsiaryną Belanovicz, Dunką Stiną Troest i Emilią Ankiewicz.

Tomasz Majewski kontra Konrad Bukowiecki – pojedynek w pchnięciu kulą aktualnego wciąż mistrza olimpijskiego z mistrzem i rekordzistą świata juniorów może zaowocować rezultatami na wysokim poziomie.

Dalekiego skakania, zważywszy na obsadę, można spodziewać się w trójskoku – zarówno wśród kobiet, jaki mężczyzn. „Srebrny” z Amsterdamu Karol Hoffman zmierzy się z trzecim aktualnie trójskoczkiem świata z hali, Benjaminem Campaore (Francja)

Z kolei trzecia w Halowych Mistrzostwach Świata w Sopocie (2014) Kimberley Williams z Jamajki powalczy o zwycięstwo z czwartą w Europie, Anną Jagaciak-Michalską.

Oprócz Cichockiej, Linkiewicz, Hoffmana i Małachowskiego, spośród medalistów ostatnich Mistrzostw Europy, w Sopocie wystartuje także Rafał Omelko (4x400 m).

W konkurencji memoriałowej – rzucie oszczepem – wyczyn sprzed roku postara się powtórzyć Hubert Chmielak (AZS AWFiS Gdańsk), który za rywali będzie miał czołówkę krajowych oszczepników.

Łącznie w XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły weźmie udział około 20 olimpijczyków, którzy dwa dni po zawodach wylecą do Rio de Janeiro.

XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły odbędzie się w czwartek 28 lipca o godzinie 17 na Stadionie Leśnym w Sopocie.  

WSTĘP WOLNY

żródło materiały prasowe

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież