Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mistrzowska obsada XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły

Pięcioro medalistów lekkoatletycznych Mistrzostw Europy z Amsterdamu wystartuje w XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły w Sopocie. Dwa tygodnie przed zmaganiami olimpijskimi w Rio de Janeiro najciekawiej zapowiada się rywalizacja pań na 1000 metrów i w konkursie rzutu dyskiem. W kilku konkurencjach dyspozycję polskich olimpijczyków sprawdzą czołowi zawodnicy świata.Rośnie forma mistrza świata i Europy, Piotra Małachowskiego. Podczas niedawnego mityngu w Cetniewie, regularnie posyłał dysk na odległość w okolicach 66 metrów, a w jednej z prób – już poza konkursem – osiągnął 68.24 – najlepszy w tym roku wynik na świecie. Zawodnika Śląska Wrocław do wysiłku powinien zmusić brązowy medalista z Pekinu (2015), Robert Urbanek.

Kibiców na sopockim Stadionie Leśnym powinien też rozgrzać bieg kobiet na 1000 metrów (Bursztynowa Mila). Mocna obsada – Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui i Ukrainka Anastazja Tkaczuk - gwarantuje nie tylko emocje, ale również możliwość ustanowienia najlepszego w tym roku rezultatu na świecie na tym dystansie.

Na 400 m ppł wicemistrzyni Europy, Joanna Linkiewicz sprawdzi się w rywalizacji z innymi finalistkami z Amsterdamu: Białorusinką Katsiaryną Belanovicz, Dunką Stiną Troest i Emilią Ankiewicz.

Tomasz Majewski kontra Konrad Bukowiecki – pojedynek w pchnięciu kulą aktualnego wciąż mistrza olimpijskiego z mistrzem i rekordzistą świata juniorów może zaowocować rezultatami na wysokim poziomie.

Dalekiego skakania, zważywszy na obsadę, można spodziewać się w trójskoku – zarówno wśród kobiet, jaki mężczyzn. „Srebrny” z Amsterdamu Karol Hoffman zmierzy się z trzecim aktualnie trójskoczkiem świata z hali, Benjaminem Campaore (Francja)

Z kolei trzecia w Halowych Mistrzostwach Świata w Sopocie (2014) Kimberley Williams z Jamajki powalczy o zwycięstwo z czwartą w Europie, Anną Jagaciak-Michalską.

Oprócz Cichockiej, Linkiewicz, Hoffmana i Małachowskiego, spośród medalistów ostatnich Mistrzostw Europy, w Sopocie wystartuje także Rafał Omelko (4x400 m).

W konkurencji memoriałowej – rzucie oszczepem – wyczyn sprzed roku postara się powtórzyć Hubert Chmielak (AZS AWFiS Gdańsk), który za rywali będzie miał czołówkę krajowych oszczepników.

Łącznie w XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły weźmie udział około 20 olimpijczyków, którzy dwa dni po zawodach wylecą do Rio de Janeiro.

XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły odbędzie się w czwartek 28 lipca o godzinie 17 na Stadionie Leśnym w Sopocie.  

WSTĘP WOLNY

żródło materiały prasowe

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież