Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mistrzowska obsada XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły

Pięcioro medalistów lekkoatletycznych Mistrzostw Europy z Amsterdamu wystartuje w XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły w Sopocie. Dwa tygodnie przed zmaganiami olimpijskimi w Rio de Janeiro najciekawiej zapowiada się rywalizacja pań na 1000 metrów i w konkursie rzutu dyskiem. W kilku konkurencjach dyspozycję polskich olimpijczyków sprawdzą czołowi zawodnicy świata.Rośnie forma mistrza świata i Europy, Piotra Małachowskiego. Podczas niedawnego mityngu w Cetniewie, regularnie posyłał dysk na odległość w okolicach 66 metrów, a w jednej z prób – już poza konkursem – osiągnął 68.24 – najlepszy w tym roku wynik na świecie. Zawodnika Śląska Wrocław do wysiłku powinien zmusić brązowy medalista z Pekinu (2015), Robert Urbanek.

Kibiców na sopockim Stadionie Leśnym powinien też rozgrzać bieg kobiet na 1000 metrów (Bursztynowa Mila). Mocna obsada – Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui i Ukrainka Anastazja Tkaczuk - gwarantuje nie tylko emocje, ale również możliwość ustanowienia najlepszego w tym roku rezultatu na świecie na tym dystansie.

Na 400 m ppł wicemistrzyni Europy, Joanna Linkiewicz sprawdzi się w rywalizacji z innymi finalistkami z Amsterdamu: Białorusinką Katsiaryną Belanovicz, Dunką Stiną Troest i Emilią Ankiewicz.

Tomasz Majewski kontra Konrad Bukowiecki – pojedynek w pchnięciu kulą aktualnego wciąż mistrza olimpijskiego z mistrzem i rekordzistą świata juniorów może zaowocować rezultatami na wysokim poziomie.

Dalekiego skakania, zważywszy na obsadę, można spodziewać się w trójskoku – zarówno wśród kobiet, jaki mężczyzn. „Srebrny” z Amsterdamu Karol Hoffman zmierzy się z trzecim aktualnie trójskoczkiem świata z hali, Benjaminem Campaore (Francja)

Z kolei trzecia w Halowych Mistrzostwach Świata w Sopocie (2014) Kimberley Williams z Jamajki powalczy o zwycięstwo z czwartą w Europie, Anną Jagaciak-Michalską.

Oprócz Cichockiej, Linkiewicz, Hoffmana i Małachowskiego, spośród medalistów ostatnich Mistrzostw Europy, w Sopocie wystartuje także Rafał Omelko (4x400 m).

W konkurencji memoriałowej – rzucie oszczepem – wyczyn sprzed roku postara się powtórzyć Hubert Chmielak (AZS AWFiS Gdańsk), który za rywali będzie miał czołówkę krajowych oszczepników.

Łącznie w XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły weźmie udział około 20 olimpijczyków, którzy dwa dni po zawodach wylecą do Rio de Janeiro.

XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły odbędzie się w czwartek 28 lipca o godzinie 17 na Stadionie Leśnym w Sopocie.  

WSTĘP WOLNY

żródło materiały prasowe

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież