Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mniej chętnych w wyścigu do stołka prezydenta Gdyni. Austen zrezygnował

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 24 sierpnia 2018 12:18

Bartłomiej Austen z Nowoczesnej zrezygnował z kandydowania na prezydenta Gdyni i ujawnia kulisy koalicyjnych rozmów z PO przed wyborami samorządowymi: „przypominały mi rozmowy na straganie w latach 90-tych”.


- Koniec. Rezygnuję z kandydowania na urząd Prezydenta Miasta Gdyni. Rezygnuję z kandydowania na radnego miasta Gdyni w ramach Koalicji Obywatelskiej. Rezygnuję z członkostwa w partii .Nowoczesna - poinformował Bartłomiej Austen, do niedawna kandydat na prezydenta Gdyni Nowoczesnej. - Szkoda mi tej pracy, którą wspólnie w ten projekt włożyliśmy. Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i we mnie, i w nas wierzyli.

alt


Austen w swoim obszernym wpisie na blogu https://bartlomiejausten.wordpress.com/2018/08/24/koniec/ wyjaśnia, że powodem podjęcia tak zdecydowanej decyzji były wręcz straganie rozmowy na temat utworzenia w Gdyni koalicji przed wyborami samorządowymi.
- Od początku najważniejszym wyzwaniem dla mnie było przekonanie najsilniejszych organizacyjnie opozycyjnych ugrupowań w Gdyni, czyli Platformy Obywatelskiej, KOD-u, SLD, Miasta Wspólnego do utworzenia wspólnej listy. Tylko taka, wspólna lista, mogłaby powalczyć o wygraną w mieście z Samorządnością i powstrzymać PiS przed poszerzaniem swojego stanu posiadania w Radzie Miasta - opisuje Austen. - Rozmowy koalicyjne w sprawie wyborów samorządowych w Gdyni skończyły się fiaskiem. Traktuję to jako osobistą porażkę. Jedynie z SLD finalnie się dogadaliśmy, ale przewodnicząca zarządu regionu Nowoczesnej Ewa Lieder nie zaakceptowała tego związku. Decydująca okazała się postawa Platformy Obywatelskiej, która tej koalicji od początku nie chciała, co mi oświadczył osobiście Tadeusz Aziewicz na naszych dwóch pierwszych spotkaniach.


Opisane rozmowy z PO wyglądały jak licytacja, z którego miejsca i z jakiego okręgu kto wystartuje, by zebrać jak najwięcej głosów.
- Nie ma miejsca na rozmowę o programie, o wspólnych wartościach. Te negocjacje przypominały mi rozmowy na straganie w latach 90-tych. Są prowadzone w tym duchu i w takiej formie. Nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, do której przywykłem na przykład w biznesie, który prowadzę - pisze Austen.

Raz/ fot. bartlomiejausten.files.wordpress.com


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: