Wielka Zbiórka Książek 2019 dla ZACZYTANYCH BIBLIOTEK » Po raz V Fundacja Zaczytani jest organizatorem Wielkiej Zbiórki Książek dla Dużych i Małych pacjentó... Apel radnych PiS w sprawie klasyfikacji maturzystów » We wtorek, 23 kwietnia, Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska wystosował do ... Ukrywali Żyda pod okiem gestapo » Roswita Stern, sopocka malarka, dziś na emeryturze, wykładowczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzia... Jarosław Sellin: 4 czerwca lud się wypowiedział... » Z Jarosławem Sellinem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kandydate... Jest cień szansy na porozumienie ze strajkującymi nauczycielami » Największy od 26 lat strajk ogólnopolski w oświacie trwa. Co prawda jest cień szansy na porozumienie... Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC? » Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dziś występującego pod szyldem Gda... Zmarł rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik » W wieku 69 lat zmarł nagle prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej Specjalizował się w ... Antoni Szymański: Piątka senatora Szymańskiego » Z senatorem Antonim Szymańskim, kandydatem z listy Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego ... O historii Drukarni Gdańskiej w Stacji Orunia » Wykład profesora Andrzeja Romanowa o historii Drukarni Gdańskiej zainaugurował cykl wykładów i space... Tragedia lotu Tu-154M i niemoc państwa » Sobotniego poranka 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie Tu-154M o godzinie 8.41,06 zginął prezydent R...
Reklama
Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC?
wtorek, 16 kwietnia 2019 08:24
Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC?
Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dzi ...
Z Miedzią o być albo nie być w ekstraklasie
środa, 24 kwietnia 2019 17:39
Z Miedzią o być albo nie być w ekstraklasie
Zaledwie cztery punkty tej wiosny w rozgrywkach Ekstraklasy zdobyli pi ...
Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej
sobota, 20 kwietnia 2019 15:59
Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej
Nie tak miała zacząć się runda finałowa dla Lechii. Biało-zielon ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kolekcjonerska pasja i wystawa malarstwa Hildebrandta
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 11:03
Kolekcjonerska pasja i wystawa malarstwa Hildebrandta
Wernisaż malarstwa Eduarda Hildebrandta w Nadbałtyckim Centrum Kultu ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Sekretarz Szczurka mistrzem w (nie)udzielaniu informacji. W sieci zakipiało

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
wtorek, 21 sierpnia 2018 18:18

altPrzedstawiciele Miasta Wspólnego zadali władzom Gdyni proste pytania. Odpowiedzią podzielili się w internetowej sieci. Internauci nie omieszkali podzielić się z kolei tym, co sądzą o obecnym, gdyńskim samorządzie.


"Czy teren dawnego basenu przy Polance Redłowskiej zostanie wystawiony na sprzedaż, a następnie skomercjalizowany, czy też pozostanie w rękach miasta i będzie w przyszłości służył wszystkim mieszkańcom?", oraz: "Jakie Pan Prezydent Szczurek planuje przeznaczenie terenu po basenach. W przedstawionym w zeszłym roku projekcie planu miejscowego, zaproponował w tym miejscu hotel. Czy w nowym projekcie taka funkcja zostanie utrzymana?" - mniej więcej takiej treści pytania do włodarza Gdyni skierował Łukasz Piesiewicz ze Wspólnego Miasta.


Przypomnijmy, uwagę na zagrożenie sprzedażą terenów po basenach na Polance Redłowskiej niedawno zwrócił m.in. Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdyni z ramienia SLD.


W odpowiedzi, podpisanej przez Jerzego Zająca, sekretarza Gdyni, czytamy m.in., że "trwają prace nad uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części dzielnic Wzgórze Św. Maksymiliana, Redłowo i Orłowo", który będzie obejmować teren, którego dotyczyły pytania. Sekretarz zaznaczył, nie bez racji, że ów plan uchwalą gdyńscy radni.


Teren basenów, według przedstawiciela miasta, przeznaczony jest pod "usługi turystyki, sportu i rekreacji". Natomiast "pozostała część" stanowi ogólnodostępny teren rekreacyjny i planowane jest utrzymanie "jego dotychczasowej funkcji, tj. atrakcyjnej przestrzeni spotkań i rekreacji mieszkańców Gdyni".


Zając "z upoważnienia Prezydenta Miasta Gdyni", dodał, że oprócz już funkcjonujących ogólnodostępnych basenów (w Chyloni, Obłużu, Karwinach i Witominie) i jednego, który powstał przy wsparciu miasta (na Działkach Leśnych), trwają prace inwestycyjne przy budowie kolejnych dwóch obiektów.
- W tej sytuacji wydatkowanie poważnych środków inwestycyjnych oraz ponoszenie wysokich kosztów eksploatacyjnych basenu odkrytego, który z powodów pogodowych działałby kilkadziesiąt dni w roku, w odległości 150 metrów od plaży miejskiej, wydaje się być mało racjonalne - skwitował Zając.
Innymi słowy - ani słowa o tym, czy teren byłych basenów zostanie sprzedany i skomercjalizowany...


Na reakcję internatów po zamieszczeniu odpowiedzi władz miasta na internetowym forum, nie trzeba było długo czekać:
- Odpowiemy ale nie na temat. Gdy zostaniemy na kolejną kadencję to się przekonacie co jeszcze sprzedamy – nie krył sarkazmu jeden z mieszkańców Gdyni.

- Grunt to nawijanie makaronu na uszy... Sinice, tłok na basenach przyszkolnych... chyba nie tędy droga. Ale dopóki nie zmienimy Rady Miasta to Gdynia dalej będzie szła ku betonowi w ramach Lex Deweloper... – dodała inna.

- Słyszałem odpowiedzi jednego z UM i wyglądają one mniej więcej tak: dziękuję za to pytanie, to dobre pytanie, dziękuję, że zadał pan to pytanie, to dobre pytanie. Gość ma wiele do powiedzenia, nie trudno zgadnąć który to, wystarczy posłuchać jego odpowiedzi na pytania... – opisywał kolejny z użytkowników sieci.

- Ok, może to pytanie zadamy bezpośrednio Radnym Miasta? Idą wybory i będzie kolejny punkt do oceny działalności. Ponadto cały czas może troszkę marzycielsko uważam, że radny reprezentuje mieszkańców i dialog z nimi to jest normalne. Marzyciel... – marzył następny z mieszkańców miasta z morza i… marzeń…

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: