Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws... Korzystny wyrok dla MIIWŚ w sprawie zmian na wystawie głównej » 15 października 2020 r. zapadł wyrok w sprawie wprowadzonych zmian i uzupełnień na wystawie głównej ... Zaktualizowana informacja o punktach poboru wymazów w województwie pom... » W związku z tym, że sytuacja jest dynamiczna, a liczba zakażeń w kraju i województwie pomorskim ciąg...
Reklama
Gdańsk w strefie czerwonej
piątek, 16 października 2020 15:17
Gdańsk w strefie czerwonej
Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe
Mistrzynie zrewanżowały się hokeistkom Stoczniowca - GALERIA
niedziela, 18 października 2020 17:49
Mistrzynie zrewanżowały się hokeistkom Stoczniowca - GALERIA
W drugim spotkaniu Stoczniowca z Polonią mistrzynie Polski
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sekretarz Szczurka mistrzem w (nie)udzielaniu informacji. W sieci zakipiało

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
wtorek, 21 sierpnia 2018 18:18

altPrzedstawiciele Miasta Wspólnego zadali władzom Gdyni proste pytania. Odpowiedzią podzielili się w internetowej sieci. Internauci nie omieszkali podzielić się z kolei tym, co sądzą o obecnym, gdyńskim samorządzie.


"Czy teren dawnego basenu przy Polance Redłowskiej zostanie wystawiony na sprzedaż, a następnie skomercjalizowany, czy też pozostanie w rękach miasta i będzie w przyszłości służył wszystkim mieszkańcom?", oraz: "Jakie Pan Prezydent Szczurek planuje przeznaczenie terenu po basenach. W przedstawionym w zeszłym roku projekcie planu miejscowego, zaproponował w tym miejscu hotel. Czy w nowym projekcie taka funkcja zostanie utrzymana?" - mniej więcej takiej treści pytania do włodarza Gdyni skierował Łukasz Piesiewicz ze Wspólnego Miasta.


Przypomnijmy, uwagę na zagrożenie sprzedażą terenów po basenach na Polance Redłowskiej niedawno zwrócił m.in. Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdyni z ramienia SLD.


W odpowiedzi, podpisanej przez Jerzego Zająca, sekretarza Gdyni, czytamy m.in., że "trwają prace nad uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części dzielnic Wzgórze Św. Maksymiliana, Redłowo i Orłowo", który będzie obejmować teren, którego dotyczyły pytania. Sekretarz zaznaczył, nie bez racji, że ów plan uchwalą gdyńscy radni.


Teren basenów, według przedstawiciela miasta, przeznaczony jest pod "usługi turystyki, sportu i rekreacji". Natomiast "pozostała część" stanowi ogólnodostępny teren rekreacyjny i planowane jest utrzymanie "jego dotychczasowej funkcji, tj. atrakcyjnej przestrzeni spotkań i rekreacji mieszkańców Gdyni".


Zając "z upoważnienia Prezydenta Miasta Gdyni", dodał, że oprócz już funkcjonujących ogólnodostępnych basenów (w Chyloni, Obłużu, Karwinach i Witominie) i jednego, który powstał przy wsparciu miasta (na Działkach Leśnych), trwają prace inwestycyjne przy budowie kolejnych dwóch obiektów.
- W tej sytuacji wydatkowanie poważnych środków inwestycyjnych oraz ponoszenie wysokich kosztów eksploatacyjnych basenu odkrytego, który z powodów pogodowych działałby kilkadziesiąt dni w roku, w odległości 150 metrów od plaży miejskiej, wydaje się być mało racjonalne - skwitował Zając.
Innymi słowy - ani słowa o tym, czy teren byłych basenów zostanie sprzedany i skomercjalizowany...


Na reakcję internatów po zamieszczeniu odpowiedzi władz miasta na internetowym forum, nie trzeba było długo czekać:
- Odpowiemy ale nie na temat. Gdy zostaniemy na kolejną kadencję to się przekonacie co jeszcze sprzedamy – nie krył sarkazmu jeden z mieszkańców Gdyni.

- Grunt to nawijanie makaronu na uszy... Sinice, tłok na basenach przyszkolnych... chyba nie tędy droga. Ale dopóki nie zmienimy Rady Miasta to Gdynia dalej będzie szła ku betonowi w ramach Lex Deweloper... – dodała inna.

- Słyszałem odpowiedzi jednego z UM i wyglądają one mniej więcej tak: dziękuję za to pytanie, to dobre pytanie, dziękuję, że zadał pan to pytanie, to dobre pytanie. Gość ma wiele do powiedzenia, nie trudno zgadnąć który to, wystarczy posłuchać jego odpowiedzi na pytania... – opisywał kolejny z użytkowników sieci.

- Ok, może to pytanie zadamy bezpośrednio Radnym Miasta? Idą wybory i będzie kolejny punkt do oceny działalności. Ponadto cały czas może troszkę marzycielsko uważam, że radny reprezentuje mieszkańców i dialog z nimi to jest normalne. Marzyciel... – marzył następny z mieszkańców miasta z morza i… marzeń…

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: