Oczekiwanie na usunięcie zaćmy może być krótsze » Od 1 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje zabiegi usunięcia zaćmy bez limitów, co spowodowało... Żużel na miejskim stadionie » 10 lipca zapadł wyrok w wieloletnim przewodzie sądowym o użytkowanie wieczyste terenu, na którym zna... M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów » Magdalena Adamowicz udaje się do Brukseli z majątkiem wartym ok. 2 miliony euro. Leszek Miller, b. p... 759. Jarmark Św. Dominika » W dniach 27 lipca-18 sierpnia w Gdańsku będzie się odbywał 759. Jarmark Św. Dominika.Uroczyste rozpo... Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska? » Jarosław Sellin w Gdańsku, Marcin Horała w Gdyni. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił nazwiska li... Inauguracja projektu "Muzeum na wodzie" » W sobotę 13 lipca z udziałem Jarosława Sellina, ministra Kultury i Dziedzictw Narodowego, posła Kazi... Marcin Strzelczyk: Koalicja lewicowa byłaby spójna programowo » Z Platformą Obywatelską, czy z lewicowymi ugrupowaniami. Ważą się decyzje dotyczące startu kandydató... POmorskie krętactwa - czyj to testament? » Aleksandra Dulkiewicz w rozmowie Radiem Gdańsk minęła się z prawdą w sprawie swojego członkostwa w r... Prezydent Dulkiewicz spotkała się z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha... » Przy Kawiarni Kuźnia spotkaniem z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha - Lipiec prezydent Aleksandra D... Mieczysław Struk usłyszał sześć zarzutów poświadczenia nieprawdy w ośw... » Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk ...
Reklama
M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów
środa, 17 lipca 2019 21:35
M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów
Magdalena Adamowicz udaje się do Brukseli z majątkiem wartym ok. 2 m ...
Fatalna inauguracja ligowa Arki
piątek, 19 lipca 2019 19:00
Fatalna inauguracja ligowa Arki
Gorzka pigułkę musieli przełknąć na inaugurację PKO Ekstraklasy ...
Bezbramkowa inauguracja Lechii w Łodzi
piątek, 19 lipca 2019 21:09
Bezbramkowa inauguracja Lechii w Łodzi
Lechia Gdańsk sezon 2019/2020 zaczęła od zdobycia punktu. Biało-zi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Dotykanie sensu istnienia
wtorek, 16 lipca 2019 19:53
Ryszard Kowalewski – Dotykanie sensu istnienia
Gdański artysta malarz Ryszard Kowalewski znany taternik, alpinista, ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Sekretarz Szczurka mistrzem w (nie)udzielaniu informacji. W sieci zakipiało

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
wtorek, 21 sierpnia 2018 18:18

altPrzedstawiciele Miasta Wspólnego zadali władzom Gdyni proste pytania. Odpowiedzią podzielili się w internetowej sieci. Internauci nie omieszkali podzielić się z kolei tym, co sądzą o obecnym, gdyńskim samorządzie.


"Czy teren dawnego basenu przy Polance Redłowskiej zostanie wystawiony na sprzedaż, a następnie skomercjalizowany, czy też pozostanie w rękach miasta i będzie w przyszłości służył wszystkim mieszkańcom?", oraz: "Jakie Pan Prezydent Szczurek planuje przeznaczenie terenu po basenach. W przedstawionym w zeszłym roku projekcie planu miejscowego, zaproponował w tym miejscu hotel. Czy w nowym projekcie taka funkcja zostanie utrzymana?" - mniej więcej takiej treści pytania do włodarza Gdyni skierował Łukasz Piesiewicz ze Wspólnego Miasta.


Przypomnijmy, uwagę na zagrożenie sprzedażą terenów po basenach na Polance Redłowskiej niedawno zwrócił m.in. Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdyni z ramienia SLD.


W odpowiedzi, podpisanej przez Jerzego Zająca, sekretarza Gdyni, czytamy m.in., że "trwają prace nad uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części dzielnic Wzgórze Św. Maksymiliana, Redłowo i Orłowo", który będzie obejmować teren, którego dotyczyły pytania. Sekretarz zaznaczył, nie bez racji, że ów plan uchwalą gdyńscy radni.


Teren basenów, według przedstawiciela miasta, przeznaczony jest pod "usługi turystyki, sportu i rekreacji". Natomiast "pozostała część" stanowi ogólnodostępny teren rekreacyjny i planowane jest utrzymanie "jego dotychczasowej funkcji, tj. atrakcyjnej przestrzeni spotkań i rekreacji mieszkańców Gdyni".


Zając "z upoważnienia Prezydenta Miasta Gdyni", dodał, że oprócz już funkcjonujących ogólnodostępnych basenów (w Chyloni, Obłużu, Karwinach i Witominie) i jednego, który powstał przy wsparciu miasta (na Działkach Leśnych), trwają prace inwestycyjne przy budowie kolejnych dwóch obiektów.
- W tej sytuacji wydatkowanie poważnych środków inwestycyjnych oraz ponoszenie wysokich kosztów eksploatacyjnych basenu odkrytego, który z powodów pogodowych działałby kilkadziesiąt dni w roku, w odległości 150 metrów od plaży miejskiej, wydaje się być mało racjonalne - skwitował Zając.
Innymi słowy - ani słowa o tym, czy teren byłych basenów zostanie sprzedany i skomercjalizowany...


Na reakcję internatów po zamieszczeniu odpowiedzi władz miasta na internetowym forum, nie trzeba było długo czekać:
- Odpowiemy ale nie na temat. Gdy zostaniemy na kolejną kadencję to się przekonacie co jeszcze sprzedamy – nie krył sarkazmu jeden z mieszkańców Gdyni.

- Grunt to nawijanie makaronu na uszy... Sinice, tłok na basenach przyszkolnych... chyba nie tędy droga. Ale dopóki nie zmienimy Rady Miasta to Gdynia dalej będzie szła ku betonowi w ramach Lex Deweloper... – dodała inna.

- Słyszałem odpowiedzi jednego z UM i wyglądają one mniej więcej tak: dziękuję za to pytanie, to dobre pytanie, dziękuję, że zadał pan to pytanie, to dobre pytanie. Gość ma wiele do powiedzenia, nie trudno zgadnąć który to, wystarczy posłuchać jego odpowiedzi na pytania... – opisywał kolejny z użytkowników sieci.

- Ok, może to pytanie zadamy bezpośrednio Radnym Miasta? Idą wybory i będzie kolejny punkt do oceny działalności. Ponadto cały czas może troszkę marzycielsko uważam, że radny reprezentuje mieszkańców i dialog z nimi to jest normalne. Marzyciel... – marzył następny z mieszkańców miasta z morza i… marzeń…

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: